Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

"Change Of Status" sonrası ülkeden çıkıp tekrar vize başvurusu yapmak

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mistikky, içinde söyledi: "Change Of Status" sonrası ülkeden çıkıp tekrar vize başvurusu yapmak

@crazycells I 20 bittikten ne kadar sure sonra ulkeden ayrilmaliyiz?

max 60 gun sonra...

F vizeleri icin grace period 60 gun, J vizeleri icin ise 30 gun...

• Merhaba, ülkeye tek girip change of yada aile ile birlikte girip sadece 1 kişinin change of yapıp daha sonra ailenin diğer üyelerinin turist kalış süresi bitmeden ülkeye dönmesi ve eş change of yaptığı için süreçi devam ederken yada süreç sonuçlandiktan sonra ailenin diğer üyelerinin tekrar belli bir süre sonra turist ile ülkeye girmesin de bir problem olur mu? Eşiniz change of sürecinde yada turist i F1 a çevirdi. Siz turist ile ülkeye giremezsiniz diyebilir mi ? Eşlerin durumunu giris de görebilirler mi?

• ⭐⭐⭐

@mexido görüp göremediklerini bilmiyorum ama olurda girişte bi sorun yaratırlar aaa eşiniz bu statüde siz böyle giriyorsunuz diye en kötü ihtimalle ziyarete geldik denebilir ki sorulacağını hiç zannetmiyorum

• @waterman,
    Sonuçta sistemde giriş de eşlerden birinin pasaportunu okuturken sistemden şak diye diğer eşinin bilgileri de yanına gelmiyordur herhalde.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mexido, içinde söyledi: "Change Of Status" sonrası ülkeden çıkıp tekrar vize başvurusu yapmak

Merhaba, ülkeye tek girip change of yada aile ile birlikte girip sadece 1 kişinin change of yapıp daha sonra ailenin diğer üyelerinin turist kalış süresi bitmeden ülkeye dönmesi ve eş change of yaptığı için süreçi devam ederken yada süreç sonuçlandiktan sonra ailenin diğer üyelerinin tekrar belli bir süre sonra turist ile ülkeye girmesin de bir problem olur mu? Eşiniz change of sürecinde yada turist i F1 a çevirdi. Siz turist ile ülkeye giremezsiniz diyebilir mi ? Eşlerin durumunu giris de görebilirler mi?

Saniyorum ki, sizi kapida karsilayan CBP gorevlileri direkt bu bilgiyi goremiyor... Ama eger "secondary passport control" odasina alinirsaniz, bilin ki onlar tum bilgileri bulabilirler ve gorebilirler...

Fakat bu dediginiz durumun diger aile uyelerine sorun yaratmamasi lazim. Ozellikle de donus biletleri varsa ve ABD'de ne kadar sure kalip, ne yapacaklarini iyi biliyorlarsa...

• @crazycells
    Teşekkürler hcam 👍

• ABD içinden artık change of yapıldığında statü değişikliği değil de vize basimi olucakmis pasaporta diyorlar.
    Yeni bir yasa çıkmış mi cikacak mi ne diyorlar bu konuda bilgisi olan var mı?

• ⭐⭐⭐

@mexido yıllar önce Washington DCde böyle bi durumun olduğunu hatırlıyorum önceden direk yeni vize basılıyordu tekrar gündeme gelmez bence çünkü ABD içinde statüye sahip oluyorsunuz yeni bir vizeye değil. B1den F1e geçen biri turist statüsünü kaybeder vizesini değil.!

• @waterman ,
    Doğrudur. Bir yerde yayınladılar resmi sitede olabilir tam emin değilim bulabilirsem atarım.

• @mexido h1bler için o benim bildiğim. Özel bir durumdan dolayı.

• @charon ,
    Olabilir. Öyle sanki hatırlıyorum. Turist de yok mu acaba detayı ne bilmiyorum.

• @mexido turist vizesi neden abd içinden yenilenebilsin ki?

• Merhaba. ABD’de iken change of status yaptım ve 3 ay dil okuluna gidip ardından Türkiye’ye döndüm. 2027’ye kadar turist vizem devam ediyor, bu süre zarfında tekrar turist olarak ABD’ye girebiliyor muyum? Yoksa vizem iptal mi oluyor? Genelde 1 sene kaldıktan sonra tekrar gidersin diyorlar ama emin olamadım.

• ⭐⭐⭐

@meliksah23, içinde söyledi: "Change Of Status" sonrası ülkeden çıkıp tekrar vize başvurusu yapmak

Merhaba. ABD’de iken change of status yaptım ve 3 ay dil okuluna gidip ardından Türkiye’ye döndüm. 2027’ye kadar turist vizem devam ediyor, bu süre zarfında tekrar turist olarak ABD’ye girebiliyor muyum? Yoksa vizem iptal mi oluyor? Genelde 1 sene kaldıktan sonra tekrar gidersin diyorlar ama emin olamadım.

Turist vizeniz devam eder konsolosluga vize numaranız ile bi mail atıp güncel olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

• merhaba, work and travel öğrencisi olarak new yorka gideceğim 1 ay sonra. ama fazladan 3-4 ay daha kalmak istiyorum. amacım Amerikada tamamen kalmak değil. sadece biraz daha kalmak istiyorum. o yüzden change of status yaparak 3-4 ay daha kalıp ülkeme geri dönmem mümkün mü? deport edilir miyim ? ya da bi sıkıntı olur mu?

• @gizmo, içinde söyledi: "Change Of Status" sonrası ülkeden çıkıp tekrar vize başvurusu yapmak

merhaba, work and travel öğrencisi olarak new yorka gideceğim 1 ay sonra. ama fazladan 3-4 ay daha kalmak istiyorum. amacım Amerikada tamamen kalmak değil. sadece biraz daha kalmak istiyorum. o yüzden change of status yaparak 3-4 ay daha kalıp ülkeme geri dönmem mümkün mü? deport edilir miyim ? ya da bi sıkıntı olur mu?

Oncelikle deportu unutun. COS ile turist vizesine basvurabilirsiniz. 6 aylik ek bir sure saglar size. Turiste gecis basvurularinin sonucu genelde gelmiyor o yuzden 6 ay sonra cikis yaparsiniz. Extra kaldiginiz sure turiste yaptiginiz basvurudan oturu yasa disi olarak kabul edilmez. Ancak gelecek yillarda basvuracaginiz J1 vizeleri bu yaptiginiz eylemden etkilenir diye dusunuyorum. O 3-4 ayda ne yapmak amaciniz bilemiyorum ama gelecekte tekrar vizeye basvurma niyetiniz varsa etkilemesi cok muhtemel.

• J-1 vizesi ile ülkeye girip programımı 1 yılda tamamladıktan sonra statü değişikliğiyle F-1 a geçip community college da computer peogramming okumaya başladım. Okula başladıktan 1 yıl sonra olacak şekilde 2023 Temmuz sonu Türkiye’ye gitmeyi planlıyorum. Türkiyeden başvurduğum vize randevusunda sorun yaşama ihtimalim var mıdır?

• j1 vizesinden F1 vizesine gecmen ne kadar surdu ?

• @gisleyen tcdeki abd elciligi abddeki statunuzun ne olduguyla ilgilenmez. 0dan f1e basvurmus gibi degerlendirecekler.
    Trden basvuranlarin cogu red yiyor

• OPT sonrasi H1B ye gecmek kolay mi? Nasil bir yol izleniyor, bilgi verir misiniz?

Benzer Başlıklar

• 4
  • 2
  • 5
  • 2
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

108

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |