DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@ozge90, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese merhabalar, greencart talihlisi olduğumuz günden beri forum içerisinde sıkça vakit geçirerek sorularımıza yanıt bulmaya çalışıyoruz, bir çok konuda çok faydasını da gördük.
    Bizim sürecimiz şu şekilde ilerlerdi şu ana kadar.
    Greencart sonuçları açıklandığında erkek arkadaşımla henüz evli değildik nikahımıza yaklaşık bir ay vardı. Ds 260’ı biran evvel doldurmak için evliliği beklememe kararı aldık ve ben bekarken formu doldurup gönderdik.
    Nikahtan sonra soyadı değişikliği ile yeni pasaportumu çıkarttırdık. Ancak şu an izleyeceğimiz yol konusunda kafamız çok karıştı. Çünkü formu yeniden açtırmanın mülakat tarihini olumsuz etkileyeceği yönünde bir çok ileti var.
    Okuduklarımıza istinaden anladığımız mülakat tarihi verilene kadar herhangi bir hamle yapmamamız yönünde ancak içimiz rahat etmiyor.
    Evlendiğimi ve de soyadı ve pasaport değişikliğimi bildirmeli miyim?
    Add applicant ile eşimi şu an eklemeli miyim? Add aplicant yaptığımızda forum açılmış oluyor mu emin değiliz.
    Yoksa mülakat tarihi alana kadar formu açtırmamalı mıyım?

Mülakat tarihi verilene kadar formu açtırmayın. Add applicant ile eşinizi ekleyebilirsiniz, bu formu açtırmak demek olmuyor.
    Diğer değişiklikleri mülakat tarihi aldığınızda formu açtırarak düzelteceksiniz.

• @ozge90 Mülakat gelmeden evvel formu açtırırsanız sıranın arkasına düşebilirsiniz. Sanıyorum arkadaşlar da bilgi vermiş zaten.

• @ibrahimhalılll bazen hic bakmiyorlar bile ama bazen de sponsorluk isteyebiliyorlar en temizi gosterebildiginiz kadar nakit gostermek

• @ibrahimhalılll boyle bir sey icin formunuzu actirmaniza degmez

• @Ömer-Barış 0lari yazmadan deneyin bir de

• Herkese merhabalar. Bir sorum olacaktı, dv 2024 talihlisiyim case 36k, şuan Türkiyede yüksek lisans yapıyorum, Türkmenistan vatandaşıyım. Bültende gördüğüm kadarıyla ağustos ve eylül ayında aktif olacak case numaralar açıklanmış, 32 000 bin olarak açıklanmış ve 2023 yılının mali yılı bu şekilde 32 0000 ile bitmiş olacak. Soruma gelicek olursak, ben dosyamı Türkmenistandaki amerikan konsolosluğuna taşımayı düşünüyorum (Türkmenistan da EU bölgesi olarak geçiyor). Eğer gelecek sene de bu şekilde bülten 32 000 ile bitecek olursa, bu bütün EU bölgesindeki ülkeler için aynı mı ya da her ülkede bulunan amerikan konsolosluğunun çalışma hızına veya o ülkede kazanan kişi sayısına da bağlı mı? Bu konudaki görüşlerinizi belirterseniz çok sevinirim.

• @ozge90 tam olarak bende aynı durumdayım ve nasıl ilerleyeceğimi bilmiyorum 10 gün sonra nişanım var hızlıca evlenmek pasaport değişikliği yapmak eşim için ds 260 formunu doldurup güncellemek daha mı doğru olur bu işlemi nereden nasıl yapabilirim bildiklerinizi bana yardımcı olursanız çok sevinirim kafam karışmış durumda

• ⭐⭐

@Ovezgeldi Bültende açıklanan rakamlar ülkelere göre değil. 32.000 sınırı bütün EU bölgesi için geçerli.
    Gelecek sene ne olur bilinmez. EU Bölgesi için son 8 yılın dosya numaralarına buradan bakabilirsiniz.

• @bozyuruk yani CN 32k ve uzeri olan biri dogrudan eleniyor anlamina mi geliyor bu? Cok kotu bir durum eger oyleyse

• Bu ileti silindi!

• @yağmur öncelikle sürecinizi imzanıza taşırsanız daha fazla bilgi alabilirsiniz. case numberınız kaçlarda ds ne zaman gönderdiniz bunlar yorum yapmak için önemli kriterler.

• @eray26 malesef biraz o anlama geliyor. cut of olmayan dosyalar mülakat ve vize alamıyor. 32k üstünde kalan herkese geçmiş olsun. uzun ve yorucu bir süreç oldu herkesin haklarında hayırlısı olsun.

• @bozyuruk cidden uzucu

• Arkadaşlar selam doğru başlıktayımdır umarım 🙂 Bu sene eşim kazandı fakat bildiğiniz üzere süreç çok yavaş ilerliyor ve aksaklıklar çıkabiliyor. Elimizden geleni yapsak da alamayabiliriz vizemizi. Bu nedenle bu sene tekrar başvurmak istiyoruz. Başvurmamız DV2024 sürecimizi etkiler mi? Eşimin başvurması sakıncalı mı? Benim başvurmam etkiler mi?

• @Serapp çok teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐

@sumeyyenur Basvurabilirsiniz, etkilemez surecinizi.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   lumos lumos 

• @Ovezgeldi EU bültenlerde özel bir açıklama yoksa "Except Iran" gibi dosya numarası EU ile başlayan herkes o bültene dahildir. Dosya numaranız aktif değilse dosyanızı taşısanız dahi mülakat alamazsınız maalesef.

• @sumeyyenur bir problem olmaz

• @yusufalak Case numarasında EU dan sonra sıfır yazmayın, bende de olmuştu bu şekilde kabul etti.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

144

43.0k
Kullanıcı

4.5k
Konu

437.1k

| | | |