Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @efsun uscis aşamasi 17 ay sürdü nvc ye geçen hafta geldi evraklarımiz tahmini 3.5- 4.5 ay daha sürer mülakata girişimiz

• @Nailaysegul 17 ay mı sürdü, bizde californiadan yaptık başvuruyu 8 ay oldu 17 ay ve üzeri sürmez umarım

• Merhaba eşim amerikan vatandaşı başvuralı 8 ay oldu, hala bekliyoruz aklıma takılan birşey var biz evlenmeden önce 2 defa öğrenci vizesinden red aldım ve aynı sene içerisinde evlenip başvuru yaptık bu redler etkilermi sizce ? Deneyimi olan varmı

• @Busra-Akdag biz tr den basvurduk büyük ihtimalle sizin okadar sürmez ama biz 7 aydir eşimle ayriyiz 3 yaşında oglumuz var aşırı sancili bi süreç amerikan vatandaşı diye çabuk çıkar dendi ama avukatlara güvenip aksiyon almayin 🌸 umarım su gibi geçer süreciniz

• İmzaya taşıma nasıl oluyor

• @Naerys çok teşekkürler. İzin verirseniz bir şeyi düzelteyim green card sahipleri kardeş ve ebeveynleri için başvuru yapamıyor aslında. Eş ve çocukları için de malesef yıllık bir kotaya tabiler o sebeple bekleme süreleri uzun. Ama sizde biliyorsunuz ki bu sureler çok değişken dahada uzayabilir yada kisalabilir. Şimdi soruyu soran arkadaşımız bu vize kategorilerisinden arkadaşlara uscis bekleme süresini soruyor ama bu yanıltıcı çünkü forumda şuan 30 ayın üzerinde bekleyen ve hala uscis onayı alamamış f2a li arkadaşlar var.

• @ksmdgn profilinize girdiginizde sağdaki üç noktaya tıklayın ve düzenleyi seçin burada imza kısmı var bilgilerinizi bu kısma yazıyorsunuz.

• @Nailaysegul çok teşekkür ederim umarım sizinde su gibi geçer güzel haberler alırsınız

• @Busra-Akdag bu redler etkilemez her vize başvurusu kendi koşullarında değerlendirilir. Degerlendirilecek konu sizin her hangi bir sabıkaniz var mı? Evliliğiniz gerçek mi? Eşinizin size sponsor olmak için yeterli geliri var mı? Genel olarak bunlara bakılır.

• @ecom çok teşekkür ediyorum

• @efsun Öncelikle ben amerikan vatandaşı ile evlendim ve potamac service center'a denk geldim. Önce 12 ay görünüyordu sonra 16 ay'a çıktı bekleme süresi ama yaklaşık 11 ay'da tamamlandı benim USCIS süreci. Avukatlara pek bu konuda güvenmenizi tavsiye etmem. Ben avukat ile çalışmıyorum buradan aldığım bilgiler ile yapıyorum ve fazlasıyla yeterli oluyor benim kanaatimce. Saygilarimla.

• Bu arada onay aldıktan sonra amerika'ya girer girmez çalışmaya başlayabiliyor muyuz? Yoksa green card'ın elime gelmesini mi beklemem lazım? SSN alma süreci nasıl oluyor bilen var mı ?

• @ecom Aynen Green Card sahipleri kardeş ve ebeveynler için başvuramıyordu. Karıştırdım orayı, iyiki düzelttiniz.. 🙂

Ben de onu demeye çalışıyorum aslında; kesin olarak bilgi veremeyiz. Bazen bazı arkadaşlar yazıyorlar ya da kesin bilgi veremiyoruz diye azarlandığımız da oldu ancak memurların kendileri bile kesin bilemezken biz nasıl bilebiliriz? Özellikle pandemiden sonra bütün kategorilerin bekleme süreleri çok uzadı. O nedenle beklemekten başka çare yok. Beklerken de eğer yapılabiliyorsa senatörlerden vs ricada bulunulabilir.

• @Naerys evet malesef bazen yardımcı olmaya çalışan arkadaşların bunu gönüllülük esasiyla yaptığı unutulabiliyor. Oysa küçük bir teşekkür ve asgari düzeyde bir nezaket bile insanları motive eder.

• @yenibasladim ssn genelde kartinizdan önce geliyor. İlk bir ayda elinizde olur aksilik olmazsa ki bazen olabiliyor. Green card 3 ay içerisinde genelde geliyor deneyimlerden okuduğum kadarıyla. Ssn olmadan calisamazsiniz.

• Merhaba arkadaşlar, bugün pasaportumu teslim aldım lakin yine bir sorum olacak. Vize geçerliliği 6 ay gösteriyor bu normal sanırım? 6 ay içinde giriş yapmak için bu vize anladığım kadarıyla. Daha sonra green card fee ödeyip adresimize gelmesini bekleyeceğiz değil mi? Bir de son olarak vize üzerinde böyle bir ibare var " 212(g) (2) (b) " bu ne oluyor tam olarak?

• @yenibasladim, içinde söyledi: IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

@efsun Öncelikle ben amerikan vatandaşı ile evlendim ve potamac service center'a denk geldim. Önce 12 ay görünüyordu sonra 16 ay'a çıktı bekleme süresi ama yaklaşık 11 ay'da tamamlandı benim USCIS süreci. Avukatlara pek bu konuda güvenmenizi tavsiye etmem. Ben avukat ile çalışmıyorum buradan aldığım bilgiler ile yapıyorum ve fazlasıyla yeterli oluyor benim kanaatimce. Saygilarimla.

Approval Potomactan mi geldi? K3 basvurusu yapmis miydiniz?

• @Berkan-Duru Konuyla ilgili, "Sorun degil, cogu kiside vardir bu annotation, asilarin bazilari birden fazla doz vurulmasi gerektigi icin ve yeteri kadar zaman olmadigi icin bu not yer aliyor." demiş @crazycells

• @Samet-Ünlü peki Yurtdışı çıkış harcı ödüyor muyuz Göçmen vize sahipleri olarak? Varmı deneyimi bilgisi olan bu konuda?

• @Berkan-Duru belge olarak neler istediler görüşmenizde neler oldu

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

81

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |