Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Herkese tekrardan merhabalar. Turbo taxten vergi iadesini yapmaya çalışıyorum ilk işimin w2 formunu yüklerken vergi iadem 900 küsürlerde gözükürken 2. işimin w2 isini yükleyince 800 3. işimin w2 isini yükleyince 600 lere düşüyor. Neden böyle oluyor acaba yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ederim

• @snowflake27 Birden fazla W2 girdiginiz zaman, dogal olarak taxable income yani vergilendirilen geliriniz artiyor ve standard deduction sadece bir defa icin uygulanir. Herbirisi icin ayri ayri uygulanmaz. O yuzden, gelir artikca, odenmesi gereken tax miktari yukseleceginden ve standard deduction'dan kalan miktar buna orantili sekilde azalacagindan dolayi, alacaginiz refund miktari dusecektir.

• Peki bu noktada ne yapmamı önerirsiniz. Elimde 3 w2 var 1 tanesi ana işim idi diğer 2 si part time dı

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@snowflake27, içinde söyledi: W2 formu girdikçe vergi iadesi düşmesi

Peki bu noktada ne yapmamı önerirsiniz. Elimde 3 w2 var 1 tanesi ana işim idi diğer 2 si part time dı

Yapabileceğiniz bir şey yok. Gelirinize göre ödemeniz gereken vergi belli, bunun üstünde ödediğiniz tutarı iade alıyorsunuz sadece. Herkes yüksek miktarda iade alacak diye bir kural yok. Aslında yüksek iade almak iyi bir şey değil, yıl boyunca gereksiz bir şekilde yüksek vergi ödemişsiniz anlamına gelir çünkü. Ben bu yılki vergi beyanımı yaptım ve sadece 60 dolar vergi iadesi çıktı.

• Ben work and travel programıyla 4 ay çalışıp döndüm. Vergi beyanı için ana işimdeki w2 yi kullansam sadece yeterli olur mu

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@snowflake27, içinde söyledi: W2 formu girdikçe vergi iadesi düşmesi

Ben work and travel programıyla 4 ay çalışıp döndüm. Vergi beyanı için ana işimdeki w2 yi kullansam sadece yeterli olur mu

Vergi kaçırmış olursunuz.

• @knnrn anladım. O zaman tüm w2 leri girip almak en sağlıklısı ve helali. Çok teşekkür ederim yardımlarınız için

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |