Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• cok tesekkur ederim

• Merhaba. Bir sorum olacakti. Yaklasik 2 yil once esim icin F2A basvurusu yaptik ve dosyamiz gecen hafta onaylandi. Ve arkasindan bize bir mail gonderdiler.
    The above petition has been approved. However, you indicated on the petition that the beneficiary intends to apply for an immigrant visa abroad at a U.S.
    Embassy or a U.S. Consulate and will also apply for adjustment of status in the United States. Since you have indicated both options, USCIS has retained
    the petition.
    If the beneficiary intends to apply for adjustment of status in the United States, they should submit a copy of this notice, along with a Form I-485,
    Application to Register Permanent Residence or Adjust Status. They can obtain Form I-485 from the USCIS website at www.uscis.gov, by contacting the
    USCIS National Customer Service Center (NCSC) at 1-800-375-5283, or by visiting the local USCIS field office. Filing address information can be found
    on the USCIS website at www.uscis.gov.
    If the beneficiary decides to apply for an immigrant visa outside the United States based on this petition, you should file Form I-824, Application for Action
    on an Approved Application or Petition, to request that we send the petition to the U.S. Department of State National Visa Center (NVC).
    The NVC processes all approved immigrant visa petitions that require consular action. The NV also determines which consular post is the appropriate
    consulate to complete visa processing. It will then forward the approved petition to that consulate.
    The NVC will contact the beneficiary of this petition with further information about immigrant visa processing steps.
    THIS NOTICE IS NOT A VISA AND MAY NOT BE USED IN PLACE OF A VISA.
    The approval of this visa petition does not in itself grant any immigration status and does not guarantee that the alien beneficiary will subsequently be found
    to be eligible for a visa, for admission to the United States, or for an extension, change, or adjustment of status.
    NOTICE: Although this application or petition has been approved, USCIS and the U.S. Department of Homeland Security reserve the right to verify this
    information before and/or after making a decision on your case so we can ensure that you have complied with applicable laws, rules, regulations, and other
    legal authorities. We may review public information and records, contact others by mail, the internet or phone, conduct site inspections of businesses and
    residences, or use other methods of verification. We will use the information obtained to determine whether you are eligible for the benefit you seek. If we
    find any derogatory information, we will follow the law in determining whether to provide you (and the legal representative listed on your Form G-28, if you
    submitted one) an opportunity to address that information before we make a formal decision on your case or start proceedings.

Bu iceriklere sahip belgemizde ne yapmamiz gerekiyor. Bilgisi olan cevap verirse mutlu olurum. Tesekkurler simdiden 🙏🏻 @crazycells @hjkkll

• @crazycells Merhaba size başımdan geçeni anlatarak bu duruma düşenleri bilgilendirmek için yazıyorum .I-824 formuyla ilgili biz çok araştırdık zahmetli oldu başkaları böyle zahmet çekmemesi için anlatmak istedim .Öncelikle bizim başvurumuz F2A dı Yaklaşık 21 ayda Uscis dan onay aldık ancak bize gelen mail mektubunda NVC ye gönderdik değil de I-824 formunu doldurmamızı istiyor du bizde başta anlamadık bu nedir dedik araştırdıkça öğrendik ki I-130 formunu doldururken hata yapmışız 61-62. Soruların ikisini de cevaplamışız biri Ankara konsolosluğu biri Amerika konsolosluğu onlar da dosyayı nereye göndereceklerini bilemediği için bize Ankara için I-824 Amerika için I-485 formunu doldurmamızı istiyordu bende Türkiye de olduğum için I-824 formunu doldurdum(465$) ve yanında Uscisin onay formunun fotokopisi, ücret formu (G-1450 ) ve bize mail olarak bilgilendirmeleri için G-1145 formlarını doldurarak posta yoluyla sitedeki Uscis Adresine postaladık.1 hafta sonra ücretin hesaptan çekildiğine dair mail geldi ve bekleme süreci başladı yaklaşık 3,5 ay sonra Uscistan e-mail geldi dosyamız artık NVC ye gönderildi çok şükür sürecimiz normal akışına dönmüş oldu bu durumu yaşayacak kişiler için yol göstermek amacıyla yazmak istedim .

• Herkese merhaba .USCIS dosyamiz onaylandi. Ancak I-824 le birlikte dosyamizi NVC ' ye tasimamiz gerektigi soylendi.Bu surec hakkinda bilgisi olan varmi?

• @tubasemra Semra hanim oncelikle hayirli olsun.I-824 formunu posta yoluyla gonderdiniz sanirim.Bizde USCIS surecimizin olumlu sonuclandigini belirterek dosyanin NVC' ye gonderilmesini talep edecegiz bu formla.Formu bilgisayar uzerindenmi doldurdunuz , yoksa bos forma kalemlemi? Posta yoluyla ilettiginiz adres neresi , bilgilendirirseniz sevinirim.Yanlis birsey yapmayi istemiyoruz.Cunku buda ayri bir surec alacak.

• @Özberk Merhabalar evet posta yoluyla gönderdik Adress internet sitesinden aldık gönderiğimiz adres: “ USCIS
    Attn: NFB
    P.O. Box 21281
    Phoenix, AZ 85036-1281“ bu adresti.Bilgisayarda doldurup çıktısını alıp sadece imza yerini el ile imzalayıp öyle postaladık. Yanında göndermeniz gereken evrakları da biliyorsunuz değil mi?

• @crazycells Merhaba babam için yazıyorum babam 1997-2017 arası Amerika’da kaldı 2013 te onaylanmış İ-140 belgesi var. Onunla birlikte 2016 da 485 e başvurdu dosyası beklemedeyken 131 e başvurdu ve Türkiye’ye döndü bazı sebeplerden dolayı oradaki dosyası peanding oldu şimdi o dosyadan bağımsız EB-3 ile Amerika’ya dönmek istiyor 140 dosyasının süresi var mıdır Yoksa şu an da İ-824 Formunu doldurup yanına onaylanmış İ-140 dosyasını koyorsak bir şansımız olabilir mi nvcstate taşıma işlemleri gerçekleşir mi bu konu hakkında bilgilendirirseniz şimdiden teşekkür ederiz.

• @tubasemra Merhaba İ-824 FORMUNU doldurmaya başlayacağız İ-140 onaylı z nvc transfer etmek için kendi bilgilerimizi mi doldurmamız gerekiyor yoksa sponsor olan mı (PETİTİONER) doldurması gerekiyor. Eğer o doldurması gerekiyorsa onun adına doldurabilirmiyiz

• @Hardwell Merhaba I-824 formunda genellikle sponsor bilgileri dolduruluyor ama kendi bilgilerinizde var tabi imzayı kim green cart alıyorsa o atıyor

• @tubasemra 1. kısımda kendi bilgilerimizi girsek yani (applicantı) seçerselek part 2 olan kısımda 1.d seçeneğini seçemiyormuyuz illa 1.kısıma sponsorun mu bilgilerini mi girmemiz gerekiyor part 2deki d seçeneğini seçebilmemiz için

• @Hardwell Baya uzun zaman oldu dolduralı bende tam hatırlamıyorum ama evet 1. Kısım kendi bilgileriniz 2. Kısımda sponsor bilgileriydi galiba

• Merhabalar eşimle türkiyede evlendik o amerikada işlemleri mayis ayinda baslatti uscis in tahmini surelerine baktigimiz yerde kasimın 9un da baktigimizda ocak 9 olarak gorunoyordu fakat 2 gun sonra incelemeye alinmistir olarak değişti . Tahminen biz su anda immigrant visa process yani gocmen vize programindaki aşamalarda step 4 destek beyani kısmındayiz bundan sonrasi hakkinda ve işlemlerin ne kadar surecegi hakkinda bilgisi olan yazabilirmi ?Şimdiden cok teşekürler..

• @Caner-Türk Siz o yazılara çok takılmayın önemli olan size uscistan bir e-mail yada mail geldi mi onaylandı dosyanız diye önemli olan bu onay belgesi onlar sizi yönlendirecek zaten

• @Caner-Türk Bide eşiniz green cart lı mı vatandaş mı bunlar süreci değiştiriyor .Hangi serviste dosyanız buda süreci etkiliyor .Eşiniz green cartlı ise yaklaşık olarak uscistan onay alma süreci 2 yıl kadar sürüyor servisine göre değişiyor.Ama eşiniz vatandaş ise 1,5 yıl kadar sürüyor oda servisine göre değişiyor

• @tubasemra, hanım Eşim amerikan vatandaşı türk değil .uscisten herhangi bir mail gelmedi. herhangi bir degisiklikte yok su anda ama dosya nfc ye transfer edildi diye bir mail gelmişti

• @Caner-Türk NVC transfer edildi diye bir mail geldiyse süper o zaman uscis onayından geçmiş şimdi size NVC den bir e-mail gelecek o e-mailde yapmanız gerekenler yazıyor zaten

• Merhaba I-824 formunu ne için göndermemiz gerektiğini anlamadım. Ben US Vatandaşıyım ve Türkiye de eşinle evlendim ve eşimde Türk vatandaşı. USA de hiç bulunmadı. Eşime I-130 a başvurdum benimle USA ye yerleşebilmesi için. İşlemler uzun sürdüğü için expedite request ettim çünkü USA de okuyan oğlum var. Bir an önce bir araya gelip hayatımızı düzene sokmak istediğimiz için. Dün expedite requesting ile ilgili bir email geldi 30 gün içinde döneceklerine dair. Ama emailin bir bölümünde şöyle yazıyordu.
    “ However, in order for USCIS to resend an Approval Notice on OFFICIAL I-797 PAPER that was not returned to our offices, it is necessary to complete a Form I-824, Application for Action on an Approved Application or Petition, along with the correct fees and original signature. When requesting a duplicate approval notice, please be sure to fill in your receipt number in Part 3, Other Information, Question 1 of Form I-824. After the application is complete, please file it according to the filing instructions listed under Form I-824 at www.uscis.gov. A replacement Employment Authorization Document (EAD) card, Permanent Resident Card, travel document or any other USCIS authorization document will not accompany the duplicate approval notice.

We hope this information is helpful to you.”

I-824 formunu doldurmalımıyım anlamadım. Çünkü eşim de bende Türkiye deyiz ve ben Türkiye den başvurdum, ama benim residence adresim halen California. Kafam karıştı. 🤔

• @crazycells Merhabalar eşim Amerika'da bulunurken i-130a formunu doldurarak başvuru yaptı. Başvuru tarihimiz 28.02.2023 idi. 26.03.2024 tarihinde uscısden onaylandığına dair mektubu geldi. Fakat mektupta ''The above petition has been approved. However, you indicated on the petition that the beneficiary intends to apply for an immigrant visa abroad at a U.S. Embassy or a U.S. Consulate and will also apply for adjustment of status in the United States. Since you have indicated both options, USCIS has retained the petition.'' şeklinde bir durum yazıyor. ı-824 formunu doldurmamız gerektiğini söylüyor. Böyle bir durumla karşılaşan birileri var mı ? Formu posta ile gönderilip 460 dolara yakında bir ücret istiyorlar.

• @side Evet ben biraz yukarıda bu konuyu bahsettim okuyup sormak istediğiniz soru varsa sorabilirsiniz

• Teşekkürler . Sizin vize durumunuz F2a ve ı 824 formunu gönderdikten sonra onay süreci 4 ay sürmüş cr1 vize türü içinde süreç benzer midir? takip ettiğim kadarıyla çok daha uzun sürenler süreçlerde varmış

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

120

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |