Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Ic savas, doga olaylari gibi sebeplerle Amerika icinde kalmaya ve calismaya yarayan bir durum TPS (Temporary Protected Status), Türkçesi “gecici korumalı “ statu sahipleri.

USCIS linkinde detayli tum aciklamalar mevcut

Daha once Afganlar, Ukrayna’dan gelenler, Sudan'daki ic savastan dolayi gelenler ve Haiti depreminden etkilenip de Haiti'ye geri donemeyenler Amerika icinde oturum ve calisma izni de veren bu durumdan yararlandi.

Bu basligi acmamin sebebi ise Avukat Remzi Kulen'in instagram profinde paylasmis oldugu imza kampanyasi postu. Turkiye'de depremden etkilenen ve geri donemeyen kisiler icin iyi niyetle baslatilmis bir kampanya. Kampanya linki asagida mevcut;

Ilk etapta 18 aylik bir TPS istegi ile baslatilmis kampanya ama genelde uzatim mumkun oluyor.

Yanlis anlasilmama adina bir sey eklemek istiyorum, nasil ki iltica konusunda gercekten ihtiyaci olanlar disinda bir kullanimi tasvip etmiyorsam umarim depremi de insanlar bahane edip bazi haklara sahip olmaz cunku ulkemiz cidden cok zor zamanlardan geciyor.

• ⭐⭐⭐⭐

Süper bir girişim. Tebrik ediyorum aklına gelen ve öncü olan herkese.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   btek14 btek14 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   hashirama hashirama 
  • ⭐⭐⭐⭐

Burada TPS ile ilgili açıklama var. Ayrıca diğer bilgilere de ulaşabilirsiniz.

Benzer Başlıklar

• 2
  • 29934
  • 60
  • 12881
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

115

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.5k

| | | |