Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@It-s-thilda tamamen random olarak denk geliyor sizin oturduğunuz eyalet etki etmiyor maalesef

• @neutrinos çok karışık cümleler yazmışsınız hem turist vizesi var diyorsunuz hep öğrenci vizesi alması lazım yazmışsınız 🤔🤔🤔Anladığım kadarıyla orda olduğu sürece çalışmasını istiyorsunuz öğrenci vizesi aldığındada masterde yapsa kısıtlı çalışacak birde turist gitmiş sonra öğrenciye geçmiş sonrada evliliği peşpeşe başvurunca immigration office tarafından ilgi çekeceği kanaatindeyim
    Ben ilk senaryodan cvp vereyim turist vizesi varsa orda başvursun en mantıklısı o ABD içinde yapılan başvurular daha hızlı işliyor.Özellikle mülakat süreci oranın dezavantajı mülakata iki kişi giriyorsunuz ev kirası banka hesabı vs hep birlikte göstermeniz gerekiyor.Kanıt önemli fotoğraflar harici

• @yasmin982 cevabınız için teşekkür ederim. Demek istediğim, aklımıza şu an 3 seçenek geliyor ve bu 3 seçenek de bir önceki mesajımda belirttiklerim. Kendisinin sadece turist vizesi bulunmakta şu an. Üçüncü seçenekte belirttiğim durum; eğer bizim için en uygunu, onun eğitim vizesi alıp buraya gelmesi ve süreci bu şekilde buradan başlatmak ise, önce eğitim vizesine başvurması gerekecek tabii ki.

• @neutrinos, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@yasmin982 cevabınız için teşekkür ederim. Demek istediğim, aklımıza şu an 3 seçenek geliyor ve bu 3 seçenek de bir önceki mesajımda belirttiklerim. Kendisinin sadece turist vizesi bulunmakta şu an. Üçüncü seçenekte belirttiğim durum; eğer bizim için en uygunu, onun eğitim vizesi alıp buraya gelmesi ve süreci bu şekilde buradan başlatmak ise, önce eğitim vizesine başvurması gerekecek tabii ki.

Sizin statünüz nedir? Yani green card veya us citizen?

Bahsettiğiniz seçenekler içerisinde, kendisi sizi ziyarete gelip 90 gün sonunda evlenme durumunuzda, eğer siz vatandaş iseniz , eşiniz “out of status” olsa da vatandaş eşleri için risk yok. Fakat green card sahibi iseniz, bu durumda out of status durumu risk yaratıyor.

Ve yine vatandaş iseniz, K1 fiance visa başlatarak kendisini buraya getirebilir ve girişinden itibaren 90 gün içinde burada nikah yaparsınız. Genellikle 6-8 ay içinde sonuçlanıyor. Nikah sonrası da Aos işlemlerinizi başlatıp sürece beraber devam edebilirsiniz.

Tr’de evlenerek f2A başlatmak uzun bir süreç, vatandaş da olsanız içerideki işlemler kadar hızlı ilerlemiyor.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 

• merhaba son zamanlarda mülakat tarihi mailini almış olan var mı aramızda acaba? 14 Kasımda DQ olduk, 2 ayı geçmesine rağmen halen hiçbir ses yok.

• @moonlight merhabalar biz de ayni sekilde bekliyoruz.
    Sanirim suan kimler mulakata giriyor diye tarihleri takip edebilcegimiz bir sistem yok degil mi?

• @moonlight bizde bekliyoruz hala umarım ocak bitmeden verirler.

• @itsmebb takip edebileceğimiz hiç bir yer yok malesef. Randevu alan arkadaşlarinda çok değişken tarihleri var. Yani kimisi 5 ayda almış kimisi 1 ay sonra o yüzden bu aşamada tahmin yürütmek zor.

• Herkese merhaba, uscis den hesap açtim kendi hesabımdan dosya durumunu öğrenmek için ama uscis hesabımda dosya yükle ödeme yap şifre değiştir gibi içerikler var, bilgisi olan var mı nerden baklıyor uscis dosya süresine nasıl bakarım?

• @kıvanç Dosya yükle kısmı online access code oluyor kağıtta incelemeye başladık dediği kağıtta onunla ekleniyor sanırım.

• @yasmin982 cevabınız için teşekkür ederim, evet o online access code da kaldım o code nerde yazıyor onu bulamadım:(

• Selamlar esim evlilik cuzdanini unutmus. Abd ye giriste soruluyor mu? Bilgisi olan var mi?

• @chemist ben hiç sorulduğunu duymadım. Sonuçta pasaport ve vize ile giriş yapılıyor. Kendi deneyimim yok bu konuda ama baskasindanda duymadım. Umarım sorunsuz giriş yapar.

• @chemist green card suresince yaklasik 8 kere giris yaptim bir kere sordular problem olucagini sanmiyorum.

• ⭐⭐⭐⭐

@chemist Evlilik Cüzdanı gerek yok sonuçta ID Green Card ve Pasaport’a gerek olur. Sınır girişlerinde herkes kişisel olarak sorumludur. Ayrıca sonuçta aynı soyadı taşıyorsunuz.

• Tesekkurler cevaplar icin. Evet dediginiz gibi sormadilar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@moonlight, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

merhaba son zamanlarda mülakat tarihi mailini almış olan var mı aramızda acaba? 14 Kasımda DQ olduk, 2 ayı geçmesine rağmen halen hiçbir ses yok.

maalesef durumunuz normal, en az 3-4 ay gibi dusunun...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kıvanç, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Herkese merhaba, uscis den hesap açtim kendi hesabımdan dosya durumunu öğrenmek için ama uscis hesabımda dosya yükle ödeme yap şifre değiştir gibi içerikler var, bilgisi olan var mı nerden baklıyor uscis dosya süresine nasıl bakarım?

Siz I-130 basvurunuzu yaptiniz mi? Basvuru bilgilerinizi imzaniza aktarmalisiniz.

• @crazycells evet başvuru yaptık imzada attık ve avukata verdik başvuru alındı belgesi de geldi. Ama bu accses kodu yok o belgede, avukat alındı belgesi ile göndermişlerdir diuor ama gelmedi, ben uscis sitesinde tekrar accses kodu talep ettim.

• @kıvanç eve gelen bildirimin ortasında adınız soyadınız yazan sütunun sağ yan sütununda yer alıyor.
    4E96035F-90B0-46CC-867B-159C412F7621.jpeg
    https //my.uscis.gov/account Online Access Code : USCIS Online Account One-Time Verificatio" />

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

75

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |