DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

@ICu yani oradaki soruya hayır deyip de geçebilirsiniz ama sonrasında ne olur bilemem tabii. soru çok açık aynı vize türünden son 24 ayda ret aldınız mı diyor.

• @ahmetalimatur Teşekkür ediyorum. Buna benzer bir süreci bende yaşamıştım ve randevumu öne almıştım. Benim asıl sormak istediğim son 24 ay içindeki ret konusunu nasıl çözdüğünüzde açıkçası. Ben son 24 ay içinde ret aldım mesela. Başvuru yapabiliyor muyum yoksa vermem gereken bir cevap mı var formu doldururken.

• Herkese merhaba, annemin vize randevusu için tamamen açıklık getirmek istediğim bi kaç sorum var.

1. Ds160 formunu güncelleme işlemini nerden yapmam gerekiyor ve yaptığımda yeniden mi randevu oluşturmam gerek? (5 nisanda görüşme, o gün randevu saatine yine de gidebiliyor mu güncelleme yapsak dahi, çünkü ds160 numarası farklı olacak sanırım ) Bi kaç kişiden yeni numarayı sisteme işletemediklerini duymuştum.
    2. Güncelleme yaptıktan sonra yeni confirmation sayfasını mı götürmeliyiz sadece mülakata yoksa eskisini de mi ? Ve oraya girildiğinde ne diyeceğiz güncel form ile ilgili?
    3. Vize görüşmesine giderken onay ve talimatlar sayfasını çıktı alıp gidin diyor sitede, onu direkt o websitesinden çıkarıp yanımızda mı bulundurmalıyız?
      Şimdiden çok teşekkür ederim, annem biraz stresli herşeyden emin olmak istiyorum görüşmesine giderken. 🙏🏼

• Arkadaşlar merhaba;
    Gaziantep bölgesinde depremden dolayı eşimi ve çocuklarımı kendi ülkesine Azerbaycan'a bıraktım. 2 çocuğumuz var yaşlar 2 ve 3 annesi çocuklar adına vize başvurusu yapabilir mi? eşim azerbaycan vatandaşı. çocuklar türk vatandaşı.

• ⭐⭐

@merlin2020 merhaba,

1- DS160 formu imzalandıktan sonra güncellenemiyor. Eski formunuzdaki bilgileri "retrieve application" diyerek yeni bir form oluşturmada kullanabilirsiniz. Ya da sıfırdan bir form doldurabilirsiniz. Yeniden randevu oluşturmanıza gerek yok. Randevuda yer alan ds160 numarası farklı olması sorun değil. Randevu gününden 3 gün önceye kadar yapmanız sorun yaratmayacaktır. şu başlığa bakabilirsiniz: https://yesilkartforum.com/forum/topic/1453/ds160-formunu-mülakattan-önce-güncellemek-mümkün-mü/204

2- Yeni forma ait confirmation sayfasını götürmeniz yeterli. Güncel ve sizin onlara vereceğiniz ds160 formunu dikkate alacaklar.

3- AIS Onay ve talimatlar + ds160 confirmation sayfasını götürmelisiniz.

• Merhabalar, konsolosluk Ocak ayı verilerini paylaşmış.

IMG_2033.jpg

IMG_2034.jpg

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Rüştü-Gürbüz rakamları ve başlığı silsen sürücü kursuna gidenlere göstersen ehliyet sınıflandırması diye cevap verirler.

• @ayvalik10 Silersen direk öyle zaten 🙂 Yalnız mülakat onay oranları az mı normal mi bilgili kişilerin yorumlarını dinlemek isterim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Rüştü-Gürbüz hangi siteden paylaşımı aldıysan orada muhakkak geçmiş dönemin de vardır. Onları yan yana koyarak kıyaslama yapabiliriz.

• ⭐⭐⭐

@Rüştü-Gürbüz, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Merhabalar, konsolosluk Ocak ayı verilerini paylaşmış.

IMG_2033.jpg

IMG_2034.jpg

Ben mi anlamadım ikisindede Ocak yazıyor?

• ⭐⭐⭐⭐

@waterman evet birisinde Ankara rakamları diğerinde İstanbul rakamları var

• ⭐⭐⭐

@denizci10 aklım istanbulda kalmıs hala Ankara kapalı sanıyorum 😂😂😂

• @salih2825 evet formda yeni bir soru var, son 24 ayda ret aldım seçeneğini işaretlersen sistemin sana randevu slotunu göstermediği söyleniyor.

Not:

aslında bu bilginin tam olarak doğru olmadığı ais sisteminin son 24 ay içinde red alanları randevu vermek için ikincil plana attığı ama tamamen randevu slotlarını bu kişilere kapatmadığı bilgiside var. @Rushvisasnow eğer bu kesin olmayan bilgiyi doğrularsa bu durumdaki kişilerin randevu almak için gün içerisinde daha fazla ais sistemine girip slot kovalaması gerektiği anlamına gelir

• @Muhtaradana ben şunu da merak ediyorum,red aldınız ,hadi diyelim @Rushvisasnow size kovaladı ve yeni bir randevu bulabildi,konsoloslukta da bu soru karşımıza gelmez mi mesela? Ya da o günden bugüne ne değişti tarzında bir şey yasanmiyordur umarım.iki sene zaten aşırı uzun bir süre..

• @tufank cok teşekkürler 🙏🏼

• ⭐⭐⭐⭐

@Muhtaradana sadece randevu yok demiyor randevu almak için ücret ödemenize izin verilmiyor. buyurun resimden de bakabilirsiniz.

Adsız.jpg

160 dolar ı ödememize izin verilmiyor. Ödesek dediğiniz gibi randevu alma kısmına geçebiliriz ama ödeme yapamıyoruz maalesef.

• uzman danışmanlar ve bu alanda yıllardır deneyim sahibi kişiler varken benim yorum yapmam pek uygun olmayacaktır ancak ;

-- bana ulaşan kişilerden, red almış ve ödeme sayfasını sürekli kontrol ederek ödeme yapabilmiş ve 2024 mayısa almış olan birisi var. Sistem sürekli kapalı uygun randevu yok uyarısını görüyoruz sürekli .Ne sıklıkla açılır şimdilik bilemiyorum..

--birde daha önce red almamış birisi var oda ankara ağustos ayına randevu almış ve sistem sürekli açık ..

2 kişide tahmini aynı zamanda başvuru yapmışlar diye öğrendim . Bilemiyorum anlatabildim mi .. uzman ve deneyimli kişiler daha iyi yazdıklarımı yorumlayacaklardır..

• @denizci10 ooo bundan haberim yoktu. Ais kapıyı önceden kilitlemiş bilgi ve görsel için teşekkür ederim
    Bu durumda olup ais veya konsolosluktan herhangi bir cevap alabilen var mı?

Yalnız şunuda ekliyeyim 24 ay kuralı ve bu insanlara mülakat vermeme düzenlenmesi bence saçmalık, değil 24 ay 6 ay içinde bile insanların durumları değişebilir.Birikmeye çözüm bulmak yerine bu tip önlemlerle insanları mağdur ediyorlar, akıl verecek halimiz yok tabi yüce konsolosluklara ama belki personel sayınızı arttırmak daha akılcı bir çözüm olabilirdi.

• @khan o günden bugüne ne değiştinin bir cevabı olmalı zaten diye düşünüyorum.

• Yasaklı

@khan, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@Muhtaradana ben şunu da merak ediyorum,red aldınız ,hadi diyelim @Rushvisasnow size kovaladı ve yeni bir randevu bulabildi,konsoloslukta da bu soru karşımıza gelmez mi mesela? Ya da o günden bugüne ne değişti tarzında bir şey yasanmiyordur umarım.iki sene zaten aşırı uzun bir süre..

Şu an tartışılanla farklı şeyler.
    Eğer eliniz sağlamsa ve bunu formda gözlerine soktuysanız. Daha önce red almışsınız gibi bir cümle kurmuyorlar. Sevgili @denizci10 ile bu konuda sıkı bir çalışma yaptık. Ben de geçen sene red almıştım. Bu Ocak ayında onay aldım. Reddimle alakalı hiçbir kelime geçmedi görüşmede.

2 farklı görüşünde haklılık paylarının olduğunu ama 100-150$ için kendinizi tehlikeye atmamanın ve kesinlikle sağlam background ı olan bir danışmanla çalışmanın gerektiği kanaatindeyim. Mantık süzgecinden geçirdiğim de bunun must olduğunu düşünüyorum.

Ben kendi adıma bu forumdaki arkadaşların @denizci10 gibi bir nimetten faydalanmak yerine sayfalarca önce sorulmuş soruları dahi okumadıklarını ve buna rağmen kendi başlarına hareket ettiklerini görünce kızıyorum.

Hem red aldığım hem onay aldığım mülakatlarımı düşündüğümde ve yargıladığımda şunu söyleyebilirim.
    Elinizde böyle bir nimet varken değerlendirin.
    Hatta şöyle söyleyeyim. Eğer @denizci10 ile çalışır ve yine de red alırsanız sorun onda değil sizdedir. Ben o ramaktan döndüm. O yüzden iyi biliyorum. Kendisinden de bu konuda ciddi azar yedim. O kadar ciddi yaklaşıyor olaya.

Bu forum gerçekten bir hazine ama herkes her bilgiden eşit şekilde faydalanamaz. Herkesin zeka ve mantık derecesi bir değil ve bu normal hepimiz insanız ve farklıyız. Bir kendinize aynada bakın ve algı seviyenizin mantığınızın tek başınıza süreci kavrayıp doğru hamleleri yapacağınızı sağlayıp sağlamayacağı konusunda kendinize dürüst olun.

Eğer ihtiyacınız olduğu hakkında küçücük bir kurt düşerse içinize mutlaka bir danışmanla çalışın.

Bunu size cevap verirken herkesin okuyacağını bildiğim için genelleştirerek yazıyorum. Tamamı sizi ilgilendirmiyor olabilir lütfen üzerinize alınmayın.

Örnek güzeldi kullanmak istedim. 🙃

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

67

42.4k
Kullanıcı

4.5k
Konu

433.8k

| | | |