Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Uzuuun bir aradan sonra merhaba arkadaşlar. 5,5 aydan sonra sonunda biriken deneyimlerimi yazmaya geldim. Burada zaman gerçekten hızlı akıyor ne ara 5,5 ay geçti hala inanamıyorum ama bir yandan da sanki ben buraya aitmişim, olmam gereken topraklara kavuşmuşum gibi hissediyorum.
    Bu 5,5 ayda iyi kötü çok şey yaşadık. Deneyimlerimizin çoğu güzel sonuçlandı ama bir kaç konu var ki hem beni hayatımda hiç olmadığım kadar yaraladı ama büyük de tecrübe kazanmama sebep oldu. Öncelikle güzel deneyimlerden başlamak istiyorum.
    Öncelikle ilk planımız Miamiden girip, geze geze boca raton, Orlando sarasotaya gitmek oradan Cumming, GA da biraz durup NCya geçmek en son olarak da Houston’a gidip nerede yaşayacağımıza karar vermekti ama Cumminge geldikten sonra özellikle eşim çok beğendi ve buradaki arkadaşımız çok ısrar etti ve kalmaya karar verdik. Ben kendi adıma buraya 2 yıl vermiştim seversem yaşamaya devam ederim ama sevemezden bereye istersek taşınırız diye konuştuk eşimle. Bu 5,5 ayın sonunda Cumming’i ve oluşturduğumuz küçük ama samimi arkadaş grubumuzu çok sevdim ve bir terslik olmazsa burada devam edeceğimizi düşünüyorum.
    Öncelikle geldikten sonra neşet yaptığımızı hatırladığım kadarıyla anlatmaya başlamak istiyorum uzun olursa kusuruma bakmayın lütfen.
    Öncelikle buraya geldikten ve tamam burada yaşayalım dedikten sonra hemen ev bakmaya başladık bu süreçte bize boş zamanlarında emlakçılık da yapan Türk bir arkadaş yardımcı oldu 2-3 gün sonra içinize çok sinen evimizi bulduk ama sen ve kredi skoru olmadığı için ev sahibi depozitoya ek olarak 3-6 aylık peşin kira verme teklifimizi kabul etmedi, biz de be de olsa o para zaten bizden çıkacak o zaman yıllık ödeme teklif edelim ve içinize sinen bu evi kaçırmayalım diye düşündük. Ev sahibi bu teklifi kabul etti ve biz bir an önce taşınmak istedik ama ev sahibi o kadar yavaş davranıyordu ki ısrarımızla Cumminge gelişimizin 6 veya 7. Gününde gece evimizde kalabildik 🙏🏻Her ne kadar sonradan bu yaptığımızdan çok pişman olsak da evimize geçinceye kadarki 6-7 günde buradaki arkadaşımız bizi evinde ağırladı sağolsun. Biz eve geçmeden önce ev sahibimiz deep clean yaptıracağını söylemişti ve çok sevinmiştik ama buraların deep cleani bizim günlük temizlik gibi sayılabilir 😅1 hafta hem eşya alma hem de derin ev temizleme ile geçti bu sırada eşim de abonelikleri halletti. Bir yandan da banka hesabı açılışı, okum kaydı gibi gibi şeylerle uğraştık onları detaylı şekilde aşağıda yine yazacağım. Ev konusuna dönersek biz 4+2,5 single Houseu yıllık şekilde çim biçme ve bahçe ilaçlama dahil aylık 2700$ a kiraladık. Başta bana biraz fazla geldi ama ev aradığımız dönem yaz tatili olmadığı için boş ev bulmak daha zordu. 2 yıllık temiz ve kullanışlı, güvenli ve iyi okulların bulunduğu bir bölgede ev bulunca kaçırmak istemedik. Yaz döneminde evlere baktığımızda bizimki gibi evleri 2200-2400 civarında bulabiliyorduk ama olan olmuştu sonraki sene için yapabilirsek sözleşmeyi yaz dönemine getirmeye çalışacağız😅 Evimiz site içinde, çok tatlı komşuların olduğu hemen yol kenarında olmayan kış sesleriyle uyandığımız çok tatlı bir yerde. Merkeze büyük marketlere 12-15dk, kızların okuluna ise 8 dakika mesafede. Evi o kadar seviyorum ki ev sahibi satarsa alabilir miyiz acaba diyorum. Gerçi eşim merkezde daha yakın yerlere gitmeyi istiyor ama bakalım şu yıl bitsin karar vereceğiz. Abonelikler konusuna çok hakim değilim eşim uğraştı ama sanırım sadece doğalgaz aboneliğinde 2-3 firma ssn olmadığı için kabul etmedi ama son görüştüğümüz firma bizi ssn olmadan kayıt yapacak olan bir firmaya yönlendirdi.
    Gelir gelmez yaptığımız 2. Şey araba almak oldu eşim marketplace vb yerlerden sahibinden satanlarla görüşerek kiralık arabayı iade ettiğimizin ertesi günü vergilerle 8000$ civarına Hyundai Sonata aldı çok severek kullandık işimizi gördü. Bir süre sonra arkadaşımıza araba almak için gittiği galeride benim hep hayalimdeki arabayı görünce anneler günü de diyerek kendi arabamızı satıp yeni arabamızı aldı. ‘Şimdi buna gerek var mıydı’ diye biraz sitem etsem de güzel bir sürpriz olmuştu benim için 🤩
    Neyse arabayı aldıktan sonra sonraki önemli konu banka hesabı açmak oldu. Buradaki arkadaş bizi Wells fargoda tanıdık diyerek oraya yönlendirdi ve banka hesabımızı açtık. Bofa bankamatiği aracılığıyla TEB’den çektiğimiz nakit paraları buraya yatırdık ve trdeki enpara hesabımızdan da parça parça transfer edebildik 🙏🏻 bir süre sonra kredi kartına başvurmak istediğinizde Wells Fargo turist statüsüyle bize kredi kartı veremeyeceğini söyledi. Burada okuduklarımdan Bofadan secure da olda kredi kartı alınabildiğini hatırlayınca Bofa dan randevu alıp oradan eşimle ortak hesap açtık ve paramızı Wells fargodan buraya transfer ettik. Kredi kartı için başvurunca görevli başta olur tabiki dediği halde yine ssn olmadığı için sistemin onay vermediğini söyledi. Bu şekilde alan arkadaşlarımız olduğunu söylediğimiz halde yardımcı olamadılar. Hüsranla bankadan çıktıktan sonra eşime bir de yakındaki başka şubeye de gidip şansımızı deneyelim dedim ve şansımıza çok bilgili ve yardımsever bir görevliye denk geldik. Bizim hem şahsi işlerimizde hem de şirket hesabı vb işlerimizde hep çok yardımcı oldu. Daha sonra yeni gelen arkadaşları da hep o arkadaşa yönlendirdik ve hepsi işini sorunsuz halletti. Yani Amerika’da herşey görevliye göre değişir olayını biz de yaşamış olduk😂 Biz öncelikle sadece eşim için 5000 dolar limitli secure card başvurusu yaptık ve onaylandı o karttan bana da ek kart gibi bir kart çıkardık. Bu sürede bu karttan ev için harcamalar yaptık aradan yaklaşık 1 ay kadar sonra da benim de kredi skorum oluşsun diye benim adıma da kredi kartı başvurusu yaptık ama bana direkt 3000$ limitli normal kredi kartına onay verdi. Hem şaşırdık hem çok sevindik. Sanırım eşimle ortak kattan alışveriş yapıp ödeme yaptığımız için bir güven oluştu ve bana da normal kart verebildiler. Bankacımıza kredi skorunun atabilmesi için ne tavsiye ettiğini sorduk klasik ekstre geldiğinde limitin %30undan fazla borç olmasın dedi ama önmeli bir tüyo verdi ekstre kesiminden önce ise istediğiniz gibi alışveriş yapabilirsiniz ama birkaç gün içinde eltre kesilmeden önce harcadığınız miktarı yatırıp limitin %30unu aşmadığınızdan emin okun o durumda hem çok alışveriş yapmış hem de limiti aşmamış olacaksınız böylece kredi skorunuz olumlu etkilenecek dedi. Şimdiye kadar de hep o şekilde kullandık kartlarımızı. Şirketimiz kurulduktan sonra business hesap için fe yine bofayı tercih ettik ve yine secure card aldık ama bizi Amerika’nın bankacılık sistemi çok yordu. Hem çok yavaş hem çok karışık hem de her yüksek meblağlı alışveriş yapmak istediğinizde dolandırıcılık şüphesiyle kartı işleme kapatıyor bankayı arıyoruz bu biziz deyip işlemi yeniden deniyoruz. Şirket kartımızı aktif kullanmak isterken sırf bu yüzden maalesef çok sorun yaşadık. Zamanla banka yüksek meblağlı alışverişimiz normal karşılamaya başlayınca bu olayon kalkacağını söyledi bankacımız ve dediği gibi bu gafta eşim daha az sorun yaşayarak alışveriş yaptığını söyledi. Yine de Türkiye’deki hızlı sistemi özlemedik diyemem 😂 Tabi Amerika’da sabırlı ve sakin olmayı öğrenmek gerekiyor biz epey kıvama geldik bu konuda 😅
    Bu işlerden sonra daha önceden okuyanlar biliyordur E2 yöntemiyle devam edeceğimiz için şirket kurulumu için avukatımıza bilgi verdik 1 hafta içerisinde şirketimiz kuruldu 2-3 hafta sonra da ein Number geldi o numara ile birlikte diğer şirketle ilgili evrakları da alarak şirket banka hesabımızı açtırdık. Şirket olarak general trading şeklind evir şirket kuruldu ve burada hangi iş kolunda devam edelim diye araştırmalara başladık. En sonunda tanıştığımız kişilerden de fikir alarak elektronik ve teknolojik ürün alım satımı üzerine bir ticaret işine girdik. Şimdilik işler yolunda gidiyor. Şu anda business planımız hazırlanıyor Eylül başında dosyamızı teslim edeceğiz umarım sıkıntısız bir şekilde onay alırız🙏🏻
    Yazdıklarım çok uzadı bir hata yapmadan silmeden diğer yazacaklarımı sonraki postta yazayım…

• Şaka gibi ya tam uzun bir post daha yazmıştım tam paylaşacakken ekran dondu ve silindi 😅 devamını yazmam biraz uzun sürecek yine 😂

• ⭐⭐

@dytmelek teşekkürler aktardığınız bilgiler için. Yoğun bir dönem geride kalmış ama zor kısımları halletmişsiniz anladığım kadarıyla. Şirketiniz hayırlı olsun umarım bundan sonrasında da her şey dilediğiniz gibi olur. Sırada bekleyen Atlanta yolcularıyız bu nedenle yazılarınızı daha bir merakla bekliyorum / okuyorum 😊

• Bir diğer önemli konu okul. Başlangıçta çocukları okula göndermeli miyiz diye düşündük ama avukatımız çocukların eğitim hakkının engellenemeyeceği için sorun olmayacağını söyledi. Biz de o şekilde davrandık. Ev tutuktan sonra ilk yapmak istediğimiz şey kızları hızlıca okula kayıt ettirmekti ama şansımıza evrak işlerini hallettikten sonraki hafta tam spring holidaye denk geldiği için kızlar 1 hafta daha geç başladılar okula. Kayıt için öncelikle bulunduğumuz Countynin eğitim biriminin web sitesine istedikleri pasaport fotoğrafı, doğum belgesi denilen Formül A belgesi, son gittiği okuldan alınan yazı vb evrakları sisteme yükleyip, çok detaylı bir formu doldurduk. Bu formlarla birlikte health departmana girmemeye yönlendirdi bizi sistem. Health departmana gittiğimizde bu formlar, pasaportlarımız, Türkiye’den yeminli tercümana çevirttiğimiz aşı kartları ve kira sözleşmemizle işlemlerimize başladılar. Bizim aşı kayıtlarını kendi sistemlerine yüklediler ve ikisinin de 1er aşısı eksik çıktı onu da orada hemen yaptılar. Bunlar dışında, görevli hemşireler çocukların boy kilo bilgilerini aldılar, hızlıca diş, göz muayenesi yaptılar ve bir form doldurdular herşey tamamlanınca bize yeni formları verip bir sağlık sorunu yaşarsak gitmemiz gereken doktorun bilgilerini verdiler. Tüm bu hizmet için sadece aşılara ücret ödedik o da ikisi için 38$ diye hatırlıyorum. Buradaki işlemleri de bitirince, eğitim biriminden randevu alıp çocuklarla birlikte görüşmeye gittik. Bu görüşmede evimizin bağlı olduğu okulun bilgisini verdiler, formdaki bilgileri yeniden bize sorarak teyit ettiler. Kızlar için hem İngilizce hem de genel bir matematik değerlendirme testi yapacaklarını söylediler, buna göre esol desteği ve kaçıncı sınıftan devam edeceklerini belirleyeceklerini söylediler. Çocuklara içleri kalem defter boya vb ihtiyaç duyacakları eşyalarla dolu bir çanta verip bizi şaşırtarak gönderdiler😂 Bu işlemler sırasında hiç kimse Ssn ya da statümüzü sorgulamadı.
    Bütün bunlar yapıldık tsonra çocuklar okula hazırdı, küçük kızım anaokulu, büyük kızım da 4. sınıftaydı ve o şekilde devam ettiler. Okulun son zamanları olduğu için miydi bilmiyorum ama genelde basit ve eğlenceli şekilde geçirdiler bu süreyi. Çok büyük şikayetleri olmasa da ilk hafta ufak tefek söylenmeler yaşadık tabiki. Ama hem sınıf arkadaşları hem öğretmenler hep destek oldular 🙏🏻 Burada okullar mayıs sonu kapanıyor ağustos başı açılıyor. Yaz dönemi boyunca kızlara hergün izledikleri film ya da çizgi filmlerin bir bölümünü İngilizce bir bölümünü Türkçe izlemelerini istedim ve gerçekten de çok faydası olduğunu düşünüyorum. Bu sene büyük kızıma geçen seneki arkadaşları İngilizcesinin çok ilerlediğini söylemişler okulun ilk gününde, küçük kızım da suan geçen deneye göre çoook daha az translate kullanma ihtiyacı duyduğunu söylüyor. Tek şikayetleri teneffüs olmaması ve sabah çok erken uyanmaları. Okul saatleri 7:40-2:20 Buda’da servis 6.50de aldığı için 6 da ayaktayız. Akşam 8:30-9:00da sızıyorlar 😂 5. Sınıf burada ilkokul olduğu için ikisi de aynı okuldalar servisle gidip geliyorlar. Okul servisi burada ücretsiz. Okulda yemek olarak hem kahvaltı hem de öğle yemeği veriliyor, çocukların ödeme hesabına para yatırıyoruz oradan çekiliyor. Kahvaltı sanırım 1,70$ öğle yemeği de 3$ civarı, eğer geliriniz belirli bir seviye altındaysa ücretsiz ya da indirimli yemek hizmeti alabiliyorlar. İsteyen yemeğini evden de getirebiliyor. Bizim kızlar sabah evden kahvaltı yapıyorlar, öğlen de genelde okuldan yiyorlar, bir de snack saati için ufak tefek şeyler koyuyorum. Eğitim sistemine gelirsek Türkiye’ye göre daha basit ama daha kafada kalıcı şekilde öğreniyorlar gibi hissediyorum. Uygulamalı dersleri daha öğretici sanırım. Çocuklar mutlu gidip geliyolar tabii bunda öğretmenlerin inanılmaz özverileri de etkili diye düşünüyorum 🙏🏻
    Bir diğer önemli konu ehliyet, ilk önce eşim ehliyet için evrakları toplayıp dmv ye gitti hemen yazılı teste aldılar. Testi geçmesine rağmen uscis tarafından random yapılan SAVE adındaki bir incelemeye takıldı. Ve 50 gün bu dosyanın sonuçlanmasını bekledik, sorunsuz şekilde sonuçlandıktan sonra road teste de girip kolayca ehliyetini aldı, ama tabi bu sürede bizi epey endişeli bir bekleyiş sardı. Eşim ehliyetini aldıktan sonra ben ehliyete başvurdum yazılı test için dmv sitesinde bir kitapçık var oradan trafik kuralları ve trafik işaretleri konularına çalıştım. Çalışırken ingilizce olarak anlamaya çalıştım çoğunlukla ama testi Türkçe istedim. Trafik kuralları testinde Türkçe çeviri o kadar kötüydü ki ilk soruların ne demek istediğini bile anlamadım be belirli bir yanlışa yağınca testi direkt bitirdi, trafik işaretleri testine geçtim o test ingilizce olduğu için çok kolay şekilde geçtim 😂 çıkışta görevliye gidip ertesi gün için yeniden sınav kaydı oluşturdum eve gidip bu sefer sınavı Türkçeye çevirerek çalıştım bu sefer hiç zorlanmadım. Bu testten sonra vize bir kağıt veriyorlar bu kağıtla sanırım yanınızda ehliyeti olan birisiyle araba sürülebiliyormuş ama ben ehliyet alıncaya kadar araba kullanmadım ne olur ne olmaz diye. 1 ay kadar sonraya road teste girdim panik yapmazsan çok basit, L park, paralel park, ileri geri gitme ve kısa bir trafik turu yaptırıyorlar. Benim yanımda eşim tercüman olarak girdi, arabaya bir kamera takıp eşimin telefonunu arayarak iletişim kurduk. iyiki de öyle yapmışız, benim testime giren görevli Hintli bir kadındı ama aksanı çok garipti yalnız girsem eminim anlayamaz ve panik olurdum 😅Bu şekilde ehliyetimi de aldım. Şimdi arabamı rahatça kullanıyorum, yalnız ehliyetimiz turist statümüzün sonuna kadar geçerli. E2 statümüz onaylandığı zaman yeniden dmv ye gidip evraklarla ehliyetin süresini uzatacağız. Arabanın sigortası vb konularına hakin değilim o konularla eşim ilgileniyor özellikle sorunuz olursa ondan bilgi alıp yazarım yine. Burada trafik gerçekten çok sakin, kimse sinirlenmiyor, kornaya basmıyor, birbirlerine yol veriyolar. Türkiye’de eve gidinceye kadar yaşadığımız gerginliği düşününce bu trafik cennet gibi gerçekten🤩

Son olarak Amerika’da yaşam ile ilgili birkaç şey söylemek istiyorum. Burayı çok ama çok sevdik, başta da dediğim gibi biz buraya aitmişiz, bir gün bile neden geldik, neden düzenimizi bozduk demedik. Çocuklar ailemizi özlediğini söylüyor ama onlar da burada olmaktan mutlular her hallerinden belli oluyor. Bu süreçte bir sürü buralı insanla muhattap olduk ve istisnasız hepsi çok yardımsever ve nazik davrandı, bir kez bile olsa kendimi dışlanmış hissetmedim. Umarım bundan sonra da yaşamayız. Komşularımız çok tatlı insanlar hele adaşım da sayılan yan komşum Angela beni o kadar motive ediyor, yüreklendiriyor ki anlatamam. Öğleden sonra servis beklerken sohbet ediyoruz ben ingilizce konuşma konusunda yeterli hissetmiyorum ama kendinden başkalarından örnek vererek çok daha iyi hale geleceğimi, endişelenmemek söylüyor. Bunun gibi onladar güzel destekler görüyoruz ki burada yaşayan Amerikalılardan.
    Bunlar hikayenin güzel yanlarıydı. Bir de maalesef yaşadığımız hayal kırıklığı var. Buraya gelme sebebimiz olan arkadaşımızla maalesef yollarımızı ayırmak zorunda kaldık. Hoş olmayan şeyler yaşadık. Türkiye’de bile yaşamadığım şeyler oldu. Özellikle çocuklarımın da içine dahil edildiği dedikodular yapıldı. Ve bizi çağırma amacının farklı olduğunu buraya gelince anlamış olduk. Günlerce depresif kaldım ama bu da bize bir ders oldu. Türkiyedeyken asla hayatımıza almayacağımız kafada insanları burada mecburiyetten hayatımızda tutmayacağımıza kendimize söz verdik ve insanlara karşı daha temkinli olmaya karar verdik. HDaha sonrasında çok güzel Türk arkadaşlarla da tanıştım ve şuanda çok güvendiğim, eğlendiğim küçük bir grubumuz oldu. Umarım bu grup güzel insanlarla büyümeye devam eder 🙏🏻
    Şuan dört gözle E2mizin onaylanmasını bekliyoruz, ssn çalışma izni geldikten sonra eşim mühendis olarak iş aramaya başlayacak ve ekonomik olarak da daha rahat nefes alacağımız günler gelecek diye düşünüyorum 🙏🏻 Bizden haberle böyle. Epey uzun oldu kusuruma bakmayın. Aslında E2 onaylandıktan sonra yazmayı planlıyordum ama bu gece uyku tutmayınca yazayım hem belki buradan güzel enerjiler dualar alırız da daha da rahatlarız diye düşündüm. Bu forumun bizim bu aşamaya gelmemizdeki payı çok fazla, yazamadığım zamanlar için mahçup hissediyordum, bundan sonra arayo çok açmadan yaşadıklarımı yazmayı planlıyorum ama ara biraz açılırsa siz de hoş görün burada zaman gerçekten yetmiyor sanki ☺🙋🏻♀

• @tufank Tufan bey teşekkür ederim iyi dilekleriniz için. Gördüm yazdıklarınızı siz de Eb3 sürecine girmişsiniz hayırlı olsun umarım çok kısa sürede sonuçlanır 🙏🏻 Atlanta merkez için yorum yapamam ama bizim buralar gerçekten çok huzurlu ve güvenli yerler. Hele doğası, yeşili🤩 hala yola çıktığımda etrafı izlemekten kendimi alamıyorum ☺️ insanlar nazik sakin, keşmekeş yok. Umarım siz de kısa sürede gelirsiniz, yolunuz açık olsun🙏🏻

• ⭐⭐

@dytmelek çok teşekkür ederim 🙏 biz de şimdiden johns creek, alpheratta ve cumming civarındaki evlere bakmaya başladık 🙂 ara ara street view ile inceliyorum, dediğiniz gibi çok güzel bir doğaya sahip. güney misafirperverliği burada da mevcutmuş 🙂 umarım sizin E2 başvurunuz da kısa zamanda onaylanır ve eşiniz de kendi mesleğindeki işlere başvurma imkanı bulur. bol şans diliyorum, aktardığınız bilgiler için tekrar teşekkürler, notlarıma kaydettim.

• ⭐⭐

@dytmelek Çok bilgilendirici bir yazı olmuş emeğinize sağlık daha uzun olacak şekilde devamını sabırsızlıkla bekliyoruz 🙂

• @Emrah-Borazan, içinde söyledi: ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmen Olmayan Kişilerin Tecrübeleri

@dytmelek Çok bilgilendirici bir yazı olmuş emeğinize sağlık daha uzun olacak şekilde devamını sabırsızlıkla bekliyoruz 🙂

Çok teşekkür ederim ☺️ daha sık yazmaya çalışacam artık 🙏🏻

• @dytmelek harika ve çok bilgilendirici bir yazı. en güzeli de biz buraya aitmişiz dediğiniz hissi yaşıyor oluşunuz. sizin adınıza çok sevindim, umarım kısa zamanda her şey çok daha güzel olur.

• @swingest, içinde söyledi: ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmen Olmayan Kişilerin Tecrübeleri

@dytmelek harika ve çok bilgilendirici bir yazı. en güzeli de biz buraya aitmişiz dediğiniz hissi yaşıyor oluşunuz. sizin adınıza çok sevindim, umarım kısa zamanda her şey çok daha güzel olur.

Evet gerçekten bu his çok güzelmiş herkesin yaşamasını dilerim 🙏🏻 hani bir söz var ya ‘ben bu topraklarda kök salamıyorum’ diye, biz Türkiye’de o durumu yaşamışız meğer…

• ⭐⭐⭐

@dytmelek çok güzel ve ayrıntılı bir yazı olmuş ellerinize sağlık 🙂 devamını da bekliyoruz 🙂

• @tolgasatir Teşekkürler Tolga, devamı yakında diyeyim o zaman 🙏🏻🙋🏻♀🙋🏻♀

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   tolgasatir tolgasatir 

• @dytmelek Yaşamış gibi içtenlikle okudum 🙂 Her şey daha da güzel olacak. Umuyorum en kısa sürede işleri daha da yoluna koyup bizimle paylaşırsınız 🙏

• @dytmelek Bayagi yol almissiniz. Yasadiginiz yeri sevmenize, mutlu olmaniza cok sevindim. Bundan sonrasinda da kolayliklar dilerim. Umarim, E2 onayinizi da alirsiniz ve hayatiniz daha da kolaylasir. Paylasiminizi okurken 7 yil onceki halimizi hatirladim. Cok benzer yollardan gectik biz de ama biz 1 yil sonra Turkiye’ye donmek zorunda kaldik. Simdi cok sukur green card aldik. Turk arkadaslar konusunda size tamamen katiliyorum. Benim de benzer tecrubelerim var. Bir kere en basta, Turkiye’de olsak hic bir araya gelmeyecegimiz turde insanlarla orada bazen mecburen muhatap oluyorsunuz. Sonu husran oluyor elbette. Okuyanlara tavsiyem, bunu hic yapmayin. Kafanizin uymadigi, ayni standartlarda olmadiginiz insanlardan uzak durun. Bir de, bastan cok candanmis gibi davranip sonra cikarlari ortusmeyince ters yapanlar var. “Melek mi, seytan mi” anlayamiyorsun en basta. Sonra bakiyorsun ki, meger senden beklentileri varmis. Bosuna yardimci olmuyormus. O beklentilere cevap vermeyip, biz kendi yolumuzda yuruyecegiz deyince, gercek yuzlerini goruyorsunuz. Hep bir faydalanma derdindeymisler meger. Bunlar bazen en yakınlarınız bile olabiliyor. Uzucu oluyor elbette ama cok takilmayip tecrubeydi diyelim ve arkaya atip gecelim. Isleriniz rast gitsin.

• @dytmelek harikasınız mutluluklar ve başarılar sizlerle olsun

• @dytmelek teşekkür ederiz güzel bir anlatı olmuş 🙂

• ⭐⭐

@dytmelek Roman okur gibi okudum 🙂 Çok sevindim güzel haberlere. Sizi merak ediyordum ve umarım olumsuz bir şey yoktur diye içimden geçiriyordum. Neyse ki bir hayal kırıklığı dışında her şey yolundaymış. Vizenizi almanızı içtenlikle diliyorum. Şans, mutluluk ve sağlık sizinle olsun..

• @dytmelek Melek Hanım, yazdıklarınızı büyük bir heyecan ile okudum. İlk başta kötü şeyler de oldu dediğinizde benim aklıma taşınmanızla ilgili bir hayal kırıklığı gelmişti. Ancak sonunda anladım ki üzülmenize sebep olan yine Türkler ve ilişkiler 🙂 Sanırım bu konudaki görüşler pek şaşmıyor. İyi, çıkarsız dost bulanlar baya şanslı diyebiliriz. Yazdıklarınızdan hissettiğim bu konu sizi biraz fazla üzmüş, hayal kırıklığına uğramışsınız. Her kötünün ardından bir hayır çıkar derler. Bence bundan sonrası yağ gibi akıp gidecek. Siz moralinizi bozmayın. Zaten bazı şeyler yeterince zordur oralarda, daha da mutsuz etmeyin kendinizi. Sağlığınız yerinde, çocuklar mutlu, siz de eşinizle mutlu olmaya bu anın tadını çıkarmaya odaklanın. İçinizdeki mutlu pozitif insanı hiç kaybetmeyin. Bunlar gelir geçer önemli olan sağlık ve aile birliğiniz.
    5,5 ayda yaşanan onca gelişmeyi bizlere yazdığınız için teşekkür ederiz. Bu yolda yürümek isteyenlere ışık oluyor gerçekten.
    Umarım bundan sonrasında çok daha süper gelişmeler olur sizin adınıza....

• @dytmelek Herşey çok çok daha güzel olsun yeni hayatınızda Melek hanım, e2 onayınız da çabucak gelir inşallah

• @dytmelek Melek Hanım, uzun sayılabilecek bir aradan sonra yeniden yazmanıza çok sevindim, zira benzer yollardan geçeceğiz. Sizin ve diğer arkadaşların tecrübeleri bizim için çok kıymetli. Yaklaşık 10 gün içerisinde ben de benzer bir yola gireceğim ve orada yaşayan vatandaşlarımız hakkında söyledikleriniz ve özellikle de eşinizle almış olduğunuz karar bize yol gösterecek. Tekrardan teşekkür ederim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

39

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |