DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@yenihayaletadam sırf bu durum bile 65 gün önceye çektirmiş randevuları. 365 olan bekleme günü 300 güne düşmüş. 2 yıl evet abartı en azından 6-7 ay sonrasına randevuya izin verse iyi olabilirdi

• @waterman doğrudur çok ciddi başvuru yapan arkadaşım vardı ilk reddi alıpta ikinci, üçüncü başvuru yapanlar o süre daha da kısalacaktır bence

• @yenihayaletadam bir zahmet kisalsin,iki sene nedir ? Çok uzun değil mi ya

• @khan bence de çok uzun inşallah bir düzeltme yaparlar. Aşağıda ki yazıda Amerika uzmanı (Gökçe) postta detayları yazmış okumak isteyen bakabilir.

• ⭐⭐⭐

@yenihayaletadam, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@khan bence de çok uzun inşallah bir düzeltme yaparlar. Aşağıda ki yazıda Amerika uzmanı (Gökçe) postta detayları yazmış okumak isteyen bakabilir.

Gökçe hanım instagramdan beni engellemiş sanırım hesabına kendi hesabımdan erişemiyorum ne alaka hiç anlamadım 😒

• Merhaba, Portland-istanbul ucusum var, tabi buradan direkt olmadigi icin Chicago aktarmali. Portland-Chicago arasi Alaska airlines Chicago-Istanbul da THY. Chicago da indigim zaman bagajimi almam gerekiyor mu? Yoksa Istanbul ucagima direkt olarak yuklenecek mi ? Daha once ayni deneyimi olan varsa yardimci olursa sevinirim.

• İyi akşamlar, merhabalar. B2 vizesi için başvuru başlattım ve yarıda bıraktım. Annem üzerinden başlattım ve tamamladım. Diğer aile üyelerini eklemek için print aplication'a bastım. Kendimi eklemek için ilk sayfayı doldururken beni anasayfaya attı. Tekrar aynı yere gelip aile üyesi eklemeye çalıştığımda butonun soluklaştığını gördüm. SSS'ye baktığımda email confirmation'a tıklanıp oradan aile üyelerinin eklenebileceği yazıyor. Dediği gibi yaptım ama öyle bir seçenek çıkmadı. Aşağıya bu sss'yi ekliyorum.

"I am traveling with my family or as part of a group. Can I create a family or group application?
    Yes. When you select “Email Confirmation” on your Confirmation Page, you will be directed to a “Thank You” page. On the “Thank You” page you will see an option to create a family or group application. When you select this option, certain information from your application, such as destination, will automatically be imported to and displayed on a new application. Please note that if you use this option you must create an individual application for each family member or for each individual within the group."

Burada kafama takılan benim bu formu doldurmadan 1 gün önce kendi adıma başvuru başlatmam ve yarıda bırakmam oldu. Acaba ilk sayfada ismimi girdikten sonra sistem ismimi tanıyıp beni sayfadan atmış olabilir mi? Yani bir anlamda mimlenmiş olmak gibi?

Konuda bilgisi olanların yardımını rica ederim.

• Aralık ayında DS160 doldurduk, randevuyu önce ekim ayında vermişti, sonrasında haziran ve en son mart ayına çekebildik.

Benim sorum;
    Aralık ayında doldurduğumuz bilgiler güncel, bu ds160 formu için en son şu kadar süre kala mutlaka güncellemelisiniz gibi bir şart yok değil mi ?

1. olarak ds160 formunda tatil planı kısmına sadece otel bilgisi yazdık, bunu detaylandırmadık, bize bir sorun yaratır mı ?

Son olarak tek hesap üzerinden grup olarak ödemeyi yaptık ve randevuyu aldık. Görüşmeler aile-aile ayrıca mı yapılıyor ? Yoksa randevuda bulunanların hepsi aynı anda mı yapılıyor ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tuncayarat THY luftansa british airways gibi şirketler ortak olduğu için almazsın sen bağlantısız 2 farklı uçuş aldıysan valizi alman gerekiyor. Bir örnek veriyim gördüğün gibi united Chicago diyorsun sonra THY gitsen de valiz otomatik geçecek

Screenshot_20230227-001029_Brave.jpg

• @salih2825 merhaba , iyi forumlar salih bey. ben başvurumu 4 gün önce yaptım önce 10 ekim'e alabildim daha sonra 19 ağustos en son ise 3 mart tarihine çekmeyi başardım. aldığım andan itibaren telefonumun tarayıcısında bir sekmeye ais randevu sitesini sabitledim ve günde 20 25 defa belli aralıklarla girip şansımı denedim. ardından mülakat tarihini bir hafta sonrasına alma şansını yakaladım ve hemen aldım. umudunuzu hiç kaybetmeyin sürekli yakın tarihler boşalıyor ben canım sıkıldığında ara ara bakıyorum bugün 30 mart'a randevu açtılar mesela. dediğimi uygulayabilirseniz yakın tarihe randevu alma şansınız çok yüksek, bol şans 🙂

• Arkadaşlar merhaba. Daha önce bu başlık altında konuşulmuş olsa da güncel görüşlerinizi almak için yazma ihtiyacı duyduk. Biz de eşimle birlikte yaklaşık 10 yıldır devlette öğretmeniz. Evimiz, arabamız ve bankada birikmiş paramız mevcut. Önümüzdeki yaz ABD'ye gitmek istiyoruz. Daha önce Birleşik Krallık dahil 15 ülke gezdik. Benim pasaportumda Yunanistan ve Danimarka vizeleri de mevcut. Eşimin pasaportunda da 2 Schengen 1 Birleşik Krallık vizesi mevcut. Kardeşim 2 aydır ABD'de J1 staj öğrencisi. Ağustos gibi onun yanına gideceğiz. Amacımız tamamen turistik olsa da vize türü olarak B1/B2 seçtik. Bu tamamen o anki dikkatsizliğimizden kaynaklandı. Sizce bu durum bir problem doğurur mu? Formu tekrar doldurmalı mıyız? Yoksa bu daha da şüphe çeken bir hareket mi olur? Vakit ayırdığınız için teşekkür ederiz, iyi forumlar..

• ⭐⭐⭐⭐

@waterman hahahaaa aramıza hoş geldin. Maalesef beni öven veya benimle konuşan herkes nasibini alıyor😂😂

• ⭐⭐⭐⭐

@avuz1313 hayır sadece zaman aşımına uğramışsınız. Ben günde 15 kez falan yaşıyorum bu sorunu merak etmeyin size özel değil.

• ⭐⭐⭐⭐

@ozanpala hayır bir sorun olmaz. Hatta daha iyi olur sizin için çünkü randevuları buna göre alıyorsunuz seçeneğiniz artar

• @khan hocam bakmiyorlar cok spesifik birsey olmadikca.
    Isinize gore zaten asagi yukari cakiyorlar maddi durumunuzu.

• @ayvalik10 tesekkurler

• ⭐⭐

arkadaşlar merhabalar, vize randevumuzu ben, eşim ve 7 yaşındaki kızım için aldık. Bazı video'larda çocukları görüşmeye yani içeriye almıyorlar gibi şeyler duydum, bu doğru mu? Yani o an bırakabileceğimiz yer yok ve zaten başvuruya ve randevuya çocuğumuz da ekli. Vize görüşmesine çocuğumuzu getirmemiz için bir engel yok değil mi? ( önce kendi vizemizi alıp posta yoluyla çocuğumuza almak daha kolay olabiliyormuş sanırım ama biz artık ailece randevu almış olduk )

• @tufank, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

arkadaşlar merhabalar, vize randevumuzu ben, eşim ve 7 yaşındaki kızım için aldık. Bazı video'larda çocukları görüşmeye yani içeriye almıyorlar gibi şeyler duydum, bu doğru mu? Yani o an bırakabileceğimiz yer yok ve zaten başvuruya ve randevuya çocuğumuz da ekli. Vize görüşmesine çocuğumuzu getirmemiz için bir engel yok değil mi? ( önce kendi vizemizi alıp posta yoluyla çocuğumuza almak daha kolay olabiliyormuş sanırım ama biz artık ailece randevu almış olduk )

Hayır kesinlikle öyle birşey yok. Çocuğunuzla birlikte gider, çocuğunuzla birlikte de konsolosluğa girer işleminizi yaptırırsınız. Bazı videolarda açıkçası saçmalayabiliyorlar, ciddiye almayın.

• ⭐⭐

@daydreamer çok teşekkürler bilgilendirme için. Çok haklısınız, alakasız video'lar, bir sürü bilgi kirliliği var.

• @denizci10
    Soyisim ve pasaport değişti ise yine bu kural geçerli mi?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

63

42.3k
Kullanıcı

4.5k
Konu

433.0k

| | | |