Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @knnrn, çok teşekkürler.
    2023 için açılan Sağlık sigortası başvurularından ziyade, şu önümüzdeki 31 günlük süreç için sigorta almak istedim.
    Dediğiniz gibi gelirleri girince otomatik medicaid atadı hepimize. Size bir posta gelecek ona cevap verin dedi ama posta hala gelmedi. Kutu bugün de boştu.
    2023 için, beklenen gelir ile, başvurumu 15 Aralık gibi yapmayı planlıyorum. Şu anki işimi değişmek için iş görüşmelerim devam ediyor. Bu işte epey çalışırım dediğim işe geçmeden/işte kalmadan tahmini gelir girmek istemedim. Hoş daha sonra güncellenebiliyor sanırım ama netleşmesi daha iyi olur.

• Merhaba, Seattle a 2 gün oldu geldigimiz.henuz ssn numaramızı bilmiyoruz, fakat 2 küçük çocuğumuz olduğu içinde bir an önce sağlık sigortası yaptırmak istiyoruz.obamacare e kayıt için yetisemiyecegiz gibi sanırım 15 Aralık'ta bitiyor.acil kıymetli tavsiyelerinize ve deneyimlerinizi ihtiyacım var 🙏

• @uykusuz yakininizda bulunan bir ssn ofisine gidip durumu izah edebilirsiniz belki yardimci olurlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@uykusuz, içinde söyledi: Healthcare, Obamacare, Sağlık Sigortası

Merhaba, Seattle a 2 gün oldu geldigimiz.henuz ssn numaramızı bilmiyoruz, fakat 2 küçük çocuğumuz olduğu içinde bir an önce sağlık sigortası yaptırmak istiyoruz.obamacare e kayıt için yetisemiyecegiz gibi sanırım 15 Aralık'ta bitiyor.acil kıymetli tavsiyelerinize ve deneyimlerinizi ihtiyacım var 🙏

ABD'ye taşınma geçerli bir sebep olduğu için 60 gün süreniz var. Endişe etmenize gerek yok.

• Merhaba arkadaslar gecen yil bir sigortaci aracaligiyla sigorta yapmistim gelirim dusuk oldugu icin 400$ (Advanced Premium Tax Credit) aylik vergi kredisi verdiler. Bu yil gelirim artti ve sorum su bu krediyi gelecek donem alacagim vergi iade miktarindan dusuyorlar mi yoksa bu krediyi devlet mi karsiliyor.

• @emreonline Eger household income, statunuze bagli olaraktan federal yoksulluk miktarinin 400% uzerindeyse, evet tax return yaparken geri odemeniz gerekiyor.

• @MySea hane geliri hesaplarken vergileri ve masrafları düştükten sonra kalan miktar mı yoksa toplam aldığım brüt miktar mı ?

• @emreonline Brut miktar

• Merhaba arkadaslar,

Saglik sigortasi konusunda zor durumda kaldim. Yardimci olabilirsiniz cok sevinirim.
    Marketplace uzerinden health insurance yaptirdim 2023 icin ancak sonrasinda ve Ocak ayi odemesini yaptim Kasim ayinda. Ancak sonrasinda esimin plana dahil edilmedigini ogrendim. Tamamen kendi hatalaridir cunku esimin de tum bilgilerini kendilerine sagladim.

Bugun esimi de eklettim. Aylik odemem 100 usd civari artti. 424 usd'ye cikti.
    Sigortamizin Subat ayinda baslayacagi soylendi. Cunku degisiklik in enrollment tarihi bittikten sonra yapmisim.
    Ocak ayi odemesini yapmistim ama. Marketplace odeme ile alakali United Healthcare ile gorusme yapmam gerektigini soyluyor.
    Marketplace i sikayet edecegim bir mail adresi ve ofisi yok sanirim. Varsa da benimle paylasmiyorlar.
    Esim calismiyo ama verify income istiyorlar. Calismayan ve 2 ay once abd ye gelen biri bunu nasil saglayabilir.

Simdiden cok tesekkur ederim.

Bu konuda bana yardimci olabilir misiniz lutfen?

Tesekkur ederim cok.

• @Houstonwehaveproblem, içinde söyledi: Healthcare, Obamacare, Sağlık Sigortası

Merhaba arkadaslar,

Saglik sigortasi konusunda zor durumda kaldim. Yardimci olabilirsiniz cok sevinirim.
    Marketplace uzerinden health insurance yaptirdim 2023 icin ancak sonrasinda ve Ocak ayi odemesini yaptim Kasim ayinda. Ancak sonrasinda esimin plana dahil edilmedigini ogrendim. Tamamen kendi hatalaridir cunku esimin de tum bilgilerini kendilerine sagladim.

Bugun esimi de eklettim. Aylik odemem 100 usd civari artti. 424 usd'ye cikti.
    Sigortamizin Subat ayinda baslayacagi soylendi. Cunku degisiklik in enrollment tarihi bittikten sonra yapmisim.
    Ocak ayi odemesini yapmistim ama. Marketplace odeme ile alakali United Healthcare ile gorusme yapmam gerektigini soyluyor.
    Marketplace i sikayet edecegim bir mail adresi ve ofisi yok sanirim. Varsa da benimle paylasmiyorlar.
    Esim calismiyo ama verify income istiyorlar. Calismayan ve 2 ay once abd ye gelen biri bunu nasil saglayabilir.

Simdiden cok tesekkur ederim.

Utku

Bu konuda bana yardimci olabilir misiniz lutfen?

Tesekkur ederim cok.

1 ay gec sigortanin baslamasinin bir sorun olacagini zannetmiyorum. En kotu olabilecek sey, saglik sigortasi zorunlu olan bir eyalette yasiyorsaniz tax filing yaparken penalty cikar ve odersiniz. income verify icin asagidaki linkte bir hesap yaratin ve sign in olun. Orasi yil yil file ettiginiz tum yillik gelirlerinizi gorebildiginiz social security administration official web sitesidir. Esiniz daha once tax return yapmamissa bir income history olmayacaktir. Bundan bir print alip kanit olarak kullanabilirsiniz.

• @MySea teşekkür ederim zaman ayırdığınız için.

• @hasbelkader Tesekkurler.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 

• Merhabalar,

15-20 gün sonra bebeğimiz olacak ve sağlık sigortası için fikirlerinizi rica edeceğim. Eşim üniversitede Phd yapıyor ve okul sağlık sigortasını karşılıyor. Student health plan olduğu için bebeği eşimin sigortasına ekletemiyorum. Benim de özel sigortam var ama ben de kendi sigortama ekletemiyorum.

Nj'de yaşıyoruzi Nj Family Care'e de soracağım sadece bebeği yaptırabiliyor muyuz diye? Daha önce yeni doğan bebeğe özel sağlık sigortası yaptıran var mıdır? Nasıl bir yol izlemeliyiz sizce?

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

• Arkadaslar california ‘da tup bebek tedavisi hakkinda bilgisi olan var mi?

• @erdmkum Normalde yeni dogan bebek "qualifying life event" kategorisine girdigi icin, dogumdan sonra annenin veya babanin saglik sigortasina eklenebilir. Bence siz hem esinizin hemde sizin sigortalarinizi arayip detayli durumu anlatin. Tek sorun, premium kesintileri yukselebilir.

• Herkese merhaba,
    Aralık ayı ortasında healthcare.gov başvuru yaptım. Çocuklara medicaid bize marketplace uygun görüldü. Eşim ve kendime şirketten yapıp, çocuklar için de paystub yüklemesi yaptım, state agency’e ileteceğiz size ulaşacak diye yazıyor başvurumu kontrol ettiğimde. Texas’da yaşıyoruz. Halen gelen yazı yada kart yok.
    Küçük çocuğun aşısı için health department’tan randevu aldım. Medicaid kartı yoksa insurance yok demektir dedi. Medicaid kartının ne zaman geleceği belli değil haliyle.
    “Başvuru yapıp uygun bulunduysanız, medicaid kartı olmasa bile medicaid den faydalanabilirsiniz.” diye duymuştuk. Olmuyor gibi görünüyor. Onu geçtim, sağlık sigortasız olmaları beni daha fazla rahatsız etti. Biz de medicaid var artık ne olsa diye rahat ediyorduk.
    Önümüzdeki ay yeni işte aile planı yapacağım allahtan.
    Haftayaki aşı randevusuna medicaid uygunluk sayfasını ve confirmation sayfasını da götüreceğim ama işe yarar mı bilmiyorum.
    Duyduğumuz şey efsane miymiş? Herkes bilgilensin diye buradan sormak istedim. Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Not_Born_Yesterday Texas eyaleti süreci zorlaştırmak için elinden geleni yapıyor maalesef. O nedenle sizin biraz daha uğraşmanız gerekiyor. Bence sağlık kurumlarının başvuru sistemlerini kullanarak daha hızlı sonuç alırsınız. Çocuklar her durumda Medicaid veya CHIP kapsamında olacak, bu konuda bir endişeniz olmasın. Aşağıdaki linklerden bilgi alıp başvuru yapabilirsiniz.

https://www.myamerigroup.com/tx/benefits/chip-benefits.html

• ⭐⭐⭐⭐

Merhaba. Ben ve eşim 3 hafta önce Houston'a yerleştik. Şu an için turist vizesi ile bulunuyoruz. 3 ay sonra statü değişikliği için çalışmalarımıza başlayacağız inşallah. Eşim 5 aylık hamile olmasından dolayı en kötü ona sağlık sigortası yaptırmak istiyorum ama kendimi de es geçmek istemiyorum. Aile olarak turist vizesi ile sağlık sigortası yaptıran var mı? Bu konuda bilgi verirseniz çok sevinirim. Saygılarımla.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizci10 Houston için Legacy Community Health adındaki kurumu tavsiye ederim. Sigorta olmadan da uygun fiyata sağlık hizmeti alabilirsiniz. Ayrıca Medicaid gibi programlara başvuru yapmak konusunda yardımcı olan personelleri de var. Biz ailece uzun süre kullandık ve hala bazı hizmetler için kullanmaya devam ediyoruz.

• ⭐⭐⭐⭐

@knnrn Teşekkür ederim Kenan bey. Peki şu aşamada turist vizesi ile medicaid e başvurmamızı tavsiye eder misiniz?

Benzer Başlıklar

• 3
  • 31
  • 1
  • 5
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

106

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |