Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

• Merhaba,
    FedEx kanıtlayıcı belgelerimi bugün teslim etti. Sanırım 2-4 hafta sürecek belgelerin onaylanması veya ek belge talep edilmesi. Bekleyip göreceğim.
    Konsolosluk randevusu olayı beni de korkutuyor. Amerika'da vize işlemleri ile uğraşan bir tanıdığım "işler hızlanıyor, hazırlıklarına başla" dedi bana. Bakalım haklı mı göreceğiz...

• @TOK umarım ek belge talep etmezler ve bi an önce DQ olursunuz. Bence de durum olumlu gözüküyor. Birçok immigration attorney takip ediyorum youtube dan olumlu yorumlar yapanlar var. Biden nin açıklamaları da hızlandırma yönünde süreci.

• @TOK Merhaba. Kusura bakmayin gec yazdigim icin. Bana yaklasik iki hafta once geldi mail. Yaklasik 6 hafta surdu sanirim toplamda. Simdi avukat araciligi ile NVC odemesini yapicaz. Sonrasinda da sanirim Konsolosluk sureci baslayacak. Surec ilerledikce buraya yazmaya calisacam.

Iyi gunler.

• Merhaba
    EB-2 için başvuru yaptım bildiğiniz üzere. NVC Immigrant Visa Process aşamaların 4 ve 5 kafamı karıştırıyor. 4. basamak Affidavit of Support (destek beyanı) bu sponsor gibi bir şey sanırım. 5. basamak ise Financial Documents. 4. basamak için bir belge koymadım. Amerika'da yaşayanlar için gerekli olduğunu düşündüm. Vergi beyanları falan gibi şeyler. 5. basamağa da maaş bordromun çevirisini koydum e-devletten alıp. Civil documents kısmı kolaydı. Orayı da eksiksiz yolladım. EB-2 veya EB-3 için 4. ve 5. basamaklara bir belge eklediniz mi? Nelerdir bunlar?
    Teşekkürler

• @TOK biz eb2 niw basvurusu oldugumuz icin affidavit of support belgesi gostermemize gerek yok. Benim avukatim oyle soylemisti. Biz hic bir dokuman koymadik bununla ilgili ve belgelerimiz onaylandi. Hatta interview de, sponsorunuz kim gibi sorular sorup sizin National Interest Waiver in ne demek oldugu hakkinda bilginiz var mi diye test edebiliyorlarmis. Self sponsor oldugunuzu belirtmeniz gerekiyor bu durumda.

• @TOK ben de 4. ve 5. basamaklar için herhangi bir şey yapmadım.

• @niwss teşekkürler Yanıt için. Rahatladım

• @dandanakan01 hangi ödeme için ds 260 form ödemesi için Amerikan bankası hesabı gerekiyor

• @Mustafa-Kemal-Atay-0 evet DS-260 application fee icin amerikada bir hesap gerekiyor

• @TOK Merhaba,
    Sisteme giriş yaptığımda "civil documents column" sekmesi yok. Dolayısıyla belgelerimi elektronik ortamda sisteme yükleyemiyorum. Sitede belgeleri postayla NVC ye göndermeyin diyor. Siz nasıl karar aldınız belgeleri postayla gönderirken? Şimdiden yanıtınız için teşekkür eder, başarılar dilerim.

• @Muzaffer-Bahçivan merhabalar ben de aynı şoku yaşamıştım bende de o sekme olmayınca şaşırmıştım daha sonra diğer insanlar gibi postayla gönderdik hiçbir sorun olmadı 24 günde dosyaları onayladılar tek bir zarfta eksiksiz gönderdiğinizden emin olun

• @Muzaffer-Bahçivan size NVC den gelen ilk mektupta detaylari yaziyor aslinda. O mektupta bir document cover sheet var hatta onu da gerekli isaretlemeleri yapipi, ustune koymaniz gerekiyor evraklarinizin

• Teşekkürler bilgilendirme için. Cevaplardan anladığım kadarıyla sivil dokümanlar uzun zamandır yüklenemiyor. Bu durumda belgelerimi posta ile göndermek dışında bir seçenek yok.

• @Muzaffer-Bahçivan evet sureci daha da uzatmamak adina bir an once gondermek lazim, gonderdikten sonra DQ olmaniz bir ayi bulur cunku

• @niwss Avukatım bazı ülkelererdeki ABD elçiliği tutumuna bağlı olarak elektronik belge yükleme sistemi olmayabileceğini dolayısıyla belgeleri fiziki olarak göndermemi tavsiye etti. Bugün belgelerimi postaya verdim. Teslim süresi 144 saat diyor kargo takip. Tekrar teşekkürler

• @niwss financial documents icin ne eklemistiniz? ben de eb2-niw asamalarindan geciyorum.

• @niwss financial documents icin ne eklemistiniz acaba? biz de eb2-niw surecinden geciyoruz.

• @niw_2 merhaba hic birsey eklemedik avukatim gerek olmadigini soyledi self sponsor oldugumuz icin

• @Muzaffer-Bahçivan
    Merhaba
    Yanlış okumuş olabilirsiniz. NVC posta yolu ile fotokopi yollayın diyor. Orijinal belge yollamayın diyor. Ben posta ile yolladım.

• Bu arada Vize bülteni çok kötü. Ekim 2023'e kadar EB2 kapalı gibi

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

38

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |