Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba Arkadaslar,
    Esim ve cocugum H4 vizesi ile gectigimiz ay ABD ye giris yaptilar. Bugun SSN icin Social Security Office i aradigimda H4 vizesi sahiplerinin SSN alamayacagini, Deparment of Homeland Security den work permit alinmasi gerektigini soylediler. Bildigim kadariyla H4 vizesi sahiplerinin work permit alma haklari yok. Konuyla ilgili bilgi verebilecek arkadas var mi acaba? Esim ve Oglum icin nasil SSN alabilirim?

• Benim de eşim aynı durumda, maalesef bizde SSN alamadık.

• Saygıdeğer forumdaşlar, kendi soruma kendim cevap vereyim 🙂 Benim H1-B vizesi manken olarak ya da Savunma Bakanlığı için çalışmam durumunda eşim SSN alabiliyormuş. Bu durumların haricinde sadece Green card sürecinde SSN alabildiğini öğrenmiş bulunuyorum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@erdoğan-çelik, içinde söyledi: H4 Vizesi sahipleri nasil SSN alabilir?

Merhaba Arkadaslar,
    Esim ve cocugum H4 vizesi ile gectigimiz ay ABD ye giris yaptilar. Bugun SSN icin Social Security Office i aradigimda H4 vizesi sahiplerinin SSN alamayacagini, Deparment of Homeland Security den work permit alinmasi gerektigini soylediler. Bildigim kadariyla H4 vizesi sahiplerinin work permit alma haklari yok. Konuyla ilgili bilgi verebilecek arkadas var mi acaba? Esim ve Oglum icin nasil SSN alabilirim?

Maalesef Trump doneminde H-4 vize sahiplerinin calisma hakki kaldirildi. O nedenle SSN icin once calisma izni almaniz gerekiyor, otomatik olarak SSN alamazsiniz.

Dediginiz gibi calisma izni alabilmek icin ya cok ozel durumlarda olmaniz, ya da Green Card surecinde kabul edilmis bir I-140 formunuzun olmasi gerekiyor.

Benzer Başlıklar

• 12
  • 9
  • 10
  • 3
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

112

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |