Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Re: FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem )

Herkese merhaba,Biz 5 kişilik 2019 greencard talihlisi bi aile olarak 05.11.2018 de bu sabah konsolosluk görüşmemizi tamamladıktan sonra mülakat veren yetkili evraklarımızın tam olduğunu yalnız idari işlemimiz olduğunu söyleyerek pasaportlarımızı vizesiz olarak teslim etti.Bizden gelecek e-maili beklememiz gerektiğini söyledi.Gelecek e-mail de
    pasaport ları tekrar elçiliğe göndermemiz gerekeceğini
    Sonrasında ise onlar PTT ile vizemiz onaylandıktan sonra bize tekrar ileteceklerini söyleyip,Amerika’da iyi bir yaşam dileleklerini iletip,bize bi sorunuz varsa diye sorarak görüşmeyi sonlandırdı.Tabi biz olayın şaşkınlığını üzerimizden atamadan konsolosluk tan ayrıldık...
    Deneyimli olan arkadaşlarımdan bu süreçle ilgili
    bilgisi olan var ise paylaşırsa memnun oluruz.😊
    Açıkçası evrak eksikliği olmamasına rağmen neden
    böyle bir durumla karşılaştık anlam veremedik..!
    Soru olarak da şunları cevaplayamamak ve belirsizlik moralimiz bozdu..😞
    1-Bu durum genel olarak ne kadar sürede sonuçlanır!?
    2-Genelde Greencard da karşılaşan oluyor mu!?
    3-Acaba sürece takılma sebebimiz ne olabilir!?
    4-Red alma olasılığı varmıdır!?
    İlgili konuyla ilgili yazan arkadaşlara çok teşekkürler👍

• @filizkaya 2019 Greencard idari işleme Takılma Hakkında içinde söyledi:

Re: FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem )

Herkese merhaba,Biz 5 kişilik 2019 greencard talihlisi bi aile olarak 05.11.2018 de bu sabah konsolosluk görüşmemizi tamamladıktan sonra mülakat veren yetkili evraklarımızın tam olduğunu yalnız idari işlemimiz olduğunu söyleyerek pasaportlarımızı vizesiz olarak teslim etti.Bizden gelecek e-maili beklememiz gerektiğini söyledi.Gelecek e-mail de
    pasaport ları tekrar elçiliğe göndermemiz gerekeceğini
    Sonrasında ise onlar PTT ile vizemiz onaylandıktan sonra bize tekrar ileteceklerini söyleyip,Amerika’da iyi bir yaşam dileleklerini iletip,bize bi sorunuz varsa diye sorarak görüşmeyi sonlandırdı.Tabi biz olayın şaşkınlığını üzerimizden atamadan konsolosluk tan ayrıldık...
    Deneyimli olan arkadaşlarımdan bu süreçle ilgili
    bilgisi olan var ise paylaşırsa memnun oluruz.😊
    Açıkçası evrak eksikliği olmamasına rağmen neden
    böyle bir durumla karşılaştık anlam veremedik..!
    Soru olarak da şunları cevaplayamamak ve belirsizlik moralimiz bozdu..😞
    İlgili konuyla ilgili yazan arkadaşlara çok teşekkürler👍

Geçmiş olsun konu hakkında tecrübem ve bilgim yok ama verdikleri şu cevap bana aşırı iyimser geldi sanki bir sorun olmayacakmış gibi

“Amerika’da iyi bir yaşam dileleklerini iletip”

• @filizkaya adli sicil kaydıniz yoksa muhtemelen isim benzerliği dir.. yapmanız gereken sadece beklemek.. 2 haftada AP si sonuçlanan da var 3 ayda sonuçlanan da..

• @filizkaya Öncelikle yapmanız gereken şu gönderiyi takip etmek.

Moralinizi bozmayın, AP kalıp red alan hatırlamıyorum. Ama süreç çok uzarsa vize kalmama durumu olabilir, bu duruma düşeni de hatırlayamadım.

Süreç değişken sürelerde sonuçlanıyor. 1-2 haftada sonuç alan da var 1 yıl süren de. Şansınız dönemin başında bir CN sahip olmanız.
    AP tüm vize tiplerinde (A hariç sanırım) karşılaşılabilen bir durum. Ama göçmen vizesi daha ciddi olduğundan daha ince eleyip sık dokuyorlardır.
    Genellikle bir tür kara listedekiler ile isim benzerliği veya USA için sıkıntılı olan ülkelere sık ve uzun süren ziyaretlerin sebep olduğu düşünülüyor. Net bilinen bir sebep yok.
    AP kalıp red alan hatırlamıyorum. Varsa arkadaşlar belirtebilirler.

• @filizkaya bu sene biraz fazla AP'yle başladık sanki. Red alma ihtimali her zaman binde bir ihtimal de olsa hepimiz için var ancak bugüne kadar benim bildiğim AP'den sonra red alan da yok. Ancak çok Ağustos'a falan kalmaması için duacı olmak lazım. Geçen sene sanırım uzayan bir arkadaş vardı.. İsim benzerliğidir isim Filiz Kaya'ysa çok fazla aynı isimde insan var zaten ve muhtemelen bu benzerlikle alakalı inceleme yapacaklar ben uzayacağını sanmıyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• @filizkaya Geçmiş olsun öncelikle. Bu tür sorularınızın maalesef şuan için kesin bir yanıtı yok. İsim benzerliği olabilir, farklı ülkelere çok fazla seyahat olabilir, şüphelendikleri başka bir şeyler olabilir vs. Tek yapmanız gereken sabırla beklemek. Bu AP süreci birkaç hafta içinde neticelenebileceği gibi ayları da bulabilir. Bununla ilgili diğer arkadaşların da sürecini FY2019 AP diye başlayan konu başlığında inceleyebilirsiniz.

• @tanti çok teşekkürler.😊👍

• @sfati teşekkür ederim umarım en kısa sürede sonuçlanır.

• @mhepekiz çok teşekkür ederim ben de isim benzerliğidir diye düşünüyorum çünkü evraklar tam sabıka kaydı da yok.Bekleyip göreceğiz artık

• @crazycells aktaramadım nasıl yapabilirim 😊

• @caglaror bilgilendirme için çok teşekkürler.sanırım tek çare beklemek...

• @entelman çok teşekkürler ☺

• Bu ileti silindi!

• @filizkaya Yukarıdan (ilk gönderinizdeki) gönderinin içeriğini kopyalayıp sonra buraya geçin ve bu başlıkta son sayfaya yazın.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

64

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |