Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @waterman zaten avukatımız olacak.ben benim gibi aynı süreçten geçen kişilere sordum bu soruyu.abd e hiç giriş bile yapmamışsınız

• ⭐⭐⭐

@canaykarahan32, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

@waterman zaten avukatımız olacak.ben benim gibi aynı süreçten geçen kişilere sordum bu soruyu.abd e hiç giriş bile yapmamışsınız

ABD’ye hiç giriş yapmadığım icin ABD göçmenlik hukukunu bilmiyorum diye düşünmeniz cok ilginç.

2023 yılında yasıyoruz teknolojinin ve internetin olduğu yıllar kullanmanızı şiddetle öneriyorum.

ABD’de size musmutlu bi hayat diliyorum yeni evliliğiniz şimdiden hayırlı olsun.

• @waterman haha peki 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cemguneri, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

@crazycells
    Kız arkadaşım Türkiye de yaşıyor. Şimdi ben de Türkiyedeyim. Evlenmeyi düşünüyoruz zaten. Ama konuyla ilgili hiç bir bilgim yok malesef. Eğer adım adım yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Su sayfadaki bilgiler yardimci olacaktir:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/1424/f2a-ve-f2b-vize-surecleri-green-card-sahiplerinin-es-ve-cocuklari/

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@asligokceer, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Öncelikle herkese merhaba, herkese sürecinde kolaylıklar dilerim.
    Erkek arkadaşım bu yıl Greencard kazandı, sıralaması 6000’lerde. 2,5 yıldır birlikteyiz ve orada evlenip süreci orada devam ettirmek niyetiyle benim için F1 vizesine başvurduk. Kaplan Dil Okullarına kaydolmuştum fakat red aldım.
    Şimdi burada mülakattan önce evlenmeyi değerlendiriyoruz fakat milyonda bir gelen bu greencard şansımızı da tehlikeye atmak istemiyoruz. Mülakattan önce evlenip mülakata beraber girdiğimizde benim F1 reddim bizim Greencard sürecimizin de red ile sonuçlanmasına neden olur mu ? Mülakat sırasında ‘’Yakın zamanda F1 vizesinden red yemişsin bunu amaç dışında kullanmak için mi başvurmuştun’’ tarzı bir soruyla karşılaşır mıyız ?
    Eğer bu sebeplerden risk varsa uzun ve zor da olsa Mülakat sonrası evlenip F2A sürecine girmeyi düşünüyoruz. Fakat risk yoksa da böyle uzun bir süreyi ayrı geçirmek istemiyoruz.
    Şimdiden değerli yanıtlarınız için teşekkürler.[bağlantı metni](link url)

gocmenlik surecinde herhangi bir risk yok, evlenip sizi kendi dosyasina ekleyebilir. Bu sekilde en hizli ve beraber Green Card alabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Madazimova-Mohinur, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Merhaba ben Özbekistan vatandaşiyim ve 6 senedir burda yaşiyorum 2023 green card formu doldurdum
    Ve 12 sinif açik liseden okuyorum temmuz sonresi mezun olacam inşallah
    Sorum eğer green card talihlisi olursem lise bitirmeden ds 260 form doldurmam doğrumu yada diplomayi alinça doldurmam gerekiyormu
    2 sorum şuan 2 inçi evliliğimi yapma gibi durumundeyim ve ds 260 formu evlendikten sonremi doldurmam gerekiyor yada onçemi
    Araştirdiğim kadariyle hemen doldurmamizi doğru olduğunu söylüyor konsolosden randevu günü beli olunçe ds 260 formu gunçelemeyi öneriyorlar sizce hangisi daha doğru
    Ve sicil kaydimi Özbekistan’da da getirmem gerekiyormu çünkü 6 sene içinde Özbekistan’a 3 4 kez gittim ve hepsinde 1 yada 2 ay kaldim
    Eski eşimi bilgilerinizde girmek zorundamiyiz ds formuna ve kizim var ilk evliliğimden babasiyle yaşiyor goturmiçam ama bilgilerini istiçaklar diyorlar
    Biraz uzun yazdim afiniza çevabiniz için şimdiden teşekkür ederim 🙏🏽

DV talihlisi misiniz? Yoksa farazi sorular mi soruyorsunuz? Basvuru surecinizi imzaniza tasimanizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Refiks, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Herkese merhabalar bir kaç soru üzerinden yardıma ihtiyacımız var...

Kız arkadaşımla evlenmeye karar verdik.
    Kız arkadaşım 5 yıldır Türkiyede yaşıyor.
    Bildiğiniz üzere evlilik yapacağımız için bana sponsor olması gerekiyor.
    Kendisi İstanbulda çalıştığı şirkette Türkiye standartlarının çok çok üzerinde maaş alıyor, ancak şirket onu asgari ücretten gösterip paranın %80ini her ay elden nakit olarak veriyor.
    Resmiyette görünen maaş 8.500TL olduğu için bana sponsor olmaya yetmeyecek.( Türkiye'den aldığı maaş ile zaten sponsor olabiliyor mu onuda bilmiyoruz )
    böyle durumlarda ikinci alternatif kız arkadaşımın anne ya da babasının sponsor olabileceği ancak ailesinin bunu kabul etmeyeceğini söylüyor.

Aslında Amerikalı birisiyle evlilik yapma konusunda ki prosedürlerin çoğunu biliyoruz ama şu anda tıkandık kaldık.
    Yardım olacaklara şimdiden teşekkür ederiz.

Sponsor olacak kisi ABD'de yasayan GC sahibi veya ABD vatandasi biri olmali, bilginize.

Turkiye'de yasayip kazanan biri size mali sponsor olamaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hope123, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Herkese merhaba,
    9 Haziran'da gireceğim mülakat öncesi kız arkadaşımla evlenmeye karar verdik ve 7 Mayıs Pazar günü nikahımız var.
    Müstakbel eşime soyadı değişeceği için 9 Mayıs'a kimlik randevusu, 10 Mayıs gününe de Pasaport randevusu bulabildik.
    Eşimin yeni pasaportu ve kimliği gelmeden (malum yoğunluklardan ne zaman geleceğini kestiremiyoruz), yalnızca evlilik cüzdanı ile Ankara'dan DS-260 formumu unlock etmelerini ve eşim için yeni bir form açmalarını talep edebilir miyim ? Yoksa yeni kimlik ve pasaportun gelmesini mi beklemeliyim ?

Ek olarak sormak istediğim bir konu daha vardı,

• Şuanda beraber aynı evde yaşamıyoruz ve mülakata da 1 ay kala yeni bir ev açmak saçma olacağı için ayrı yaşamaya devam edeceğiz. Bu yüzden mülakata giderken götüreceğimiz ikametgah belgesinde de DS260 formunda present address bölümünde de farklı yerlerde yaşayadığımız gözükecek. Bu konu hakkında bir problem yaşar mıyız ?

Simdiden tebrikler. Evet, form eklenmesini bu sekilde talep edebilirsiniz, mulakattan once pasaport geldiginde formlari gondermeniz yeterli, formlari hizli sekilde gondermenize gerek yok.

Mulakatta ikametgah belgesi istenmiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hope123, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

@Muhtaradana Teşekkür ederim 🙂 O zaman evlilik cüzdanını alır almaz taratıp formumun açılmasını talep edeceğim.

Yalnız 2. soruma cevabınızı anlamlandıramadım. Yarın nişanımız var şuan aşırı stresten ve heyecandan algılarım kısıtlanmış gibi kusura bakmayın 😃 Mülakatta siz evlenmişsiniz ama farklı evlerde yaşıyorsunuz adresleriniz farklı gibi bir soruyla karşılaştığımızda ''1 ay için yeni ev düzeni kurmadık'' mı demeliyiz ? Yoksa nişanlım için ds260'ı doldururken 07 Mayıs-09 Haziran arasında yaşadığı present address bölümünü benimle aynı ev olarak girip, ''son 1 aydır beraber yaşıyoruz fakat ikametgahı aldırmak'' mı demeliyiz?

boyle bir soru sormazlar, merak etmeyin 🙂 gercekteki durumunuz neyse, gercekte hangi adreslerde yasiyorsaniz bu bilgilere gore formu doldurun ve sorulari bu sekilde cevaplayin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gizemtuna, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Merhabalar @crazycells @Muhtaradana @lumos , öncelikle emekleriniz için şimdiden teşekkürler.
    Erkek arkadaşımla beraber Curaçao adasında yaşıyoruz, green card çekilişi sonucumuzu bekliyoruz herkes gibi, ancak ikimizden birine çıkması halinde hemen evlenmemiz gerekecek ancak bulunduğumuz yerden türkiyeye gitmemiz biraz zor. Curaçao'da da Türk konsolosluğu yok. Yakınlarda konsolosluk olan bir ülkede evlenip başvuru formunu o şekilde doldursak, bu uygun mudur? Yoksa pasaportlarımızı vs değiştirmek zorunda mıyız? Yurtdışında evlenilmesi sorun teşkil eder mi? DS 260ı doldurduktan sonra dosyayı tekrar açtırmanın mülakat tarihimizi ileri atmasından endişeliyiz. Tabiki bütün bunlar lotonun bize de çıkması dahilinde 🙂 Şimdiden çok teşekkür ederim.

Hayir, sorun olmaz. Ama konsoloslukta degil, o ulkenin kendi resmi kurumlarinda evlenmenizi tavsiye ederim.

Resmi olarak evlendiginiz surece bir problem yasamazsiniz, Turkiye'de evlenmek zorunda degilsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Refiks, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

@Berkan-Duru
    Berkan cevap için teşekkür ederim.
    Amerika'da ki yakınım ile görüştüm.
    sponsor olmayı kabül etti ancak şöyle bir durum var.
    kendisinin türkiyede iş yerleri var oradan kazancını sağlıyor.
    Amerika'da ki vergilerini düzenli olarak ödüyor.(Dipnot; Amerika'da kendi üzerine 2 evi 1 arabası var)

Bu şekilde sponsor olup olamayacağını araştırıyoruz ancak internette cevap bulamadım maalesef. 😕

2022 yilina ait 1040 vergi bildirimi formundaki toplam geliri nedir?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aykutsahin_07, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Herkese Merhaba cevap veren saygıdeğer üstadlara şimdiden teşekkürler,

Ocak ayında Amerikan vatandaşı eşimle Türkiyede dünya evine girdik,
    özel gelişen şartlardan dolayı ABDye yerleşme kararı aldık,
    Daha öncesinde hiç ABD turist vizemin olmamasını da göze alarak, Green Card başvurusu yapmak istiyorum ancak bu süreci en kısa şekilde ABD ye giderek nasıl gerçekleştirebilirim?
    Turist vizesiyle gidip (Turist vizesi verip vermeyeceklerini de bilmiyorum) orada Green Card Başvuru aşamalarını tamamlamak mı mantıklı yoksa direkt olarak k3 vizesi mi?

Eger turistik amaclarla giris yapacaksaniz almayi deneyebilirsiniz, ama ABD vatandasi esi oldugunuz icin gocmen olma amaciyla girdiginizi dusunurlerse vize basvurunuzu reddedeceklerdir, bilginize.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aykutsahin_07, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

@Berkan-Duru verdiğiniz cevaplar ve kıymetli vaktinizi ayırdığınız için teşekkürler. Peki hiç spouse vize başvurusu yapmayıp direkt turist vizesi başvursam ( daha erken vize çıkacağını düşünerek) oraya gittikten sonra green card sürecini başlatsam nasıl olur sizce ?

Eger turist vizesi alirsaniz ve ABD'de surece devam edecekseniz ilk 90 gun surecinizi baslatmayin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Aysulu, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Merhaba! Ben US Vatandaşıyım, nişanlım Türkiye’de 2 evlilik yaptı ve boşandı. Boşanmaya dair bilgi e-devletten çıkarsa ve tercüme etse yeterli mi yoksa her boşanma belgesini ayrı ayrı tercüme mi ettirmek gerekiyor. Tercüme İngilizce bilen biri yapabilir mi yoksa yeminli tercüme bürosu tarafından mı yapılmalı? Teşekkürler.

USCIS icin bosanmalara dair resmi kararlar ve bunlarin cevirileri gerekiyor. e-devlet belgelerini yeterli gormeyeceklerdir. Eger yeterli ve tam ceviri yapabilecek bir arkadasiniz varsa o da yapabilir diye dusunuyorum...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mehmet-Ali-Tüzün, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Merhaba arkadaşlar. 2 senedir süren bir ilişkim var. 2 sene içinde de kız arkadaşımın eğitimi sebebiyle evlenmeyi düşünmüyoruz. Ben green cardımı aldıktan sonra kız arkadaşımın okulu bitene kadar türkiyede kalmayı planlıyorum. O süre zarfından sonra benle evlenip amerikaya gelebiliyor mu? Evetse süreç nasıl işliyor? Aydınlatırsınız sevinirim. Kendimize amerikada güzel bir hayat kurmak istiyoruz.

Hangi kategoriden ne zaman Green Card aliyorsunuz?

Bilgilerinizi imzaniza tasimalisiniz.

Eger ABD'ye giris yapana kadar yapacaginiz evlilik gocmenliginizi sonlandirmayacaksa esinize sponsor olabilirsiniz, ilgili baslik surada:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/1424/f2a-ve-f2b-vize-surecleri-green-card-sahiplerinin-es-ve-cocuklari

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hilaldeniz, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Merhaba, abimin nisanlisi nikah yetismedigi icin bekar olarak 7 mayista formu doldurup gonderdi.
    Fakat temmuzda nikahlari var. ve hemen guncelleme yaparsa mulakat tarihinin degisme ihtimalinin oldugu soyleniyor.
    Mulakat tarihi geldikten sonra mi esini ve kendi bilgilerini guncelleyecek ?
    Esi icinde DS formu doldurmasi gerekecek mi ?
    Bu bilgilleri nasil guncelleyecek ?

Basvuru bilgilerinizi imzaniza tasimalisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nehir, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Merhaba,
    Forumda yeniyim ve kafam cok karisik.
    Yaklasik 1.5 yil once Amerikan vatandaşı(greencard'li degil gercek vatandas) eşimle Turkiye'de evlendim ve hala Turkiyede yasiyoruz. Benim amerika surecimi baslamak istiyoruz. Fakat nerden baslanir ne yapilir hic bilmiyorum. Kagit evrak isleri her zaman zor gelmistir 😕 Benim amerika 10 yillik turistik vizem var. Amerika'ya turistik olarak gidip, orada islemleri baslamak mi mantikli yoksa turkiyeden basvuruyu baslamak mi? Bir de nereden baslamak gerekiyor, sureci gozumde canlandirabilmem ici hap bilgi niteliginde bilgi verebilecek olan var mi?
    Cok tesekkurler

Bu basligin ilk sayfasini incelemenizi tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/297/ir1-cr1-sureci-ve-mulakat-deneyimleri-abd-vatandasi-ile-evlenip-turkiye-de-green-card-almak/

Ne zaman ABD'ye tasinmayi planliyorsunuz? Birkac yil sonra mi? Hemen mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@faraska, içinde söyledi: ABD Yolunda Evlilik

Dun 3 yillik surecden sonra mulakata girdim 2 aylik bebeyimle . Bu arada esim greencardli . Bana gereksizce evliliyize dair belge yetersiz denildi . Anlamadim 2 aylik bebek var daha ne istiyorsunuz . 1 yil icinde yeterli belgeler gonderin . Bu durumla karsilasan varmi acaba

Gecmis olsun, evet olabiliyor. Evliliginizin iyi niyetli bir evlilik oldugunu gosteren belgeleri toparlayip konsolosluga gondermelisiniz:

nisan, tatil, nikah veya dugun fotograflari, ortak banka hesaplari, ortak kira ya da mortgage odemeleri, ortak doldurulmus vergi formlari, ortak faturalar, ortak araba bilgisi ya da sigortasi, ortak sigorta ya da emeklilik bilgileri, gayrimenkuller, ayni adreste yasadiginiza dair belgeler, varsa cocuklariniza dair dogum belgeleri ya da evliligin iyi niyetli bir evlilik oldugunu gosterdigini dusundugunuz diger dokumanlar...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells benim erkek arkadaşım ABD vatandaşı .Haziranda gelecek ve nişan yapacağız .Size sorum şu ; nişanlı vizesiyle mi yoksa evlilik vizesiyle mi gitmem daha kısa sürer ? Biz nişanlı vizesi daha kısa sürede çıkıyor diye ona başvurmayı düşünüyoruz .Ortalama ne kadar sürede çıkıyor vize ? Teşekkür ederim şimdiden cevabınız için

Eger evlilige hazirsaniz direkt evlenip sureci baslatmanizi tavsiye ederim. K-1 vizesiyle nisanli olarak gideceksiniz ama ABD'ye girdiginizde Green Card'li olmayacaksiniz. ilk 90 gun icinde evlenip Green Card almak icin basvuru yapacaksiniz.

Fakat CR-1 vizesiyle ABD'ye girdiginizde direkt Green Cardli olmus olacaksiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@waterman k1 vizesinde koşullu greencard diye bir şey yok ayrıca .nişsnlı vizesi var.bu konulara pek vakıf olmadığınız belli.lütfen bilen ve deneyimi olan arkadaşlar yazsın

Green Card aldiginizda 2 yildan az sure evli olacaginiz icin 2 yillik kosullu Green Card almis olacaksiniz, bilginize, sayin @waterman size dogru bilgi verdi.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

118

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |