Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Depremzedeler göçmenlik (Green Card) süreçlerini nasıl kısaltabilirler?

• @Samet-Ünlü vardır bunda da bir hayır

• Merhaba nişanlım ABD vatandaşı ben Türk vatandaşıyım. K1 vizesine başvuru yapacak ABD’de evleneceğiz. Türkiye’de deprem bölgesinde yaşıyorum. Dosyamızda bununla ilgili dilekçeye yer verdiğimizde sürecimizi bir nebze olsun hızlandırabilir mi?

• @sltn merhabalar, hızlandırma talebinize ek belge olarak; deprem bölgesinde yaşadığınızı kanıtlayan ikametgah ekleyin, Cnn’den depremin ne kadar yıkıcı olduğunu gösteren haberleri ekleyin, deprem bölgesindeki kendi çektiğiniz yıkımı gösteren fotoğraflar ekleyin, hatta yine Cnn’ den hala büyük depremlerin beklendiği haberlerini ekleyin, bu durumdan duyduğunuz endişeyi yazın. Bütün içerikler ve yazışma ingilizce olsun. İnşallah olumlu olur.

• @ynsmry Teşekkür ederim

• @sltn Ben de deprem bölgesindeyim. hem de nişanlımla birlikte depremde Hatay'daydık hızlandırma talebinde bulunduk ama reddedildi. Ona çok bakmıyorlar. Hızlandırma talebini k1 başvurusundan 3 ay sonra yapmıştık

• @MertHRB Belgeleri gönderdim. Nişanlım tüm belgeleri dosyalayıp Uscise gönderecek. Dosyada bu konuyla ilgili dilekçe yazsa etkisi olur mu? Siz 3 ay sonra belirttiğiniz için red almışsınız arada 3 ay olduğu için mi acaba🤔

• Şansınızı deneyin. Evinizin hasarlı olduğunu E-devlet'ten belgeleyin. Fotoğraf ekleyin. Eviniz yıkıldıysa fotoğraflarını koyun. Deprem bölgesinde olduğunuzu kanıtlayın. Bunları İngilizce'ye çevirmeniz gerekiyor sanırım

• Herkese selamlar,
    6 Şubat depreminde maalesef bir çok umutlar, ocaklar yıkıldı. Ben ve ailem Adana'da ciddi oranda etkilendik. Allah tekrarını yaşatmasın tek isteğimiz budur diyorum, konuya giriyorum.

Biliyorsunuz Kanada Hükümeti depremzedelere vize kolaylığı ve tüm Türkiye vatandaşlarına 25 Eylül'e kadar giriş yaptıkları takdir de Work Permit sağlıyordu. Bu süreçte dün itibari ile bitti.

Amerika Birleşik Devletleri ise bu konuda biraz zayıf kaldı, sadece işlem önceliği hakkı verdi.

Bu durumda DV 2025 çekilişlerinde Deprem Bölgesine fazla kontenjan hakkı sağlar mı?

• @say2bol Öncelikle geçmiş olsun bizde depremi malatyada yaşadık. Malesef dv çekilişi için deprem bölgesine özel bir kontenjan yok başlıkta bahsedilen konu evlilik veya nişanlılık yoluyla göçmenlik sürecini yürütenlerle ilgili daha çok

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

121

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |