Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@Zelene valla 10 gündür çok buruk içimiz yani çok uzun cümleler kuramadık öyle şok halinde olanı biteni takip ettik elimizden geldiğince nakdii yardım ettik losangelesta toplanan yardımların ayrışmasına gittim geceleri o yüzden internette çok yoktum 🥹

@MySea evet abicim çok değişik başlangıçlar duyuyoruz öğrenci arkadaşlardan salonda yatıp evinin odasını kiralayan, 1 sene üstüne başına bişey almayan, arbasını kiraya verip downtownda toplu ulaşım kullanan..çoğu için losangeles zor bi başlangıç olmuş ama hepsi şuan keyifli ve hallerinden memnunlar, darısı başımıza diyelim..

@tolgasatir malesef devam ediyoruz mecburiyetler peşini bırakmıyor çünkü..

• @ahsenaydgdu umarım her şey en kısa zamanda yoluna girecektir Ahsen abla. En azından bir başlangıç yapıp oraya gidebildiniz bence bu bile başlı başlına başarı demek için çok yeterli bir sebep

• @ahsenaydgdu Teşekkür ediyorum cevabınız için. Okuyorum, cevap yazmaya çalışıyorum ama bir türlü cümleleri toparlayamıyorum, ondan gecikti. Evet hayat devam ediyor ama hiç eskisi gibi de olmuyor. Bunu da hazır niyetlenmişken hızlıca yazayım dedim. Çok mutluyum sizin adınıza, ama tabi bir yandan da korkuyorum. Bir an önce kirası uygun, güzel, geniş ve tamamen kendize ait olacak bir ev denk gelse de taşınsanız çok rahatlayacağım. Ve tabi kirayı hiç dert etmeden rahatça geçinmenize yetecek kadar gelir getiren bir iş de denk gelsin diliyorum 🙏. Şu an mutlu olmanıza sevindim, Culver City güzel yer. (Hollywood sign ın da bir numarası yok, yakından görünce hayal kırıklığı yaratıyor. Zaten öyle tam dibine filan da gidemiyorsunuz, yasak. En yakını bile bayağı bir uzak yani. Çok birşey kaybetmezsiniz gitmeyince) Soracağım çok şey var dediğim gibi ama biraz daha geçsin hele. Bu yazı Amerika'da geçirme planımız var çocuklarla, bir sağlık sıkıntısı vs yaşamazsak. Daha çok şey yazarım. Selamlar

• ⭐⭐

@ahsenaydgdu kuzum oralardan mı yetişiyorsun yüreğine sağlık çok güzel organize oldu Amerika'da Türkler gurur duydum çok kötü 13 gün geçirdik sanki çocuklarımız anlıyor gibi benim oğlan daha çok sarılıyor ve iltifatlara boğuyor beni her sarıldığında içim cızz ediyor aklımdan atamiyorum normalleşemiyorum her sarılışta acılı binlerce anne geliyor aklıma utanıyorum daha çok şey yapmak faydalı olmak istiyorum birgün bizleri de bulabilecek bir kabusla yaşamak çok zor

• ⭐⭐⭐⭐

@ahsenaydgdu vallahi helal olsun sana ya. Ne desem az. Biz de elimizden geldiği kadar yardım ettik ama tam taşınma sırasında olduğumuz için buradaki toplanma alanına gidemedik. Gurur duydum bir kez daha sizinle. Elinize emeğinize sağlık.

• ⭐⭐⭐

@daydreamer buralara geleceksinizdir inşallah görüşmekte nasip olsun ❤

• ⭐⭐⭐

@Zelene aynen öyle bende çok şükür ediyorum iyiyiz yavrum iyi ama çok acı şeyler yaşandı unutmak çok zor.. bu felaket herkese bir şeyleri hatırlattı ders verdi ama keşke bukadar kaybımız olmasaydı bu kadar ağır bi bedel olmasaydı..

• ⭐⭐⭐

@denizci10 vaktin olsaydı eminim başı çekerdin abi biliyorum seni çünkü 🙂 burda los angelesta çok fazla çok güzel genelde yeni etiket ürünler toplandı, en son termal kamare alıyorlardı. Gerçekten tek yürek oldu herkes ama diğerlerininki gibi sağ cepten sol cebe değil harbi tek yürek ❤

• ⭐⭐⭐

@ahsenaydgdu gerçekten helal olsun, elinize emeğinize sağlık 🙂

• göçmenlik vizesi olmayan arkadaşlar bunu izleyip araştırın

• ⭐⭐⭐

@Selly, içinde söyledi: ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmen Olmayan Kişilerin Tecrübeleri

göçmenlik vizesi olmayan arkadaşlar bunu izleyip araştırın

Türklerin yoğun ilticasından sonra bunu yapmazlar kesinlikle çünkü sonucu iyi bitmez ABD icin. Düzensiz göç olur vizesi olan kim var kim yoksa gider her türlü ABD’de kalmaya calısır

• @waterman, içinde söyledi: ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmen Olmayan Kişilerin Tecrübeleri

@Selly, içinde söyledi: ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmen Olmayan Kişilerin Tecrübeleri

göçmenlik vizesi olmayan arkadaşlar bunu izleyip araştırın

Türklerin yoğun ilticasından sonra bunu yapmazlar kesinlikle çünkü sonucu iyi bitmez ABD icin. Düzensiz göç olur vizesi olan kim var kim yoksa gider her türlü ABD’de kalmaya calısır

bizim ülkece her şeyi süistimal etme gerçeğimiz çok doğru.😞

• @denizci10 wooww harika bir haber.. Çok sevindim. allah hayırlısıyla kucağınıza almayı ve hayırlı evlat olmayı nasip etsin şef 😍 😍 😍

• ⭐⭐⭐⭐

@istanbuladami sağolun çok teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐

Bugün yeni bir eşik daha atlatıldı benim için. Beni takip edenler bilir ben ve eşim Mayıs ayında 28 günlük bir ABD seyahati yapmıştık. bu seyahatimizin başında da yani ilk gününde ben New York'tan adres veya ssn olmadan sadece pasaport ile T-mobile den prepaid hat yani hazır kart almıştım ve kampanya ile bana ücretsiz telefon vermişlerdi. Geçen günlerde bir arkadaşım sağolsun prepaid kartın postpaid e yani hazır karttan faturalı hatta çevirebileceğimi söyledi. Ben en başta ihtimal vermedim ve yine de T-mobile şubelerine gittim tabii ki hepsi hayır dedi buraya kadar bir sorun yoktu benim için. Arkadaşımla yine konuşurken gittiğimi ve olmadığını söyledim. Bana bunu sadece AT&T yapıyor olabilir dedi ve bu sefer ben de AT&T ye gittim bugün. Ve bingo... Prepaid hattımı postpaid e çevirdim eşime aile hattında yeni bir hat aldım ve ikimize de sıfır 2 adet telefon faturası üzerine olacak şekilde Iphone 14 Pro Max almış oldum. Gerçekten ben burada yazıldı mı veya konuşuldu mu hiç bilmiyorum ama ilk kez duydum gerçekten. Bu arada biz halen turist olarak bulunuyoruz ve halen ssn lerimiz yok. Neyimiz var aslan gibi arkadaşlarımız var. Sağolsunlar halen herkesten bir şeyler öğrenmeye devam ediyorum. Şimdi herkes nasıl diye sorabilir hemen anlatayım. AT&T nin tek şartı hattın en az 3 aydan fazla kullanılıyor olması ve borcunun da olmaması. Bu kadar basit. Arkadaşım telefonlar için down payment vermiş hatta bana görevli de söyledi down payment çıkar dedi ama çok şükür sadece vergilerini ödeyerek telefonlarımızı aldık. Aslında telefonları daha almadık şöyle eve gelecekmiş 2 gün sonra bekliyoruz. Sonrasında e-sim için yine bayiye gideceğiz. Bunu bilmeyen arkadaşlar olabilir diye paylaşmak istedim.

• @dytmelek
    Merhaba, 6 aylik vermisler 🙂 biraz tedirgin olsam da sagdan soldan duyuyoruz ister istemez birkac aylik alanlarda olabiliyormus. Sikintisiz atlattim cok sukur.

• 2+2 bir evde kaliyorum paylasimli 1100 $ kirasi var hersey icine dahil. 2-3 ay bir sure de duzen kurup esim ve kizimi yanima almayi dusunuyorum. Uygun bir arac dusurup satin almak istiyorum nakit yada taksitle. Prius burda cok tutuluyor yakit konusunda muazzam. Sirf bu yuzden ve ozellikle de delivery yapanlar tarafindan tercih edilmesinden dolayi fiyatlari diger araclara gore daha pahali. Yogun geciyor burda gunler. Surekli kosturmaca. Bu arada ahsen ve candas ile de tanisma firsatimiz oldu sagolsunlar onlarda yardimci olmaya calisiyorlar ellerinden geldigince. 🙂
    Ne yapabilirim diye dusunuyorum arac kiralama isi veya mall isi arastirmayi dusunuyorum. 1,5 yil mall isi yaptim biraz yakin geliyor ama etrafta cok fazla arac kirala isi yapan da var. Farkli birseyler de olabilir. Firsati iyi degerlendirmek lazim.
    Hakkimizda hayirlisi.

• ⭐⭐⭐

@mexido umarım her şey istediğin gibi olur 🙂

• ⭐⭐⭐

@denizci10 hayırlı olsun hem hattınız, hem telefonlarınız 👏🏻

• ⭐⭐⭐

@mexido çok sevindim, darısı başımıza inşallah 🙏🏻🙏🏻

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

74

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |