Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• amerikadaki iş ilanlarının çoğunda Anti-money laundering (AML) diye bir sertifika soruyor mühendislik ilanlarında,acaba bu nedir bilgisi olan bir arkadaş varmı?

• @ozkan-akbulut Anti-money laundering (AML) aslinda kara para aklamayi onleme uzerine bir sertifika. Buyuk ve karmasik finansal islemlerin kontrol edilmesi, paranin origininin yasal olmasi ve yine islemlerin seffaf ve yasal olmasi uzerine ilgili kanun ve yonetmeliklerin uygulanmasi gerekliliginden kaynaklaniyor.

Isyerleri ise alirken, bu konunun onemini vurgulamak ve calisanlarin boyle yasadisi islemlere karisirlarsa, yasal sorumluluk altina gireceklerini belirtmek icin bu sertifikayi istiyor olabilirler. Bir diger neden ise farkindalik yaratmak. Ise basladiktan sonra boyle kuskulu islemlerle karsilasirlarsa, bunlari fark etme, gerekli onlemleri alma ve hatta engelleme uzerine onceden egitim alinmasi durumu yani.

• @MySea çok teşekkürler ama ben elektrik elektronik mühendisi yim acaba neden bu sertifikayı istiyorlar anlamadım , Finansçılara yönelik gibi
    Bilgilendirmeniz için çok teşekkürler

• Merhabalar herkese , benimde kredi karti ile ilgili bir sorum olacakti bilgisi olan kisiler donus yapabilirse cok sevinirim. Amerika`ya giris yaptigimizda bize de ilk olarak secured card vermislerdi ve icerisine bir miktar depozito koymustuk simdi normal kredi kartlarimizi aldik(gecen hafta)ancak subedeki calisan kisi eger securit kredi kartinizi kapatir ve depozitonuzu alirsaniz kredi historiniz duser dedi boyle birsey dogrumu daha once securit kart depozitosunu alip kredi puani dusen birileri oldu mu? Tesekkurler.

• @janedns kredi skorunuzun temelini ilk kartiniz olusturur. Iptal ederseniz eger evet kredi skorunuz olumsuz etkilenir. Banka zaten kredi kartinizi bir muddet sonra kendisi unsecured e cevirip depozitonuzu geri yatircak. Bu surenin 9-12 ay arasi oldugu soyleniyor. Ya da kredi skorunuz iyi bir noktaya geldikten sonra kendiniz arayip talep edebilirsiniz. Eger yatirdiginiz depozito miktarina ihtiyaciniz yok ise iptal ettirmemenizi oneririm. Benim de hala unsecured kartim var ve depozitom hala icerde ve bu aralar tam 9 ay oldu. Yatmazsa yakinda kendim arayip talepte bulunacagim.

• @sfklkn34 Bilgilendirme icin tesekkurler

• @janedns kesinlikle dogru, cok ama cok zorda kalmadikca ilk kartinizi iptal etmeyin. ben 6 ay doldugunda subeye gidip basvurarak geri aldim depozitomu.

• @kmryldz Ancak soyle bir durum var biz Amerika`ya giris yapali 10 ay oldu ancak normal kredi kartimizi ancak alabildik yogunlumuzdan dolayi.Sizin tavsiyeniz tam olarak su mudur : Yeni kredi kartinizi aldiktan bir 6 ay sonra securit kredi kartiniz icindeki depozitonuzu almak icin basvurun?Yani hangi 6 ay dolmasi gerektigini anlayamadim.Gectigimiz hafta yeni kredi kartlarimizi aldik bu tarihten itibaren mi bir 6 ay daha beklemeliyiz? Tesekkurler.

• @janedns Merhaba, Secured kartinizi aldiginiz tarihten itibaren 6 ay, bende secured kart almistim ve 6 ayi tamamlayinca kapatarak depozitomu geri aldim.

• @janedns, @vartorian'in dedigi gibi, secured kartinizi aldiktan sonraki 6 aydan bahsediyorum. mayis basinda almistim ben karti, ocak ayinda gittigimde hemen depozitoyu iade edip normal kredi kartina cevirdiler. bu sure zarfinda apple card ve discover card da almistim, o kartlarin ne zaman alindigi onemli degil depozitonuzu geri almak icin.

• @kmryldz anladim tesekkurler donusunuz icin , biz securit cardimizi alali zaten 10 ay oldu ve yeni securit olmayan kredi kartimiz elimize gecen hafta ulasti . Suan hem Securit kart hem normal kredi kartimiz var.Banka calisani normal kredi karti basvurumuzu yaparken securit kartinizi kapatmayin en az 1 yil daha acik dursun dedi ve tabii depozitomuzda icinde.Eger securit kartinizi kapatir ve depozitonuzu alirsaniz kredi skorunuz duser dedi. Bizde suan bekliyoruz iste.

• @janedns depozitonuzu aldiginizda kartinizi kapatmiyorsunuz iste onu demek istiyorum. gecen sure boyunca duzenli odeme yaptiysaniz sorun olmadan depozitoyu iade edip sahip oldugunuz secured karti normal karta ceviriyorlar. benim kredi skorumda olumsuz bir etkisi olmadi depozitomu almamin. ayni bankadaki checking hesabima maasim yatiyor, ayni bankadan iki, toplamda da 6 tane kredi kartim var su anda.

• @kmryldz Anladim simdi , cok tesekkur ediyoruz destek ve donusunuz tekrar banka ile gorusecegiz.

• gider gitmez hemen faturali hat ve cihaz alabiliyor muyuz. saglik ve trafik sigortasini nasil hallettiniz ilk zamanlarda

• @frodo_2023 Elimdeki iphone XS ile trade-in yapmistim ve iphone 14 alirken ucret vermedim. 24 ay kontrat ile faturali hat almistim ve operator T-Mobile'di

• merhabalar, oncelikle tebrik ederim. her seyin yolunda gidiyor olmasına cok sevindimi darısı isteyen herkesin basına diyeyim:) benim sorum da amazon depo is gorusmeniz ile ilgili olacak. surec nasıl ilerledi acaba bilgi verebilir misiniz? ingilizce seviyeniz onemli bir kriter miydi mesela. bir de goreviniz nedir amazon depoda? simdiden tesekkurler cevabınız icin, her seyin yolunda gitmesi dileklerimle

• merhabalar, oncelikle hayırlı olsun. deneyiminizde dikkatimi ceken kısım garantor firması kısmı oldu. bu ev bakmaya gittiginiz emlakcının anlasmalı oldugu bir yer miydi? varsa ismini iletebilir misiniz rica etsem. konu hakkında farklı ileteceginiz bilgiler varsa da dinlemeyi cok isterim. simdiden tesekkurler:)

• @onrslnyrk çok yararlı çok detaylı bir deneyim paylaşımı olmuş elinize emeğinize sağlık.

• @janedns deneyim paylaşımı için teşekkürler, abd'deki hayatınızda boş şans ve başarılar.

• @melikeugur Tebrikler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

91

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |