DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• bana konsolosluktan gelen email de istenen evraklar, askerlik belgesi istenmiyor:

Documents to bring with you (all applicants)
    Court Record(s) (Original and English translation with copy), If any applicant has been arrested, charged, convicted, or imprisoned in any country.
    Police Certificate (Original and English translation with copy), If any applicant has lived in any other foreign country for more than 12 months, where a police certificate is available (check link) OR was arrested for any reason, regardless of how long they lived there. Police certificates for Turkey must include the archive records check (Arsiv kayitli Adli Sicil Kaydi), but do not need to be translated. For Fiancée (K1) visa applicants, any applicant who has lived in any foreign country more than 6 months, where a police certificate is available (check link) OR was arrested for any reason, regardless of how long they lived there.
    Prior marriage documents (Original and English translation with copy), Marriage Certificate, Divorce Certificate and/or Death Certificate regarding your prior spouse(s), If applicable.
    Copy of co-sponsor’s U.S. passport or green card, Please bring the U.S. passport or green card copy of your sponsor(s) and/or household member(s), if you have a co-sponsor other than your petitioner.
    I-134, Affidavit of Support (Original), If you are a Diversity or Fiancée Visa applicant and you have a sponsor, then you should use I-134 Affidavit of Support form.
    I-864, Affidavit of Support (Photocopy), Not required for the Employment Based visa categories.
    Medical exam, All immigrant visa applicants are required to undergo a medical examination by a panel physician designated by the consular section. The validity of the medical exam will determine the visa validity, which will be the last day to enter the United States.
    PTT registration receipt, Each passport holder applying for a visa must register their passport pickup location with Turkish Post (PTT) before coming to the Embassy by using the provided link or calling +90-850 390 2884 (or 703-520-2490 from inside the United States). Failure to register your appointment at this web site will delay your entry at the Embassy gate on the day of your interview.
    Previous passport with valid U.S. nonimmigrant visa (Original), If applicable.
    Color photograph, 2 x 2 inches (51 x 51 mm) in size, printed on photo-quality paper, two per applicant.
    ve
    Details for each applicant
    Applicant 1: xxxx
    Status: Interview Scheduled; Interview Appointment: xx December 2018,
    Documents and/or Actions Required:

Marriage Certificate (Original and English translation with copy).
    High school or University Diploma (Original and English translation with copy).
    Bank statements, Should show account balance and transaction history for the previous six months. Personal bank statements OR original I-134 Affidavit of Support from a sponsor along with his/her 1040 Individual Income Tax returns and W2 forms and a copy of his/her U.S. passport or green card. If you are submitting a form I-134. If you are submitting a form I-134, please make a copy for each additional family member immigrating.
    Diversity Visa application Fee, $330 U.S. dollars per applicant, please bring exact change. Please note that you can pay in TL. or U.S. dollars.
    Police Certificate, Turkey (Original), Required for all Turkish citizens or residents of Turkey. Must include archive records check (Arsiv kayitli Adli Sicil Kaydi).
    Birth Certificate, Turkey (Original), Nüfus kayit örnegi (Please note that all actions (divorce(s), marriage(s) and death(s)) must be listed on your NKO).

yaşla alakalı mı acaba?
    Bu arada KCC den gonderilen mailde yazıyorsa bilemiyorum , o maili alamadım , email adresimi hatalı yazmış olduğum için bana ulaşmadı.

• @jesus-christ geçmiş te mayıs ayındaki heyecanları okuyordum 🙂 bu sene dizi gibi merakla bekliyorum sizleri 🙂 @hsndmn hayırlısı bakalım postlarınız güzel komik olduğu için yazmak geldi içimden bakalım bu sene geri sayım 173... 🙂

• Sevgili @sash abi aynen KCC'den gelen mailde yazıyor. Sen e-devlet'te gözüküyorsa al çıktıyı koy evrakların arasına sağlam olsun işin en fazla bu lazım değil derler 🙂

• Merhabalar. Ds260 formunu kendi adıma doldurdum ancak eşim adına doldurmak için yeni pasaport çıkarmasını bekliyordum. Eski J1 vizeli pasaportu ise kayıp. Daha önceden ABD’ye girdiniz mi sorusunu nasıl cevaplayacağımızı bilemedik. Çünkü vize numarası isteniyor malum. Vizeyi aldığı Ankara büyükelçiliğine eposta attık ancak cevap gelmeyebilir. Öneriniz var mıdır? Teşekkürler.

• @yalta , teşekkurler , askerlik belgesi yeni düzenleme sonrası email ile istenen belgeler arasında. 2018 de mulakata gireceklerde istenen bir belge değil.

• Merhaba, polis sertifikası derken.. Adli sicil kaydı mı oluyor ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aytac59 DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Arkadaşlar dün akşam DS-260 Formunda her hangi bir problem var mı diye son kez bir göz attım ve eşimin doğum yerini girerken pasaporta göre bir harf eksik yazmışım (DOBRITCH yerine DOBRICH) sırf bu yüzden formu açtırmayı düşünmüyorum, mülakat esnasında konsolosa bizzat belirteceğim , sizce bir sakıncası olur mu?

Problem olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sash DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

aralıkta mulakata gireceğiz, bizden istenen belgelerde askerlik belgesi yok , değişen sistemde mail yoluyla askerlik belgeside isteniyor galiba oyle değilmi?

gondermenize gerek yok. Eger askerlik yaptiysaniz ve gondermek isterseniz belgeyi e-devletten alip gonderebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bebebiskuvisi DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Merhabalar. Ds260 formunu kendi adıma doldurdum ancak eşim adına doldurmak için yeni pasaport çıkarmasını bekliyordum. Eski J1 vizeli pasaportu ise kayıp. Daha önceden ABD’ye girdiniz mi sorusunu nasıl cevaplayacağımızı bilemedik. Çünkü vize numarası isteniyor malum. Vizeyi aldığı Ankara büyükelçiliğine eposta attık ancak cevap gelmeyebilir. Öneriniz var mıdır? Teşekkürler.

Seyahata dair bilgilerin hatirladiginiz kadarini yazmaniz yeterli, o kisimlari n/a ya da 00'la doldurabilirsiniz. Eger hicbir sey hatirlamiyorsaniz yazmayip mulakat sirasinda da bildirebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@civilengineer19 DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Merhaba, polis sertifikası derken.. Adli sicil kaydı mı oluyor ?

evet, ayni belge.

• @crazycells ,
    karmaşıklık oldu , aralıkta mulakata gireceklerden mail yolu ile belge istenmemişti , askerlik belgesi yeni duzenlemeye gore KCC ye email ile belge gonderilmesi ugulamasında var .

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells ,
    karmaşıklık oldu , aralıkta mulakata gireceklerden mail yolu ile belge istenmemişti , askerlik belgesi yeni duzenlemeye gore KCC ye email ile belge gonderilmesi ugulamasında var .

ok, zaten sizin KCC'ye belge gondermenize gerek yok. O kisim sizin dosyanizi ilgilendirmiyor.

Siz mulakata gideceksiniz, dv2019 mulakat deneyimlerinin ilk iletisinde gotureceginiz belgeler yaziyor.

• Teşekkurler @crazycells ,
    ais formu doldururken mulakata bizimle beraber katılamayacak olan aile bireyini eklemem gerekmiyor değil mi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Teşekkurler @crazycells ,
    ais formu doldururken mulakata bizimle beraber katılamayacak olan aile bireyini eklemem gerekmiyor değil mi ?

yok hayir gerekmiyor. Sadece mulakata girecek kisilerin kaydini yapmaniz yeterli.

• arkadaslar su an ds260 formunu dolduruyorumda fotograf sormadi ve kabul etti normal biseymi foto sormamasi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nahya123 DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

arkadaslar su an ds260 formunu dolduruyorumda fotograf sormadi ve kabul etti normal biseymi foto sormamasi

normal.

• Merhaba ais form nedir tam olarak anlayamadım bir şeyin kısaltması mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@wedofun DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Merhaba ais form nedir tam olarak anlayamadım bir şeyin kısaltması mı?

su konunun ilk iletisini okuyun, PTT adres kaydinin yapildigi site oluyor:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/525/dv2019-mulakat-deneyimleri

• Merhaba arkadaşlar. https://dvcharts.xarthisius.xyz 'da yeni dataları belki görmüşsünüzdür. Resmi rakamlara göre avrupadan ekim ayında 721 vize basılmış. DV2018'in ekiminde bu rakam 1386'ydı. Ne düşünüyorsunuz ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@anaraliyev DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Merhaba arkadaşlar. https://dvcharts.xarthisius.xyz 'da yeni dataları belki görmüşsünüzdür. Resmi rakamlara göre avrupadan ekim ayında 721 vize basılmış. DV2018'in ekiminde bu rakam 1386'ydı. Ne düşünüyorsunuz ?

Bunlar resmi sayilar mi bilmiyorum, belki sisteme gecilmemis dosyalar da vardir. DV2017 rahat bir yildi, DV2018 ise cok yogun ve son ana kadar telasli gecen bir yil, bu bile basli basina etkilemis olabilir sayilari.

Bunun disinda genel olarak bu yil daha az kisinin secilmis olmasi etkilemis olabilir, bir de bu dusuk donus oraninin etkisiyle KCC yeni onden onaylamali sisteme gecis yapmis olabilir.

Benzer Başlıklar

• 30026
  • 15375
  • 4
  • 3
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

88

41.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

430.6k

| | | |