DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@speedystop, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Merhaba çocuğun çok şükür vizesi onaylandi pasaport Levent PTT ye gidiyor ben mi bir hata yaptım kendinin kini daha önce kendi ilimden almıştım. Nere de hata yapmış olabilirim ve oraya gitmeden nasıl alabilirim çok teşekkürler

gozunuz aydin, deneyimlerinizi ilgili basliga aktarmayi unutmayin 👍

• Herkese merhaba, iyi geceler.. Bir şey sormak istiyorum Temmuz gibi Amerika'ya gitme planım var. Yalnız uçak biletleri malum aşırı fazla, aktarmalı uçuş ayarlayacağım şimdi bir kaç sitede okuduğuma göre Amerika vizesi olanlar için transit vizesi vb. türevlerinden muaf olduğunu okudum, bu gerçekten böyle mi ? yoksa transit vizesi almam gerekiyor mu ? Frankfurt ya da Londra olarak bakıyorum.. Şuan Schengen vizem yok.

• ⭐⭐⭐

@Burcu-Boz Londra’dan aktarmaya sorun yarattıklarını duymuştum devamı icin bilgim yok

• @waterman nasıl bir sorun ?

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   tufank tufank 

• @tufank Verdiğiniz ekte DS160 formunu yeniden doldurulacağını değil randevu alırken girilen form numarasında yanlışlık yapanların bir kereye mahsus AIS üzerinden düzenleyebileceğini şeklinde anladım.

Yada yeni ds 160 formunu doldurun ve alacağınız bu yeni numarayı AIS ten bir kerelikte olsa değişikliği yapabilirsiniz anlamı da taşıyor doğrumu anladım.?

• ⭐⭐

@kartalveat Her iki durumu da kapsıyor. Hatalı da girmiş olsanız, yeni bir DS-160 formu da doldursanız size 1 seferlik bu id'yi güncelleme hakkı tanıyor. mesajımda yazdığım gibi daha önce bu işlemi direk konsoloslukta yapabiliyorduk, artık bunu devre dışı bıraktıklarını / bırakacaklarını belirtlen bir duyuru.

• @Burcu-Boz Her ikisinde de transit vize almana gerek yok havaalani degistirmemek kaydiyla. Bilet alirken dikkat etmek lazim...

• Merhabalar 26 yasinda son sinif universite ogrencisiyim gectigim ocak ayinda Yunanistan ve Italya ya giderek ilk defa yurt disi tecrubesi etmis oldum. Simdi de ABD turistik vizesi alip yilda 1-2 kere farkli yerlerini gidip gezmek istiyorum. Sponsor olarak babami gosterecegim maddi durumumuz oldukca iyi fakat hem son sinif ogrencisi olmam en bekar olmam kafamda soru isareti olusturuyor red alirsam verdigim ugras vize ucretlerinden cok kayitlarda reddimin olacak olmasindan korktugum icin tereddutde kaliyorum benim hayat hikayeme yakin olup yakin zamanlarda vize alabilen oldu mu acaba?

• @tufank İçtenlikle size teşekkür ederim.
    Uyarınız üzerine AIS üzerinden yeni DS160 formu oluşturduğum için zaten daha önce girdiğim bilgilerin çoğunluğu otomatik karşıma çıktı.Önceki formda atladığımız mezun oluna okulu ekledik.
    Ve yeni DS160 formun numarasını da, AIS ten kolaylıkla değiştirerek işlemleri tamamladım.

• ds 160 formu doldurma ve para yatırma konusunda nerden bilgi alabiliriim ? greencard için bu site bağış yapana yardım ediyordu acaba vize içinde böyle bir uygulama var mı ?

• ⭐⭐⭐

@Erdem-AKDEMİR Greencard başvurusu çok basit aslında onun için böyle bir uygulamayı site yönetimi üstlenebiliyor ancak, DS160 konusu daha komplike bununla ilgili danışmanlık yapılıyor genelde.

• @simurg9492 Teşekkürler.. Dikkat edeceğim 🙂

• ⭐⭐

@Erdem-AKDEMİR Bu konunun ilk iletisinde tüm detaylar mevcut. Yine konu içerisinde gezerseniz ve mülakat deneyimleri konusundaki iletileri okursanız epey faydası olacaktır. DS-160 çok karmaşık bir form değil soruları doğru yorumlarsanız ve cevaplandırırsanız. Asıl önemli konu bu formdaki sorulara verdiğiniz cevaplar ve genel profilinize göre gireceğiniz mülakat.

• @tufank tşkler inceliyorum keşke yakın tarihli bir video filan bulabilsem ingilizcem olmadığından adım adım izler yapardım.

hesabımda dolar var nakit şekilde ödeyebilir miyim yoksa kredi kartından tl karşılığımı alınıyor bilginiz var mı ?

• @tolgasatir evet 2019a ait video buldum ona ve bu sayfada yer alan pdf bakıp dolduracağım sadece ödemeyi nasil kart mı dolar nakit mi onu bilemedim. bir firmaya ulaştım kendim eşim ve kızım için 330 dolar talep etti bu bence fazla bir rakam kendim doldurmyaı deniyeceğim.

• ⭐⭐

@Erdem-AKDEMİR bu forumdan da destek alarak doldurabilirsin kardeş.Boşu boşuna para verme aracılara.O parayı başka yerde değerlendirirsiniz.

• ⭐⭐

@Erdem-AKDEMİR Kredi kartı / eft vb. yöntemlerle ödeyebiliyorsunuz. Ödeme kısımı en son aşama randevu almak ve pasaport teslimi (opsiyonel) için. Karttan USD olarak çekiyor ama zaten banka çeviriyor bunu otomatik olarak. https://ais.usvisa-info.com/tr-tr/niv/information/faqs

• ⭐⭐

@tufank bu arada bu ve bunun harici tüm USD harcamalarınız için bankadan kredi kartına usd ekstresi yapmasını isteyin.Böylece bankanın kur farkını yansıtmasından zararınız olmaz. Yurt dışı harcamalarınızıda bu şekilde yapabilirsiniz. Hesabınızda yabancı para tutun ekstreyi onunla dolar olarak ödeyin.

• Merhaba, bir kaç soruya yanıt bulamadım da yanıtlayabilirseniz memnun olurum.

1. randevuyu kaç defa değiştirebiliyorum?
    2. Eğer iptal edersem ne oluyor direkt param yanıyor mu yoksa tekrar randevu şansım var mı?
    3. Bir de son olarak olur da aldığım randevuya gidemezsem veya 1 sene içinde randevu olmazsa ya da herhangi başka bir şey olursa bu durumda süreç nasıl devam edecek? Forumda dolaşırken mülakatta randevunuzu/vizenizi erteleyelim gibi bir mesajlar okudum ama onlar bunla alakalı mı ya da ne olduğunu anlamadım.
      Şimdiden teşekkür ederim
  • ⭐⭐

@etk Randevuyu değiştirebilirsiniz, paranız yanmıyor. Sadece DS-160 formunu güncellemek için randevuyu iptal etmenize gerek yok. DS-160 formunu istediğiniz kadar doldurabilirsiniz. daha önceden ds-160 form id'si randevu ile eşleşmese bile konsoloslukta bunu görevliye güncelletebiliyorduk. 2 mayıs 2023 te bir duyuru yayınladı artık bunu AIS üzerinden güncelleyebiliyoruz. Detayları şuraya bıraktım: https://yesilkartforum.com/forum/topic/95/b1-b2-ziyaretçi-vizeleri-i̇ş-turi̇zm-tibbi̇-tedavi̇/9365?_=1683880092476

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

43

42.5k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.1k

| | | |