DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @zynp7tepe https://www.konsolosluk.gov.tr/TranslatorSearch/Index

linkten seçip tercüman bulabilir Siniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@onderoymak aynı sorunun sorulup sorulmadığını bilmeniz için forumda arama yapıyor olmanız gerek.

şimdi konuya ben farklı bir yönden yaklaşacağım;
    bunu yapmadığınız için ilgili konosolosluğa mail atarak bence diğer talihlilerin muhtemel işlemlerini yavaşlatıyor, konsolosluğa gereksiz bir iş yüküne sebep oluyorsunuz.
    mülakat almış olmanız, diğer talihlilerin süreçlerine tek vurma özgürlüğünü size vermemeli.

diyeceksiniz ki "bi' mailden ne olacak.."
    çok şey oluyor aslında. misal sizin dosya taşıma mailinize olumlu cevap verecekleri mailden önce, forumda defalarca cevaplanmış bir soru için konsolosluğa mail atan birinin mailini cevaplıyorlar ve sizin mail bir sonraki işgününe kalıyor.

sonrasında, sizden sonra konsolosluğa mail atıp dosya taşıma talebini ileten birinin maili haliyle sizin mailden üstte kalıyor.
    konsolosluk görevlisi ilk o maili incelediğinden sizin dosya taşıma talebinden önce onunkini kabul ediyor ve bingo!
    sizden sonra mail atan biri sizin önünüze geçiyor..

neden, çok ama çok gereksiz bir mail ile konsolosluk meşgul edildiğinden.

amma abarttın diyecek olanlara, bu örneklerini defalarca yaşandığına şahit olduğumu söylememe gerek yok sanırım.

bu yüzden sn. @onderoymak, artık mülakat yapma sürecine gelmiş bir konu için lütfen ama lütfen konsolosluğu meşgul etmeden önce foruma bir bakın.
    içinde bulunduğunuz durumu ilk defa yaşamıyorsunuz, yaşamayacaksınız.
    bu yüzden forumda deneyimler paylaşılıyor, bu yüzden ısrarla bu forumu ayakta tutmaya çalışıyoruz.

sorunuzun cevabına gelecek olursak;
    lütfen arama butonunu kullanıp çokça cevaplanmış bu soruyu bir kere daha okumak şerefine nail olun.

ışık sizinle olsun
    namaste!

• @gucarslan detaylı cevabınız için ve forumda emeği geçen herkese teşekkür ederim.

"konosolosluğa mail atarak bence diğer talihlilerin muhtemel işlemlerini yavaşlatıyor, konsolosluğa gereksiz bir iş yüküne sebep oluyorsunuz.
    mülakat almış olmanız, diğer talihlilerin süreçlerine tek vurma özgürlüğünü size vermemeli." sizin de yazdığınız gibi özgürlük ne kıymetli değil mi? Aynı mantıkla hareket ettiğimizde; konsolosluğa mail atabilmeme engel olma özgürlüğü size de verilmemeli.

"sonrasında, sizden sonra konsolosluğa mail atıp dosya taşıma talebini ileten birinin maili haliyle sizin mailden üstte kalıyor." bu cümle ile başlayan ve devamındaki yanıtlarınız ise varsayımdır Bunu somut olarak kanıtlayabilir misiniz, konsolosluk görevlisinin günlük iş yükü ile alakalı size iletilen bir dökümantasyon var mı, sanıyorum varsayımdan öteye geçemeyeceğiz. Varsayımlar ve çıkarımlar yolumuza ışık tutar evet. Ancak kesin ve iddialı yargılar konusunda üzgünüm pek de yardımcı olamayabilirler.

Arama butonunu çokça cevaplanmış bu soruya yanıtımı arıyor olacağım. Öneriniz için teşekkür ederim. Sanırım ve evet bence, en kapsayıcı ve en birleştirici ifadenizdi.

Aynı ışık sizinle de olsun.
    Esenlikler...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@onderoymak sizin mail atma özgürlüğünüzü elinizden almadım, sadece yaptığınızın nelere sebep olabileceğini söyledim.
    bunu sizin özgürlüğünüzü elinizden almak olarak algılıyorsanız, "özgürlük" anlaıyışınızı bir daha gözden geçirmenizi salık veririm.

bir diğer konuya gelirsek;
    forumdaki 6 (altı) iletinizden gördüğüm kadarıyla; sadece dosya taşımak işlemi için foruma dahil olup, sorularınıza cevap almışsınız.
    bunu yaparken de bahsettiğiniz somut kanıtlar, dökümantasyon vb. adımlar baya atlanmış.
    "özgürlük" burada da devreye girmiş hemen. cevap alırken kimseden kanıt ve ya dökümantasyon istenmemiş.

bakın sn. @onderoymak,
    mülakat aldığınız için bu kadar rahat davrandığınızın farkındayım.
    o mülakat gelmemiş olsa ya da herhengi bir sebepten sizin mülakatın iptal edilse bu şekilde rahat davranamayacağınızı da iyi biliyoruz.
    bu yüzden, adını sanını daha kısa bir süre önce duyduğunuz konsolosluklarla haşr-ı neşr olurken, o konsoloslukların iş yükünün resmi verilerini okumak zorunda kalan bana kelam ederken biraz daha düşünün.

ben bunlar gibi binlerce sayfalık dökümanları okuyup, çıkarımları buraya aktarırken siz viyana'ya uçak bileti bakıyorsunuz.
    atlatığınız şey, buna imkan verenin ben ve benim gibiler olduğu.
    diğeri ise, sizin o gereksiz mailiniz yüzünden belki bir kişinin mülakat alamayacak olması.

mülakatınızda başarılar diliyorum.

• Herkese Merhaba, dosyamızın şu aşamada hangi konsoloslukta olduğunu öğrenmek için KCC'ye mi mail atmamız gerekiyor? Başka bir yöntemi var mıdır?

• ⭐⭐⭐

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@heydancen yoktur.

• @gucarslan evet mail attım onayladılar.

• @dkagan55 teşekkür ederim süper oldu.

• @ugursway teşekkür ederim bilgilendirme için. ingilizcem aslında mülakatı halledebilecek seviyede ama ne olur ne olmaz heyecanlanırım konuşamam diye riske atmak istemediğimden dolayı tercüman istiyorum aslında.

• @cebrailoz teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@zynp7tepe heyecandan konuşamayanlara da vize veriyorlar merak etmeyin.

• @zynp7tepe
    Sürecinizi bu aşamaya kadar getirdiniz, bundan sonrasını da rahatlıkla halledebilirsiniz. Kendinize biraz daha güvenin. Hazırlıklı gittiğiniz taktirde, eminim öyle de yapacaksınız, bu sürecinizi sizden daha iyi ifade edecek kimse olmayacaktır.

• @ugursway motive ettiniz gerçekten sağolun:)

• @zynp7tepe, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan evet mail attım onayladılar.

Şu mailiniz beni o kadar rahatlattı ki eğer dv25 kazanırsam dosya taşımada en çok korktuğum orada sorulara cevap vermekti bu yüzden tercüman desteği verilip verilmediği merak ediyordum inşallah vizenizi alırsınız 🙂

• dosya taşıma yerine intervew location olarak Ankara yerine daha iyi bir büyükelçiliğin yazılmasının ne gibi sonuçları olabilir? Teşekkürler

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 
  • Sabitlenme kaldırıldı  crazycells crazycells 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 

• Merhabalar, yakın zamanda mülakat yerimi montreal olarak değiştirm kcc aracılığıyla. Eski montreal mülakat deneyimlerini okuduğumda orada sağlık muayenesi yapan yerlerin kesinlikle aşı yapmadığını hatta aşıları tam olmayan kişilerin sağlık kontrolüne giremediğini okudum, mülakatımın gelmesine daha çok varken Türkiye'de aşılarımı halletmek istiyorum, bunun için tavsiyeleriniz nelerdir? Çocuklukta yapılan aşıları e devlet aracılığıyla ispatlayamıyorum kayıtlı değil.

İstenen tüm aşılar için antikor testi yaptırıp yapılanları bu şekilde ispatlayıp yapılmayanlarıda yaptırıp gitmek mantıklı olur mu?

Bu antikor testlerini yaptırabileceğim tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı?

Ankaradaki unganlar burada mülakata girmeme rağmen bana aşılar için test yapıp eksikleri tamamlayıp kanada da kullanabileceğim bir rapor verirler mi?

Son olarak internetten bulduğum yapılması gereken aşılar listesi doğru mu? buradaki Yoksa ülkeden ülkeye değişir mi?

Bu konudaki tecrübelerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐

@emirhan1 montrealdeki sağlık kuruluşuna mail atıp bilgi aldınız mı?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

140

42.5k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.6k

| | | |