Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gucarslan Mükemmel bir manipüle yeteneğinizin olduğunu biliyor muydunuz? Benim asla söylemediğim cümleleri siz söylüyorsunuz, ben üzerime asla özel bir ilgi alaka beklemedim. Diyorsunuz ki, dünyanın neresine giderseniz gidin o cümle öyle anlaşılır, hayır öyle anlaşılmaz. Meşgulsunuz sanırım cevap veremiyorsunuz dedim, bu gayet normal bir cümledir. Evet tabiki burası gönüllü olarak yardımlaşma sitesidir bunun gayet de farkındayım fakat sürekli olarak da avukat danışman tutun demeniz de son derece kabaca bir cevap, her soru sorana bu yanıtı veriyor musunuz acaba? kesinlikle hayır. Tekrar ediyorum, o an çok acil yardıma ihtiyacım olduğu için, çok doğal olarak admini yani size soru sordum, siz admin olduğunuza göre bilen kişi olmak zorundasınız, özel olarak etiketleme cümlesi de biraz gereksiz, cevapla kısmıni seçerek size soru sordum, olay bundan ibaret, o anda kargoyu hızlıca göndermem gerekiyordu aciliyetten öyle yazdım. Ve teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@rashcarter bu şekilde yaklaşan herkese aynı cevabı veriyorum / veriyoruz sn. @rashcarter, baya baya forum klasiğidir bu cümle.

ayrıca;

siz admin olduğunuza göre bilen kişi olmak zorundasınız..

hayır değilim, hiçbir zaman olmadım da! bu cümleniz bile forum / gönüllülük kültürünün tam olarka idrakında olmadığınızı gösteriyor. bilmediğim ya da henüz görmediğim bir soruyu cevaplamamı bekleyemezsiniz benden. durumunuzu net, anlaşılır şekilde ifade ettiyseniz; sorunuz ilk uygun fırsatta cevaplanır bilenler tarafından.

sonraki dönemlerde de "çok acil" bir desteğe ihtiyacınız varsa ve danışman tutacak zamanınız da yoksa bana özelden mesaj atabilirsiniz. bildiğim bir soruysa elbette cevaplarım.

bol sabırlı beklemeler.

• Bugün GreenCard mülakatımız vardı. Eşim ve kızımın vizesini onayladılar. 1 hafta içinde pasaportlarınız elinize ulaşır dediler. Fakat benim AP sürecinden geçmem gerektiğini söyleyip pasaportumu ve yanında sarı bir kağıdı birlikte bana geri verdiler. Sabırla AP sürecinin tamamlanmasını bekleyeceğiz artık.

• @gucarslan Cümleleri cımbızlaya cımbızlaya cevap vermek ve uzun yazıya hiç bir şekilde dikkat etmemek, bravo admin. Başka bir argümanin varsa, onu da kullanmanı tavsiye ediyorum. "Danışman ve avukat" kelimeleri dışında mesela. Ais sitesinden tam olarak ne yapacağız sorusu o an çok acildi ve o yüzden öyle yazdığımı belirtiyorum ve kesinlikle de adminler, diğer üyelerden daha fazla şey bilmek zorundadır. Yani kısacası alt üstü şu sitede bir soru sordum, bu kadar uzatmanın da gereği yoktu. Avukat,danışman cevablari gerçekten saçmalık. Her soru sorana böyle mi söylüyorsun? Neyse kal sağlıcakla. Bu tarz bir yaklaşım üzücü.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ovacar tebrikler ve geçmiş olsun.
    bu akşam ya da pazartesi bir mail alacaksınız, içinde DS5535 formu olan. bu başlığın ilk iletisinde ilgili formu bulabilirsiniz. şimdiden formu doldurup bekleyin, mail geldiğinde direkt gönderirsiniz.

sorunuz olursa da buradan yazın lütfen.
    bol sanırlı beklemeler.

• Merhabalar, ablam 2021 kasım ayında B-2 vizesine başvurduktan sonra AP'ye kalmıştı. Uzun süredir CEAC statüsünde Refused görünüyordu ve hiçbir güncelleme almamıştık. Fakat 2 gün önce CEAC statüsü Administrative Processing'e alınmış, bu iyi bir şey mi acaba?

• ⭐⭐⭐

@happylittletrees, içinde söyledi: FY2023 & FY2024 Background Check & NNCP (AP durumu / İdari işlem)

Merhabalar, ablam 2021 kasım ayında B-2 vizesine başvurduktan sonra AP'ye kalmıştı. Uzun süredir CEAC statüsünde Refused görünüyordu ve hiçbir güncelleme almamıştık. Fakat 2 gün önce CEAC statüsü Administrative Processing'e alınmış, bu iyi bir şey mi acaba?

Evet muhtemelen pasaportunu göndermesini isteyecekler ve vizesini onaylayacaklar

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   O ovacar 

• Arkadaşlar bugun itibari ile idari işlemim tamamlandığına dair mail aldım. 1 haziran 2022 mülakat 1 mart 2023 bitiş. Vize türü cr1 gelen mailde ds260 ile bir yazı var tam anlayamadım kafamı karıştırdı bilgisi olan varmı görsel linki. https://www.hizliresim.com/qit3bn0

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@skrbtk yazıdaki hangi kısım tam olarak?

• @gucarslan, içinde söyledi: FY2023 & FY2024 Background Check & NNCP (AP durumu / İdari işlem)

@skrbtk yazıdaki hangi kısım tam olarak?

Ds260 form yazan ilk kısım. Birde bu sayfada eskiden kabul edilmiştir yazıyordu şimdi tamamlanmamış yazıyor. https://www.hizliresim.com/g3yizfo

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@skrbtk burada yazan bilgiler standarttır, kişiye özel gönderilmez. eğer medeni durum vb konularda değişiklik varsa DS260'ı gündelleyin diyor, yoksa yapmanıza gerek yok.

ikinci yolladığınız görselde de lütfen sayfayı ing. kullanın, diğer türlü sizi yanıltır. orada endişeleceğiniz bir şey yok.

• @gucarslan teşekkür ederim bilgiler için. eskiden sivil belgeler yazan yere tıkladığımda yüklenen evraklar çıkıyordu şimdi tıklayamıyorum sivil belgeler yok diyor. Silinmiş gibi acaba yeniden yüklememi istiyor. Mailde öyle bir yazı yok ama.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@skrbtk dilerseniz bunu konsolosluğa mail atarak sorun, bir aksaklık olmasın.

• Merhaba arkadaşalar umarım iyisinizdir bugün Varşovada GC mülakatına girdim görüşmem de iyi geçti ve konsolosluk görevlisi şimdilik belgelerimin tam olduğunu ve bir sorun olmadığını söyledi yalnız vize üzerinde biraz fazla çalışmaları gerektiğini söyleyerek AP ye bıraktı ve pasaportumu idari işlem kelimesini içeren bir beyaz belgeyle geri verdi ve mümkün bir ila 4 hafta zaman alacağını aynı zamanda fazladan bir belgeye ihtiyaç olduğunda mail yoluyla bilgilendireceklerini söyledi. şunu söylemem gerek ki afganistan vatandaşıyım bu konuda sizin fikriniz nedir acaba? bu durumda beklemekten başka bir yol olmadığını biliyorum ama diyorum ki DS-5535 doldurmamı falan isterler mi yoksa farklı bir belge mi isterler.
    şimdiden teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐

@rezvan DS-5535ten baska bir dosya istenmiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@rezvan durumunuz ne yazık ki vatandaşı olduğunuz ülkedne kaynaklı.
    burada DS5535 formunun bir örneğini bulabilirsiniz, bazen farklı formatta da gönderilebilir, siz konsolosluktan gelecek maili bekleyin. bu iletide de nasıl doldurmanız gerektiği yazıyor, sorunuz olursa da buradan sorabilirsiniz.

eğer evrak tesliminde bir eksiğiniz yoksa, sizden farklı bir evrak istemezler DS5535 dışında.
    maillerinizi sürekli kontrol edin, gecikme yaşamamak için.

sabırlı beklemeler.

• @gucarslan değerli bilginiz için çok teşekkür ederim.

• @gucarslan Abi 2023 mayıs 1 sağlık raporu bitiş tarihi 😔 3 kasım mülakat, 2 şubat son güncelleme idari işlemde(AP) henüz bi haber yok mayıs 1 e kadar gelir mi vizem ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hormek konsolosluğa hiç mail attınız mı peki durumunuzla alakalı?

• @gucarslan Abi Ocak ayında 2 tane şubatta 3 tane e mail attım olumlu olumsuz geri dönmüyorlar emaillerime

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

83

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |