Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @timtim ömrümden bir yılımı verirdim demek istedim

• @ynsmry Evet sahsen ben de oyle yaptim. Konsolosluga araba ile 10 dakika mesafede bir airbnb tuttum

• @ecom tahlil sonuçları e-nabızda var,bir rapor vs yazmadı enabızdan çıktıyı aldı tükenmez kalemle Daire içine aldı gerekli tahlilleri not yazdı mühür attı imzaladı.Ayrıca gerekli tahlilleri QR codeli indirip tek pdfde birleştirdim.
    Yakında mülakata giren arkadaşlardan sağlık muayenesini yeni olacaklardan tecrübelerini paylaşmalarını rica ediyorum

• @yasmin982, içinde söyledi: IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

@ecom tahlil sonuçları e-nabızda var,bir rapor vs yazmadı enabızdan çıktıyı aldı tükenmez kalemle Daire içine aldı gerekli tahlilleri not yazdı mühür attı imzaladı.Ayrıca gerekli tahlilleri QR codeli indirip tek pdfde birleştirdim.
    Yakında mülakata giren arkadaşlardan sağlık muayenesini yeni olacaklardan tecrübelerini paylaşmalarını rica ediyorum

Ben de sağlık muayenesine o sonuçlarla gittim. Gitmeden önce de İl Sağlık'a kadar sordurdum e-nabızdan aldığım antikor testleri yeterli olur mu diye. Herkes yeterli olur, zaten bütün göçmen sağlığı sonuçlarını, Amerika dahil, böyle veriyoruz dediler. Unganlar'a da e-postayla sormuştum bu şekilde kabul ediyor musunuz diye, ediyoruz dediler. Ama sağlık muayenesinde bana denk gelen bayan doktor gayet aşağılayıcı bir şekilde "Onlar ne bilir ki Amerika'nın sistemini" dedi ve patır patır yaptı aşıları. Zamanınız varsa İl Sağlık'a gidip fiziki aşı kartı da doldurtun derim.

• @timtim o tarihten önce amerikaya giriş yapmalısınız girişten sonra 90 gün içerisinde green card geliyo benim 1 ay sürmüştü

• @cokbekledik86 teşekkür ederim.

• Carsamba gunu gorusmem var arkadaslar ve tecrubesi olan arkadaslara bir soru sormak istiyorum. Tax belgeleri ile ilgili biz w2 ve 1040lari yukledikz ekstra olaraktan tax return belgelerini de ekledik. Bizim joint sponsorumuz var ve esimin 2022 2021 2020 belgelerini ekledik ama joint sponsorumuzun son 2 yillik tax returnunu ve en guncel w2 1040larini yukledik. Bu konuda herhangi bir problem yasar miyim? Eklemem gereken farkli bir tax belgesi var mi acaba? Simdiden cevabiniz icin tesekkur ederim

• @uogzh Joint sponsor buldunuz galiba, bende görüşmede IRS transcriptini de sormuştu görevli olmadığını öğrenin posta yoluyla kargoşatmıştı ğasaport ve diğer eksik evraklarla birlikte

• @Naerys o nasıl olacakki doktorun vermediğini il sağlık nasıl verecek biraz açarmışsınız?
    Siz aşı bağışıklık tahlil çıktılarının tek tek QR codeli ve enabızdan yaptırdığınız hastaneyi ve polikliniğin tahlil sonuç ekranın ekran görüntüsünün çıktısınıda çıkardınız mı biri aynı bunları yapmış tek aşı vuruldu yazmıştı kimdi o hatırlamıyorum.Benim gibi @ecom da anımsıyor hatırlamıyorum yazdıklarımı okuyup yardımcı olursa seviniriz zaten ır1 ve f2a da 5-7 kişiyi geçmez yardımcı olan ben bildiklerimi yada yaşadıklarımı her zaman paylaşmış ve yardımcı olmaya çalışmışımdır.Zaten bu platformda bunun için kurulduğu kanaatindeyim doğru bilgilerle başımızdan geçen tecrübeleri anlatarak birbirimize destek olursak bu zorlu süreci daha kolay geçiririz düşüncesindeyim saygılar🙏🏻

• @timtim merhaba sizin pasaport kac gun sonra gelmisti?

• Joint sponsorun pasaportu renkli kopyasi mi lazim yoksa siyah beyaz da kabul ediyorlar mi?

• @timtim eklediginiz diger tax belgeleri nedir acaba? IRS transcript belgesini yuklemisiz halihazirda. Hem sponsor icin hem de joint sponsor icin ve hangi yillari eklediniz?

• @drserdar, içinde söyledi: IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

@yasmin982 @ekdodo Kusura bakmayın yeni yazabildim. İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

Aşı konusu şöyle: Bağlı bulunduğunuz Aile Sağlığı Merkezinde, CDC nin technical instructions for panel physicians yazdığınızda çıkan sitedeki tabloya göre aşılarınızı olup e-nabızınıza işlenmesi gerektiğini söylerseniz yardımcı olurlar.

Tdap, KKK, Varicella (suçiçeği) 2 doz, Hep B 3 doz, Hep A 2 doz ve Grip aşılarınızın olması gerekiyor.

Bunlardan grip aşısı harici hepsi asm lerde olur. Grip aşıları ülkemizde ücretli satılıyor 65 yaş altına. Onu da eczaneden alıp yaptırabilirsiniz. Aşı kartlarınızı alıp e-nabız çıktısını da götürürseniz kabul edebilirler ama nihai karar yine unganlarda. Uygun bulmadıklarında reddetme hakkına sahipler (kurallar gereği)

@yasmin982 sizin için buldum yasemin hanım bu iletiyi. Yazan arkadaşlar foruma girmiyor takip etmiyor olabilirler o sebeple bazen geri dönüp bakmak lazım, evet uzun sürebilir bazen ama şuda bir gerçek insanlar yeni bir hayata başlıyor yabancı bir ülkede burada vize beklerken olduğu kadar aktif olamayabilirler. Bu durumlarda forumun arama kısmına anahtar sözcükleri yazıp arama yapmak yada geçmiş sayfaları biraz kurcalamak gerekiyor.
    Burada paylaşılan iletinin son cümlesi çok doğru bu ihtimali unutmayın derim. Kolaylıklar diliyorum.

• @uogzh 2021 ve 2022 yılları vardı yanılmıyorsam w2 ve1040 formları. ds260 formunda da bu yılların bilgilerini girdik

• @istanbullover 2 haftayı buldu

• @yasmin982, içinde söyledi: IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

@Naerys o nasıl olacakki doktorun vermediğini il sağlık nasıl verecek biraz açarmışsınız?
    Siz aşı bağışıklık tahlil çıktılarının tek tek QR codeli ve enabızdan yaptırdığınız hastaneyi ve polikliniğin tahlil sonuç ekranın ekran görüntüsünün çıktısınıda çıkardınız mı biri aynı bunları yapmış tek aşı vuruldu yazmıştı kimdi o hatırlamıyorum.Benim gibi @ecom da anımsıyor hatırlamıyorum yazdıklarımı okuyup yardımcı olursa seviniriz zaten ır1 ve f2a da 5-7 kişiyi geçmez yardımcı olan ben bildiklerimi yada yaşadıklarımı her zaman paylaşmış ve yardımcı olmaya çalışmışımdır.Zaten bu platformda bunun için kurulduğu kanaatindeyim doğru bilgilerle başımızdan geçen tecrübeleri anlatarak birbirimize destek olursak bu zorlu süreci daha kolay geçiririz düşüncesindeyim saygılar🙏🏻

İl sağlıktakiler de doktor ve o ilde bulunan doktorlar İl Sağlık müdürlüklerine bağlı. O yüzden dedim isterseniz oraya da bi' gidin diye. Doktorunuz dediğiniz şekilde aşılara bağışıklığı vardır yazıyorsa eğer o da yeterli olabilir. Dediğim gibi, ben araştırma hastanesinden yaptırdım bağışıklık testlerimi ve e-nabızdan aldım bütün belgelerimi (barkodsuz belge zaten alamazsınız oradan) ama yine de kabul etmedikler. Ki bana mailde kabul ediyoruz da demişlerdi. Benim bilgi ve tecrübelerim bunlar. Eğer başka tecrübesi, bilgisi olan varsa muayeneye girecek arkadaşlara yardımcı olurlarsa seviniz tabii ki.. ☺

• Merhaba arkadaşlar 26 temmuzda kabul edilen hızlandırma talebimizden sonra hiç bir mail gelmedi. Randevu tarihi verilmedi hala 😞 bugün umitliydim ama yine bir gelişme olmadı. bir sorun olabilir mi, beklemekten başka yapabileceğim bir şey var mı?
    Bugünlerde randevu tarihi alan arkadaşlar oldu mu acaba ?

• @baharikoo Merhaba, siz expedite ettikten sonra kendiniz mulakat tahiri alacaksiniz. size NVC mulakat tarihi vermiyor, case iniz transfer oldu mu?

• kendizni usvisa appointment ten bos gunlarda mulakat tarihini secegeksiniz, mulakat tarihinden sonra medical checkup icin randevu alacaksiniz.

• @baharikoo merhabalar, Nvc den kontrol ettiğinizde dosyanız ankarada görünüyor mu? Eğer ankarada görünüyorsa, ankara konsolosluğa email gönderin, hızlandırma talebinizin onay emailinin görüntüsünüde ekleyin. Nvc de ise hala Nvc ye yazın.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

103

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |