Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

Özellikle Ankara konsolosluğunda uzun zamandır bekleme süreleri 190 gün.. muhtemelen Ankara’da yaşayan veya orda mülakata giricek olanlar iyice bi şanslarını denesinler

• @tolgasatir, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@Ping-PONG Red yersem yapacağım hamle beklerken 1 schengen arkasına 1-2 schengen daha sonrasında ingiltere ondan sonra tekrar deneme 🙂

Bunun yerine sadece UK yapsan bile yeter heralde 🙂

• ⭐⭐⭐

@mr-bozturk ya işte UK De schengen olmadan zor veriyo dediler diye 😃 zincirleme gidiyor süreç 🙂

• Merhabalar arkadaşlar İstanbul Amerika Konsolosluğundan vize için onay aldıktan sonra pasaport ne kadar sürede kargoya verilir ?
    Bir diğer kafama takılan soru da onay verildi diyip red olma durumu nedir acaba ?
    Bilen ve tecrübe sahibi olanlar cevaplarsa çok sevinirim.

VİZE TURU : B1/B2

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@knncfc 20den fazla vize var hangi vize türü için soruyorsunuz. Pasaport istanbul yada ankara farketmez 3-5 iş günü içinde kargoya veriliyor.

• @ayvalik10 merhabalar B1/B2 vize türüm

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• @ayvalik10 teşekkür ediyorum .

• Arkadaşlar selam ben ret aldım.

Tekrar randevu almak için ais’ten başvuru sahibi ekle mi dememiz gerekiyor? Çünkü başka türlü randevu alamıyorum (not yeni ds160 dolduruldu)

• ⭐⭐

@prowl Geçmiş olsun.
    Son duyduğuma göre Konsolosluk turist vizesinden herhangi bir şekilde ret alanlara, iki yıl boyunca turist vizesi için yeni bir randevu vermeme kararı almış 😞

Düzeltme: Sayın @denizci10 un aşağıdaki mesajını okuyun!

• ⭐⭐⭐⭐

@Serap-2 bugün geçen ay ret alan bir danışanıma Ağustos 2024 e randevu aldım.

• ⭐⭐

@knncfc, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Merhabalar arkadaşlar İstanbul Amerika Konsolosluğundan vize için onay aldıktan sonra pasaport ne kadar sürede kargoya verilir ?
    Bir diğer kafama takılan soru da onay verildi diyip red olma durumu nedir acaba ?
    Bilen ve tecrübe sahibi olanlar cevaplarsa çok sevinirim.

VİZE TURU : B1/B2

Onay aldıktan sonra elinize bilgi kağıdı verilir pasaport yaklaşık 5 günde Levent PTT'ye gelir, size de sms gelir. Onay almadıysanız zaten pasaportunuzu size teslim ederler. Yani pasaport orada kaldıysa onay verildiğinin ispatı oluyor.

• ⭐⭐

@denizci10 Bu çok iyi bir haber demek ki 2 yıl şartı yok!

• @Serap-2 iki yıl şartı yok arkadaşlar konsoloslukta sordum siteden alabilirsiniz öyle bir şey yok dediler ama ben nereden yapacağımı bulamadım. Hala eski randevu görünüyor yeni ds160 numarası ekleyip randevu al butonu çıkmıyor.

Başka bir yöntemi var mıdır ? Başvuru sahibi ekle mi diyoruz hocam @denizci10

• ⭐⭐⭐⭐

@Serap-2 2 şartı yok derken? 1.5 sene sonraya randevu aldık. Ağustos 2024 tarihine.

• @prowl
    İki yıl sorusunun randevu almaya engel olmadığı sadece mevcut mülakat slotlarını red alanlar için kıstığı ile ilgili bilgi vardı. Güzel bu habere sevindim bilgi için teşekkür ederim, en azından 24 ay içinde red alanlarında yeni mülakat tarihi almak için bir şansları olacak

Ais te red alanların nasıl bir işlemle randevu ekranına geldiğini bilmiyorum, ama yeni grup diyerek ilerleyebilirsiniz sanırım, ya da yeni bir e-mail ile başka bir ais hesabıda sorununuzu çözebilir.

• @knncfc genellikle 1 hafta içinde elinizde oluyor deniyor ama Ankara için 2 Mart onay 8 Mart konsolosluğun pasaportu ptt ye verişi örneğini verebilirim.
    Diğer sorunuza gelecek olursak B1-B2 için cevap veremem ama nadirde olsa dv için mülakatta onay cevabı aldıktan sonra idari işlem(AP) kalan vakalar oldu. Ceacda issued gördükten sonra öyle bir risk olacağını düşünmüyorum. Issued ivize etiketi basıldı diye yorumlarız. Turisttede muhtemelen approved dan issuede döndüğünde güvenli limandasınız demektir😊

• ⭐⭐⭐

@denizci10 acaba rushanow ile öne çekiliyor mu ?

• ⭐⭐⭐⭐

@tolgasatir sanmam randevu yok çünkü öncesinde

• Merhabalar, 70 yas ustu anne babam icin b1 b2 vizesine basvuracagim.

Babam emekli ogretmen annem ev hanimi. Her ikisinin de yesil pasaportu var 7 yil once yeni zellandaya abimi gormeye gitmislerdi. Birkac sorum olacak
    -Oncelikle Ankara turist vizesi gorusmeleri aliyor mu? Aliyorsa eskiden onay orani cok dusuk deniyordu simdi durum nedir ?
    -Annem ve babama ben sponsor olursam cok evrak isteniyor diye duydum, ugrasmak istemedigim icin sponsor olmayacagim. Fakat vize ucretlerini ben kartimdan odersem bunu gormeleri problem yaratir mi?

• Son 5 yilda gidilen ulkeler diye soruldugunda 7 yil once olmasina ragmen yeni zellandayi dahil etmeli miyim sizce?
      -Annem ve babamin onay alma durumlari nedir sizce? Yaslarinin olmasi negatif mi yoksa pozitif bir etmen midir?

Yorum yapabilen olursa cok sevinirim
    Sevgiler

Benzer Başlıklar

• 5
  • 44
  • 5
  • 8
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

126

41.3k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.9k

| | | |