Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar herkese merhaba. Şu ana kadar Amerika'ya hiç gitmedim ve uzun zamandır görüştüğüm bir kız arkadaşım var kendisini Meksika'da yaşıyor aynı zamanda Amerikan vatandaşı ve evlenmek istiyoruz fakat kendisi Meksika'da yaşadığı için evlilik süreci hakkında onun da bir bilgisi yok. Tecrübeli ve yardımcı olmak isteyen arkadaşlarıma şunları sormak istiyorum ;

1. Turist vizesi alarak Amerika'da bir evlilik yapabilir miyim? yapabiliyorsam hangi adımları takip etmem gerekiyor?
    2. Orada evlenmemiz için kız arkadaşımın Amerika'da yaşamış veya hali hazırda yaşıyor olması gerekiyor mu yahut mevcut durumda minimum kalması gereken bir süre var mı
    3. Evlilik yapıldıktan sonra Greencard işlemleri devam ederken vizem biterse bir sorun yaşar mıyım?

• Merhaba arkadaşlar ben K1 insanlık vizesi ile Amerika’ya geldim şu an amerika Chicago dayım ve nisanlımla evlenmek ve geren kart basvurusunda bulunmak üçin hangi yolu izlemeliyim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emreecs, içinde söyledi: Amerika'da Evlilik Yapmak (Evlilik islemleri)

Arkadaşlar herkese merhaba. Şu ana kadar Amerika'ya hiç gitmedim ve uzun zamandır görüştüğüm bir kız arkadaşım var kendisini Meksika'da yaşıyor aynı zamanda Amerikan vatandaşı ve evlenmek istiyoruz fakat kendisi Meksika'da yaşadığı için evlilik süreci hakkında onun da bir bilgisi yok. Tecrübeli ve yardımcı olmak isteyen arkadaşlarıma şunları sormak istiyorum ;

1. Turist vizesi alarak Amerika'da bir evlilik yapabilir miyim? yapabiliyorsam hangi adımları takip etmem gerekiyor?
    2. Orada evlenmemiz için kız arkadaşımın Amerika'da yaşamış veya hali hazırda yaşıyor olması gerekiyor mu yahut mevcut durumda minimum kalması gereken bir süre var mı
    3. Evlilik yapıldıktan sonra Greencard işlemleri devam ederken vizem biterse bir sorun yaşar mıyım?

Evlendikten sonra ABD'ye mi yerlesmeyi planliyorsunuz?

1. Evet, yapabilirsiniz. Resmi evlilik islemleri icin daha once yazilanlari inceleyebilirsiniz.

2. Hayir, boyle bir gereksinim yok. Dediginiz gereksinim vize sureclerinde size sponsor olabilmesi icin gerekli ama evlenmeniz icin gerekli degil.

3. Eger I-485 formunun alindigina dair belge elinize ulastiysa herhangi bir sorun yasamazsiniz. ABD vatandasi ile evli oldugunuz icin statunuz gecse de IR-1 surecinde ciddi bir problem yasamazsiniz.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/510/abd-vatandasi-ile-amerika-da-evlenip-green-card-almak

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@güven-tek, içinde söyledi: Amerika'da Evlilik Yapmak (Evlilik islemleri)

Merhaba arkadaşlar ben K1 insanlık vizesi ile Amerika’ya geldim şu an amerika Chicago dayım ve nisanlımla evlenmek ve geren kart basvurusunda bulunmak üçin hangi yolu izlemeliyim

Once yerel makamlarda evlilik islemini yapacaksiniz, ayrintili bilgi ve belgeler icin yasadiginiz yerdeki belediyenin sitesini inceleyebilirsiniz.

Daha sonra ise AOS ile GC surecini baslatacaksiniz, ilgili konu:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/118/aos-adjustment-of-status-ile-green-card-almak

tekrardan tebrikler.

• @irem Greencard i olan biri Amerikan vatandasi ile evlenirse, vatandasliga gecis suresi kisalir mi? Normalde 5 sene diye biliyorum. Tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@somebody, içinde söyledi: Amerika'da Evlilik Yapmak (Evlilik islemleri)

@irem Greencard i olan biri Amerikan vatandasi ile evlenirse, vatandasliga gecis suresi kisalir mi? Normalde 5 sene diye biliyorum. Tesekkurler

Bu baslikta sadece evlilik islemleriyle ilgili sorularinizi sormalisiniz.

Vatandaslik sureciyle ilgili sorulariniz icin su basligi kullanabilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/133/abd-vatandaşlığı-başvuru-süreci-naturalization/

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   ayvalik10 ayvalik10 

• Arkadaşlar merhabalar, . Şimdiden cevap için teşekkür ederim.
    sonunda nişanlımla(Amerikan vatandaşı) mayısta Vegasta evlenmeye karar verdik. Clark countye evlilik başvurusu yaptık. Mayısta evlenip geri döneceğim. Ancak dönmeden önce Türk konsolosluğundan evlilik tescili için randevu oluşturdum. Bu konuda sorularım şu şekildedir;
    Ön kayıt oluşturduk las vegasta evlililik için ne kadar sürede evlilik sertifikasını alabilirim? Ben aynı gün veririler gibi düşünerek 2-3 gün sonrasına randevu oluşturdum.
    Evlilik tescili için gereken belgelerde evlilik belgesinin aslı isteniyor bunu apostil yaptırmam gerekiyor mu yoksa orijinalde İngilizce verildiği gibi götürmeli miyim?
    Aile cüzdanı içinde başvuruda bulundum ancak dönünce Türkiye'den almam mümkün müdür?Ordan başvuru kaydı oluşturup Türkiye’den alabilir miyim?
    Evlilik yaptığım yer bu türk konsolosluğuna isteğim doğrultusunda kendi bildirebilir mi?

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   ayvalik10 ayvalik10 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@strangek, içinde söyledi: Amerika'da Evlilik Yapmak (Evlilik islemleri)

Arkadaşlar merhabalar, . Şimdiden cevap için teşekkür ederim.
    sonunda nişanlımla(Amerikan vatandaşı) mayısta Vegasta evlenmeye karar verdik. Clark countye evlilik başvurusu yaptık. Mayısta evlenip geri döneceğim. Ancak dönmeden önce Türk konsolosluğundan evlilik tescili için randevu oluşturdum. Bu konuda sorularım şu şekildedir;
    Ön kayıt oluşturduk las vegasta evlililik için ne kadar sürede evlilik sertifikasını alabilirim? Ben aynı gün veririler gibi düşünerek 2-3 gün sonrasına randevu oluşturdum.
    Evlilik tescili için gereken belgelerde evlilik belgesinin aslı isteniyor bunu apostil yaptırmam gerekiyor mu yoksa orijinalde İngilizce verildiği gibi götürmeli miyim?
    Aile cüzdanı içinde başvuruda bulundum ancak dönünce Türkiye'den almam mümkün müdür?Ordan başvuru kaydı oluşturup Türkiye’den alabilir miyim?
    Evlilik yaptığım yer bu türk konsolosluğuna isteğim doğrultusunda kendi bildirebilir mi?

Tebrikler, hayirli olsun 🙂

Hemen alabilmeniz lazim. Onu da konsolosluga gotururseniz evliliginizi Turkiye icin de tescillemis olursunuz, cunku o belgeleri Turkiye'de tescil ettirmeniz mumkun olmayacak.

Suradan islem yapacaginiz konsoloslugu secin:

Zaten hangi belgelerin gerektigi yaziyor olacak, doldurmaniz gereken formlar da var... Evlilik belgesinin asli yeterli... New York Baskonsoloslugu icin su belgeler gerekiyor:

1. Evlilik belgesinin aslı (veya yetkili yerel makam veya evlendirme dairesinden alınan onaylı örneği),

2. Çiftin T.C. Kimlik Kartlarının aslı ve fotokopileri. (Eşlerden biri yabancı uyruklu ise, yabancı uyruklu olanın doğum belgesi veya anne ve baba adını, doğum yerini ve tarihini gösteren bir kimlik belgesi),

3. Kadın Türk vatandaşıysa ve evlilik soyadıyla birlikte önceki soyadını da taşımak istiyorsa, önceki soyadını da taşıma isteğini içeren dilekçe.

Maalesef bu islemleri sizin yapmaniz gerekiyor, evlilik yaptiginiz yer otomatik olarak konsolosluga aktarmaz bu bilgileri. Bu islemleri bitirdikten sonra Turkiye'ye donmenizi tavsiye ederim.

• Merhaba arkadaşlar ben k1 vizesiyle geldim 6 ay once ve geldikten 2 ay sonra resmi evliligi yaptim ve 10 gün once abd vatandaşı eşim grencard başvuru yaptı benim için ne kadar sürede acaba calişma iznim ve sosyal güvenlik numaram gelir

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Guven-Tek-1, içinde söyledi: Amerika'da Evlilik Yapmak (Evlilik islemleri)

Merhaba arkadaşlar ben k1 vizesiyle geldim 6 ay once ve geldikten 2 ay sonra resmi evliligi yaptim ve 10 gün once abd vatandaşı eşim grencard başvuru yaptı benim için ne kadar sürede acaba calişma iznim ve sosyal güvenlik numaram gelir

Yanlis basliktasiniz, su basligi takip etmelisiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/118/aos-adjustment-of-status-ile-green-card-almak

• Bu ileti silindi!

• Sizlere sorum şudur , Colorado eyaleti ehliyeti ile NJ de evlenebilir miyim ?

• Merhabalar.Sevgilim ve ben j1 vizesi Amerikadayiz, 30 ekimde vizemiz bitiyor ve ben dv2023 greencard kazananiyim fakat henuz mulakatim gelmedi.Amerikada evlensek ve gorusme yerimizi burda alsak nasil bir surec izlemeliyiz statu degisikligi yaparak?ve evlilik icin turk konsoloslugunda mi evlenmemiz gerekiyor?

• Merhabalar, ben amerikada greencard ile bulunuyorum. Sevgilim buraya turist vizesi ile geldikten sonra burada 90 gün sonra evlensek ve ardından AOS başvurusu yapsak, onun ABD’den ayrılmadan süreçleri burada birlikte geçirme ihtimalimiz var mı? @elif_k sanırım siz bu şekilde bir evlilik yaptınız. Sorun yaşadınız mı

• ⭐⭐⭐

@neutrinos, içinde söyledi: Amerika'da Evlilik Yapmak (Evlilik islemleri)

Merhabalar, ben amerikada greencard ile bulunuyorum. Sevgilim buraya turist vizesi ile geldikten sonra burada 90 gün sonra evlensek ve ardından AOS başvurusu yapsak, onun ABD’den ayrılmadan süreçleri burada birlikte geçirme ihtimalimiz var mı? @elif_k sanırım siz bu şekilde bir evlilik yaptınız. Sorun yaşadınız mı

Pratikte olabilen bi olay bu , aos ile de green carda sahip olabilir sevgiliniz. Sorun yaşamaması gerekir ama günün sonunda göçmen olmayan vize ile giriş yapıyor ülkeye.. Bu şekilde evlenip o sürede eşinin yanında kalanlarda oluyor tabi bi sorun yaşamıyorsunuz legal anlamda

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Richmond, içinde söyledi: Amerika'da Evlilik Yapmak (Evlilik islemleri)

Sizlere sorum şudur , Colorado eyaleti ehliyeti ile NJ de evlenebilir miyim ?

genelde evet, baska eyalete ait kimliklerle de evlenebiliyorsunuz... ama yerel kurallari yine de kontrol edin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Elif-Dikmen, içinde söyledi: Amerika'da Evlilik Yapmak (Evlilik islemleri)

Merhabalar.Sevgilim ve ben j1 vizesi Amerikadayiz, 30 ekimde vizemiz bitiyor ve ben dv2023 greencard kazananiyim fakat henuz mulakatim gelmedi.Amerikada evlensek ve gorusme yerimizi burda alsak nasil bir surec izlemeliyiz statu degisikligi yaparak?ve evlilik icin turk konsoloslugunda mi evlenmemiz gerekiyor?

Hayir, kesinlikle konsoloslukta evlenmemelisiniz. ABD'deki resmi kurumlarda evlenmelisiniz.

Vize basvuru surecinizi imzaniza aktarmalisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@neutrinos, içinde söyledi: Amerika'da Evlilik Yapmak (Evlilik islemleri)

Merhabalar, ben amerikada greencard ile bulunuyorum. Sevgilim buraya turist vizesi ile geldikten sonra burada 90 gün sonra evlensek ve ardından AOS başvurusu yapsak, onun ABD’den ayrılmadan süreçleri burada birlikte geçirme ihtimalimiz var mı? @elif_k sanırım siz bu şekilde bir evlilik yaptınız. Sorun yaşadınız mı

Burasi evlilik islemleri konusu, sadece evlilik sureciyle ilgili sorularinizi bu baslikta sormalisiniz. Evlilikten sonraki gocmenlik surecleriyle ilgili, uygun basliklari kullanmalisiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/1424/f2a-ve-f2b-vize-surecleri-green-card-sahiplerinin-es-ve-cocuklari

• Merhabalar,

Şu anda L1 vize sahibiyim Floridada çalışıyorum. Gelirken kız arkadaşıma da iş buldum ve o da H2B vizesi ile geldi. Bildiğiniz üzere L1 visa sahibinin eşi L2 vizesi alabiliyor. Fakat gelmeden önce evli olmadığımız için farklı vize türleriyle geldik. Benim sorum şu burada evlensek kız arkadaşımın vizesini L2 ya çevirebilir miyiz? başlık evlilik başlığı olduğu için doğru yere yazıp yazmadığımdan tam emin olamadım, şimdiden affınıza sığınıyorum. Teşekkürler!

• ⭐⭐⭐

@eden, içinde söyledi: Amerika'da Evlilik Yapmak (Evlilik islemleri)

Merhabalar,

Şu anda L1 vize sahibiyim Floridada çalışıyorum. Gelirken kız arkadaşıma da iş buldum ve o da H2B vizesi ile geldi. Bildiğiniz üzere L1 visa sahibinin eşi L2 vizesi alabiliyor. Fakat gelmeden önce evli olmadığımız için farklı vize türleriyle geldik. Benim sorum şu burada evlensek kız arkadaşımın vizesini L2 ya çevirebilir miyiz? başlık evlilik başlığı olduğu için doğru yere yazıp yazmadığımdan tam emin olamadım, şimdiden affınıza sığınıyorum. Teşekkürler!

Merhaba eşinizin statüsü bitmeden I765 formunu doldurarak EAD için başvurunuzu yapın. ABD’de olduğunuz icin statü değişikliği ile alabilirsiniz.

Benzer Başlıklar

• 16
  • 57
  • 4
  • 3
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

114

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |