Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ouz-tuna33 @sash hayırlı olsun

• @aytac59 hayırlı olsun

• @abdullah1453 Tebrik ederim çok güzel bir anı olmuş sizlere yeni hayatınızda bol şanslar. Her zamanki sloganım Darısı başımıza.. 🙂

• @aytac59 Tebrik ederim çok güzel bir anı olmuş sizlere yeni hayatınızda bol şanslar. Her zamanki sloganım Darısı başımıza.. 🙂

@aytac59 DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

G: Her şey çok iyi görünüyor (1-2 sn bile geçemeden) tebrik ederim vizeniz onaylandı pasaportlarınız 5 iş günü içerisinde belirttiğiniz PTT şubesine teslim edilecek, Amerika'daki hayatınızda size bol şans diliyorum :))))))))) bana sormak istediğiniz bir şey var mı? (olmaz mı bacım yaaa, sana sormak istediğim ne sorular var ama burada olmaz ailecek rakı balık sofrası yapmamız lazım)

Yani bu G: maddesine kadar büyük bir heyecanla okuduğum yazıda buraya gelince kahkahayı patlattım yani sabah sabah güldürdünüz ya beni :))) iş yerindeki arkadaşlar ne oldu ne oldu bana da anlat deyip duruyorlar bir şeyde diyemedim. :))) Umarım çok mutlu güzel bir hayatınız olur.. Bu arada hala gülüyorum :))))

• @luna DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhaba yasilkart forum üyeleri,
    Mülakat sonucunda idari islem sürecine kaldık ve pasaportlarımızı geri verdiler,
    @holyman ile 6 aralık sabah 7.45 te idi randevumuz, bir gün önce Ankaraya geldik ve saglık raporu sonuclarımızı teslim aldık. Sabah 7 de konsolosluk önündeydik ve ilk sırada iceri alındık. Elektronik hiçbir eşya iceri alınmıyor. Yanımızda kalem vardı onu da almadılar bu arada.
    Hersey önceden de anlatılan gibi size bir sıra numarası veriyorlar, pasaport, nüfus kayıt ornegi, sabıka kaydı, diploma , fotograflar, evlilik cüzdanı fotokopileri ve hesap dökümlerini verdik. Yanımızda mali belgeler için bordro sgk dökümleri ve ekstra belgelerde vardı görevli istemediği icin onları vermedik ama keske verseydik bilemiyorum. Gorevdeki yaslı kadın huysuz görünüyordu çok soru soramadık.
    Daha sonra tekrar çağırıldık ve bir kağıda talihli esim @holyman den imza alındı. Bir sonraki çağırılmada ise vize ücretini ödedik ve görüşme için uzun bir süre beklemeye başladık.
    Mülakat görüşmeleri yine bir gişede oluyor, bizimki 6 numaralı gişedeydi ve siyah saclı Türk oldugunu düşündüğümüz bir hanımefendi görüşmemizi yaptı. Yemin ettik, parmak izi verdik , nereye gideceğimizi, neden gideceğimizi, ne iş yaptığımızı ve nasıl gecinecegimizi sordu. Herseye güzel, çok güzel derken bir anda pasaport ve idari islem kağıdını verdi, biz de üzüldük ve sasırdık açıkçası. Sebebini sorduğumuzda da belgelerim tam ve herseyin olumlu oldugunu sadece bir kontrol amaclı oldugunu söyledi. Biz 3 aydır evliyiz, yakın zamanda evlilik olduğu icin belki bundan dolayı olabilir diye düşündük ancak bize bununla ilgili herhangi birsey sormadı, sorsaydı kanıtlarımız hazırdı. Bizden sonra bir aile daha vardı, onlarda aynı gisede mülakatı olmuş ve idari surece kalmış. Siz siz olun 6 numaralı gişeden uzak durun 🙂
    Böylelikle belirsizlikler daha büyük bir hal aldı, bakalım herkesin gönlündekiler olur insallah. Simdilik beklemedeyiz bir gelişme olursa forumda yine paylaşırım. Görüşmek üzere.

Umarım yakın zamanda çok güzel haberlerinizi alırız en korkulan kısım bu kısım sanırım umarım üzmezler sizi bol şans diliyorum..

• @tolga-demir DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@aytac59 hayırlı uğurlu olsun yeni hayatınızda güzel ve kahkahalı geçsin 🙂 çocuğun bezine veya yiyecek poşetine ihtiyacınız oldu mu orada? Bıraktığınız yerden alabildiniz mi? Bir de ne kadar bir para göstermiştiniz 3 kişi için?

Tolga tekrardan çok teşekkür ederim dostum 🙂 çocuk için hiç bir şeye ihtiyacımız olmadı hatta oyun alanına kendisini öyle bir kaptırdı ki bi ara beklerken görüşme sırası bize gelince çocuğu burdan nasıl alacağız diye düşündüm 😂 çıkarken eşyalarımız masanın üzerinde gözüme çarptı yani oraya koymamış olsalar kesin unuturdum 😁😁mali kaynak konusunu yazmayı atlamışım
    Dolar hesabımda : 5510 $
    TL hesabımda : 55000 ₺
    Araba ruhsatı ve Türkiye sigortalar birliği’nin sitesinden kasko değerini gösteren çıktı : 58000 küsür

• @gunesdogdu DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@aytac59 sizlere ve vize alan tüm arkadaşlara hayırlı olsun. İnşallah sonraki işlerinizde yolunda gider. Bu arada whatapp grubuna nasıl giriliyor bunu kaçırmışım. Halen mülakat maili gelmedi:(

Çok teşekkür ederim , whatsapp grubu için bana yada @kivooo ya özelden numaranızı yazmanız yeterli

• @gkhanfeez DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@aytac59 hayırlı olsun

Çok teşekkür ederim ☺

• @aytac59 hayırlı uğurlu olsun. Bundan sonraki süreçlerde bol şanslar

• @barış DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@aytac59 Tebrik ederim çok güzel bir anı olmuş sizlere yeni hayatınızda bol şanslar. Her zamanki sloganım Darısı başımıza.. 🙂

@aytac59 DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

G: Her şey çok iyi görünüyor (1-2 sn bile geçemeden) tebrik ederim vizeniz onaylandı pasaportlarınız 5 iş günü içerisinde belirttiğiniz PTT şubesine teslim edilecek, Amerika'daki hayatınızda size bol şans diliyorum :))))))))) bana sormak istediğiniz bir şey var mı? (olmaz mı bacım yaaa, sana sormak istediğim ne sorular var ama burada olmaz ailecek rakı balık sofrası yapmamız lazım)

Yani bu G: maddesine kadar büyük bir heyecanla okuduğum yazıda buraya gelince kahkahayı patlattım yani sabah sabah güldürdünüz ya beni :))) iş yerindeki arkadaşlar ne oldu ne oldu bana da anlat deyip duruyorlar bir şeyde diyemedim. :))) Umarım çok mutlu güzel bir hayatınız olur.. Bu arada hala gülüyorum :))))

Çok teşekkür ederim ☺️ sizleri heyacanımızı biraz ortak edip tecrübemizi aktara bildiysek ne mutlu bana

• ⭐⭐⭐⭐

@luna umarım en kısa zamanda halledilir. Süreç ile ilgili bir bilgi verdiler mi.

• Çok teşekkür ederim

@crazycells DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@cemeskiyurt DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Hepimiz için hayırlısı olsun 🙂

Ben bir şey daha sormak istiyorum bilen arkadaşlara

Şimdi ben şubat başında gitmeyi planlıyorum Gidiceğim yer orlando olacak ve THY nin direkt uçuşu yok new york üzerinden aktarmalı gidiyor bana verdikleri evrakları herhangi bir havalimanının görevlilerine vermem herhalde problem olmaz değil mi çünkü yüksek ihtimalle orlando yerleşim bölgem olacak ?

Ilk indiginiz havalimaninda teslim etmelisiniz.

Şimdi ben şubat başında gitmeyi planlıyorum Gidiceğim yer orlando olacak ve THY nin direkt uçuşu yok new york üzerinden aktarmalı gidiyor bana verdikleri evrakları herhangi bir havalimanının görevlilerine vermem herhalde problem olmaz değil mi çünkü yüksek ihtimalle orlando yerleşim bölgem olacak ?

• Teşekkür ederim bilgilendirme icin

@knnrn DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Böyle yazınca sanki sadece öneriyormuşuz gibi anlaşılıyor, ancak bunu siz seçemiyorsunuz. Zarfı teslim edip pasaport kontrolünden geçmeden diğer uçağa geçemezsiniz.

• Bu arada Salı günü vize onayı aldıktan sonra Ankara dam bugün bir mail geldi pasaportunuz Ptt ye teslim edilmiştir diye herhalde Ptt mesajı ve takip no su budnan sonra gelecektir dogrumudur ??

• @Barış @redsat2000
    Çok teşekkürler. Neden böyle oldu dediğimizde söylenilen tek şey konsolosluk genel olarak bunu yapıyor tekrardan inceleme olacak dendi. Bize de beklemek kaldı bir tek.

• @luna @holyman geçmiş olsun. Kısa sürede olumlu sonuçlanır.

• @sash Hayırlı olsun

• @aytac59 Hayırlı olsun BEYAA

• Neyse ki ptt den mesaj da geldi yola çıkmış pasaport şükür

Bu arada Salı günü vize onayı aldıktan sonra Ankara dam bugün bir mail geldi pasaportunuz Ptt ye teslim edilmiştir diye herhalde Ptt mesajı ve takip no su budnan sonra gelecektir dogrumudur ??

• @cemeskiyurt süper. Bu şansınız bundan sonraki süreçlerde de daim olsun.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

60

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |