DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@teamspirit Tebrikler, vizeniz hayirli olsun.

• ⭐⭐⭐

@hope123 vizeniz hayırlı olsun yeni hayatınızda bol şanslar

• ⭐⭐⭐

@teamspirit vizeniz hayırlı olsun

• @hope123 hayırlı olsun vizeniz, ayrıntılı deneyiminiz için de teşekkürler

• @ygunen tebrikler, vizeniz hayırlı olsun.

• @batuhant tebrikler, vizeniz hayırlı olsun.

• @hope123 tebrikler, vizeniz hayırlı olsun.

• @teamspirit tebrikler, vizeniz hayırlı olsun.

• Yasaklı

@hope123 vizeniz hayırlı olsun. yeni hayatınızda mutluluklar dilerim.

• Yasaklı

@teamspirit elinizden geleni yapıp sonunda hakkınız olanı almışsınız. tebrik ederim.

• @teamspirit Tebrik ederim vizeniz hayırlı olsun.

• Bu siteye ilk kaydolduğum zamanı hatırlıyorum da, umarım zamanı gelince ben de deneyimimi yazabilirim demiştim işte bugün o gün. Case numberım 21400 lerde. 7 Mayıs akşamı talihli olduğumu öğrendikten sonra hemen araştırma yapmaya başladım. Aynı zamanda WAT a gitmek için vize randevusu bekliyordum bir tanıdığımdan ''WAT'a gidince orada aos yaparsın o yüzden Ds doldurma şimdiden diye bir tavsiye alıp Ds'imi hemen doldurmadım WAT görüşmesinden red alınca el mecbur 28 Mayıs tarihinde DS imi sumbitledim.

Aradan baya uzun bir süre geçtikten sonra Ankara'dan mülakat tarihi alma umutlarım yavaş yavaş tükenmeye başladı. Ben de çözümü herkesin yaptığı gibi dosyamı yurtdışına taşımaya çalışmakta buldum. Şanslı anıma denk geldiğim için çoğu kişi onlarca konsolosluğa mail atıp ret cevabı alırken ben Viyana konsolosluğuna attığım mailden yaklaşık 1 hafta sonra onay maili aldım(20 Nisan). Mülakat tarihim 5 Haziran'dı. Sıra geldi evrak hazırlığına bu süreçte de forumdaki insanlardan çok yardım aldım. Onay mailini aldıktan sonra Viyana'da sağlık muayenesi için Molnar'a mail attım, onlardan da 2 haziran için randevu aldım. Gitmeden önce hazırladığım evraklar aşağıdaki gibidir:

1-) Formul A belgesi 
    2-) Vukuatlı nüfus kayıt örneği(İngilizce çeviri) 
    3-) Adli sicil kaydı
    4-) Lise diploması(İngilizce çeviri) 
    5-) Askerlik durum belgesi(İngilizce çeviri)
    6-) Banka dökümanları 
    7-) Aşı kartlarım ve antikor testlerim(İngilizce çeviri) 

2 Haziran sabahı saat 10 gibi sağlık muayenesi için Molnarın kapısındaydım. İçeri girdiğimde çok iyi karşılandım benden antikor testimin sonuçlarını ve covid aşı kartımı istediler yaklaşık 1 saat beklemenin ardından sıra bana geldi. Klasik muayenemi oldum.Bana herhangi bir sağlık sorumun olup olmadığı, psikolojik ilaç kullanıp kullanmadığım,daha önce ameliyat olup olmadığım soruldu. Ardından bir tetanoz aşısı oldum. Molnara sağlık muayenesi için 430 Euro ödeme yaptım. Oradaki işlemim bittikten sonra beni röntgen için başka bir adrese gönderdiler. Röntgende de yaklaşık 45 dakikada işimi hallettim ve sağlık işlerimi halletmiş bulundum. Sırada sadece 5 Haziranı beklemek kalmıştı. Ve o büyük gün gelmişti. Öğlen 13.00'daki randevum için 12.50 de konsolosluğa giriş yaptım ve güvenliği geçip içerde oturmaya başladım. 5 numaradan ismim okundu ve oraya gittiğimde Alize Hanımla karşılaştım tatlı Türkçesiyle benimle biraz muhabbet ettikten sonra benden evraklarımı istemeye başladı. Ben de hepsini eksiksiz takdim edince 'Very good' tepkisini aldım 🙂 Sonrasında beni 3. gişeye vize ücretini ödemeye yönlendirdi. Vize ücretimi ödedikten sonra,oradaki beyefendi bana tekrar yerime geçebileceğimi ismimin tekrar anons edileceğini söyledi. Yerime oturmuş beklerken bu sefer 7. gişeden ismim anons edildi. Güler yüzlü bir beyefendi beni karşıladı ve öncelikle greencard kazananı olduğum için beni tebrik etti ben de teşekkür ettikten sonra sorulara geçiş yaptı. Evli misin? Hiç evlendin mi ? Çocuğun var mı ? Kız arkadaşın var mı ? Ne iş yapıyorsun? Ne bölüm okuyorsun? Amerika'da hangi eyalete gitmeyi düşünüyorsun? Bu soruları cevapladıktan sonra beni tebrik ettiğini vizemi onayladığını ve yeni hayatımda başarılar dilediğini söyedi. Tekrar 5 numaraya gidip Alize hanımdan gerekli bilgileri aldım. Bana henüz sağlık raporumun ellerine ulaşmadığını ulaştığı zaman vizemi basacaklarını söyledi. Ertesi gün gelen mailde sağlık raporunda sıkıntı çıkmadığını ve vizemi ertesi gün yani ayın 7 sinde posta şireketinden alabileceğimi yazmışlardı. Ben de ayın 7 sinde gidip pasaportumu ve zarfımı aldım. 2 gün önce ülkeye geri dönüş yaptım ve şimdi bu sevincimi sizlerle paylaşıyorum. Bu süreçte bana yardımcı olan öncelikle değerli adminimiz @gucarslan ve diğer tüm arkadaşlara sonsuz minnetimi borç bilirim. Çünkü onlar olmasaydı ben vizemi asla alamaz hala Türkiye'de Ankara'dan mülakat maili almayı bekliyor olurdum. Umarım yurtiçi veya yurtdışında mülakat maili bekleyen, ya da current olmayı bekleyen herkes bir gün benim yaşadığım duyguları yaşayabilir.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   lumos lumos 
  • ⭐⭐⭐

@melihturkmn Tebrikler, gozunuz aydin olsun.

• @melihturkmn Tebrikler, hayırlı olsun. Çok sevindim sizin adınıza. Yeni hayatınızda başarılar 🙂

• ⭐⭐

@melihturkmn Tebrikler, vizeniz hayırlı uğurlu olsun👏

• Çok teşekkür ederim 🙂

• @melihturkmn Tebrikler, vizeniz hayırlı olsun.

• ⭐⭐⭐

@melihturkmn vizeniz hayırlı olsun, amerikada bol şanslar

• @melihturkmn vizeniz hayırlı olsun

• @fyrnaa İnşallah 🙂 teşekkür ederiz. Kolaylıklar diliyorum sürecinizde.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

160

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.2k

| | | |