DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gucarslan bey vize istatiklerini inceliyorum fakat bu visa class'tan hangisi green cardı temsil ediyor anlayamadım.

• @tugbaokutan Teşekkür ederim

• @ibrahimhalılll THE DIVERSITY (DV) IMMIGRANT CATEGORY RANK CUT-OFFS ile başlayan ve aşağıdaki gibi şemalandırılan kısımdır.ugur beyin verdiği yazıda belirtilmiş bu kategoriye bakabilrmisiniz.

• @mehmetizmirli Teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@canym bu cn ve submit ile hala neden abd'den ev bakmadığınızı anlamış değilim..
    bu telaş ve çabanız boşa. TR'de ya da kendi ülkenizde mülakata girecek muhtelemen ilk ya da ikinci kafile olacaksınız.
    yaptığınız bu telaş boşa, sakin kalıp mülakata hazırlanın.

• ⭐⭐

@gucarslan uğur bey @canym ı anlayabilmek için biraz Rusyada yaşamanız lazım. 🙂 Bende kendisine kalacak yerleri araştırmalarını,planlarını yapmalarını çok önceden söyledim.Özelden de görüşüyoruz. Heyecana kapılmadan süreçlerini tamamlayacaklar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@selamibasaran tek eksik nokta var, ben rusya'da yaşadım.

• Yasaklı

@Caner-alçile merhaba, adli sicil kaydını; doğdunuz ülkeden, kesintisiz 12 aydan (İngiltere için 6 ay) fazla kaldığınız ülkeden ve şu anda ikamet ettiğiniz ülkede 6 aydan fazla kaldıysanız almanız gerek.

ilk seferde yanlışlıkla almanız gerek yazmışım, düzeltiyorum. 12 ay ve üzeri yaşamadıysanız almanıza gerek yok.

lütfen bu başlığı inceleyin: Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak

• Merhaba!
    Umarım herkes için sene iyi geçer.
    Size bir kaç tavsiyem var.
    Bu sene mutlaka grip aşısı yaptırın her aile üyesine, influenza aşısı şart. Olmazsa para vermek zorunda kalırsınız. Oyüzden yaptırın. Bu en basit şey.
    Ve tabi ki seneyi iyice takip edin..2023 gibi olursa Ocak Şubat ayı dosya taşımak İçin uğraşın. Bol şans! Ve tabi mecbur her kuruşu dolara çevirin.

• @canym :))) sizin 2024 süreciniz daha başlamadı bile, şimdiden pasiflora alın derim :))) daha çok yoracak bu süreç…baya baya stresli geçiyor. Özellikle Ankara’nın performansı hiç yardımcı olmuyor)

• @incomprisa ben 2024 için Ankara'dan umutluyum. İçimden bir ses, son bir kaç yıldır yaşanan süreçlerin yaşanmayacağı yönünde.. Bu sene su gibi akacak mülakatlar...
    Bu durumu da Ekim- Kasım gibi anlarız diye düşünüyorum hatta Aralık gibi en geç.. Ben Kasım ortası yada en geç Aralık ortası gibi duruma bakıp %100 harekete geçeceğim.. Ne kadar erken hareket o kadar "Az Stres" yaşamama neden olacak, bu nedenle erkenden hareket edeceğim.. En azından "A" , "B" planlarını hazırlayalım son saniye uğraşmayalım.

Not: İnanıyorum 2024 süreçlerin iyi geçeceğine, umarım yanılmam.. Bu mesajı yazarken "Uğur Bey'in sözleri kulaklarımda çınlamıyor değil 🙂 🙂 @gucarslan öyle bir söz söylemişsiniz ki; Yıllarca kimsenin unutmayacağı bir söz ve gerçek olmuş. Umarım bu durum değişir ve çekilişi kazanan ve gerçekten gitmek isteyen insanların psikolojik olarak en azından sürece hazırlanmaları biraz daha kolay olur. @gucarslan @crazycells @cerkezkizi09 @lumos başka sayamadığım tüm aktif admin, eski değerli forum üyelerine "Değerli zamanlarını insanlara yardıma adamış herkese çok teşekkürler. Gerçekten çok kişinin hayatına dokunuyorsunuz. Bu forumda insanlara yardım eden herkese çok çok teşekkürler.. Şunu da fark ettim konu ne olursa olsun, insanlar tecrübe ettikçe (GC süreci için demiyorum.) bu tecrübelerini buraya yazmaları bile bu forumun ne kadar değerli olduğunu ortaya çıkarıyor..

• @Redbeard Umarım 2024 dilediğiniz gibi geçer. Yine de a, b, c... planları yapmakta fayda var 🙂

• @ozzy22 katılıyorum, planları yapalım , planların hazırlıklarını başlatalım, en azından prosedürleri rahat tamamlayalım, GC alırız almayız, yaşayıp göreceğiz. Sonuçta dünyanın sonu değil.. Hayatımızı endekslemek doğru değil. Ben endekslememek için planları yapıp rahatça hareket etmek istiyorum, diğer türlü belli ki insanların geçmişte çok psikolojisi bozulmuş. ( Zaman zaman Uğur Bey bunu yazıp duruyor, belli ki bunlar geçmişte yaşanmış, biz yaşamayalım.)

• @Redbeard Evet, katılıyorum. sabırlı olmalı, tüm yaşantımızı vize görüşmesine green karta odaklamamak gerekiyor. Normal yaşantımıza devam etmeye çalışmalıyız.

• Özellikle @gucarslan ve adminlerin görüşleri, tecrübeleri çok önemli. Vize almış forum üyelerin deneyimlerinden yararlanmak gerekiyor.

• 2024 yılı green kart talihlilerinden dosyasını başka ülkeye taşıyacak olanlardan genellikle çalışma izni ya da oturma izni istenmektedir. Bazı konsolosluklar ise vize görüşmesi için bu koşulları aramadan doğrudan vize görüşmesi için randevu verebilmektedir.

• Dosyasını özellikle gelişmekte olan ülkelere taşıyacak olan talihlilerin Sağlık Bakanlığının https://www.seyahatsagligi.gov.tr/Site/AlfabetikListe web adresindeki öneriler aşı ve ilaçlara dikkat etmesinde yarar vardır.

• @Şener-Uysal %100 katılıyorum..

• @Redbeard Kesinlikle doğru bir bakış açısıyla yaklaşıyorsunuz 👍

• @canym DV -2023 tarihinde mülakat almış fakat farklı sebeplerden dolayı aldıkları ülkede mülakata giremeyen arkadaslarimiz başka konsolosluklara taşıma talebinde bulundular ve genellikle bulunduğu tarihten 15 veya 20 gün sonraya yeni taşıdıkları konsolosluktan mülakat aldılar. Yani konsolosluk o ay içinde slot açarsa aldığınız mülakat tarihine verebilir tekrardan.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

135

42.3k
Kullanıcı

4.5k
Konu

433.5k

| | | |