Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @yenihayaletadam ne oldu anlatir mısın?

• ⭐⭐⭐

@yenihayaletadam Geçmiş olsun. Tam olarak nasıl bir konuşma geçti? Profilinizden biraz bahseder misiniz.

• @birisi @Programmer şuan bir yere yetişmeye çalışıyorum öğlenden sonra yazacağım

• ⭐⭐⭐

@yenihayaletadam Kolay gelsin. Bekliyor olacağız.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Programmer Programmer 

• @tolgasatir şansınız bol olsun

• ⭐⭐⭐

@yenihayaletadam, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Az önce red yedim 🙂 unudumuz green card a kaldı 🥲

Yaa 🥹 böyle şeyleri duyunca çok üzülüyorum detayları bekliyorum

• Hakikaten çok zor bir durum, şu düştüğümüz haller insanı üzüyor.

• Tekrar merhaba,
    Genel olarak baklırsa onay olanlar çok yüksekdi diyebilirim ben.

bana nereye gideceksin
    festivale gideceğim
    ne iş yapıyorsun
    muhasebeciyim
    kaç yıldır
    1,5 yıldır
    amerika da tanıdığın var mı ( buraya kadar tamamen olumlu ilerledi)
    hayır yok
    daha önce yurt dışına çıktın mı?
    hayır çıkmadım
    üzgünüm maalesef şuan uygun değilsiniz dedi
    Her hangi bir yurt dışı çıkışım olsa net onay olur diye tahmin ediyorum.

• ⭐⭐⭐

@yenihayaletadam Geçmiş olsun. Hiç yurt dışına çıkmayanlara da vize verdikleri oluyor. Bu konu net anlaşılmış değil maalesef. Ama imkan varsa bir schengen vizesi olumlu bir artı olabilir.

• @Programmer evet maalesef daha belli değil ama istisnasız herkese sordular bu soruyu herkes bir yerler söyledi o yüzden ben böyle düşündüm

• Yasaklı

Merhabalar,
    Bugün @yenihayaletadam arkadaşımdan 1 saat sonra da benim randevum vardı. Zamanı olmadığı için kendisiyle görüşemedik. 🥲
    Daha önce de yazmıştım. Geçen sene red yiyip tekrar şansını deneyenlerdenim.

Neyseki bu sefer sıkı bir çalışma ile onaya çevirdik. @ahsenaydgdu yu ziyarete gidiyorum. 😂

Tüm sürecimde yanımda olan, randevu, öne çekme, formlar, psikolojik destek ve her türlü ihtiyacımda yanımda olan sevgili @denizci10 a teşekkürü bir borç bilirim. Onay almamda rolünün çok büyük olduğunu düşünüyorum.

O kadar beynini yedimki sadece sürecime değil hayatıma vakıf kendisi. O yüzden görüşme detaylarımla alakalı yorumu kendisine bırakıyorum.

@denizci10 iyi ki varsın reis🙃

• ⭐⭐⭐

@Ping-PONG Hayırlı olsun. LA tercih etmenin sebebi nedir acaba?
    Sayın @denizci10 bu forumda bizim için gerçekten değerli bir insan. Sabırla tüm sorulara cevap veriyor.

• ⭐⭐

@yenihayaletadam geçmiş olsun üzüldüm ama kapatmayın bu defteri umutları lottery e bırakmayın bırakınca olmuyor imkanları zorlayıp biz de önce schengenle gezip öyle gideceğiz mülakata hiç hevesim yok bu yoklukta gitmeye elimdekini avrupaya gömmeye ama 160x2 dolarımı da yakamam bekliyoruz hatta nisanda ki görüşmemi temmuza attım
    insan aman olacak oldu mu böyle de olur git görüşmeye diyor da bile bile lades bu amacımız umudumuz dv lottery ama turist de cepte olsun

• Yasaklı

@Programmer, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@Ping-PONG Hayırlı olsun. LA tercih etmenin sebebi nedir acaba?
    Sayın @denizci10 bu forumda bizim için gerçekten değerli bir insan. Sabırla tüm sorulara cevap veriyor.

LA e gitmiyorum dostum. Yalnızca @ahsenaydgdu yu fırsat bulursam ziyaret edicem. Sataşıyorum. 🙃

Şubat ayında 10 günlük New York ziyareti gerçekleştireceğim. İş ve turistik amaçlı. Yani vizeyi turistik amaçlı gerekirse master için okul bakma vesairelerinde kullanacağım ama bu ileri tarihli bir durum.

İllegal yerleşim benim için pek uygun değil. Ne psikolojim böyle birşeye müsait ne de buradaki yaşam standartlarım böyle kaçıp gitme hissi verecek kadar kötü.

Greencard çıkarsa ne ala 🙃

• ⭐⭐⭐

@Ping-PONG Anladım. Yolunuz açık olsun o zaman. Okul konusunda da olursa eğer başarılar dilerim.

• ⭐⭐

@Ping-PONG, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Merhabalar,
    Bugün @yenihayaletadam arkadaşımdan 1 saat sonra da benim randevum vardı. Zamanı olmadığı için kendisiyle görüşemedik. 🥲
    Daha önce de yazmıştım. Geçen sene red yiyip tekrar şansını deneyenlerdenim.

Neyseki bu sefer sıkı bir çalışma ile onaya çevirdik. @ahsenaydgdu yu ziyarete gidiyorum. 😂

Tüm sürecimde yanımda olan, randevu, öne çekme, formlar, psikolojik destek ve her türlü ihtiyacımda yanımda olan sevgili @denizci10 a teşekkürü bir borç bilirim. Onay almamda rolünün çok büyük olduğunu düşünüyorum.

O kadar beynini yedimki sadece sürecime değil hayatıma vakıf kendisi. O yüzden görüşme detaylarımla alakalı yorumu kendisine bırakıyorum.

@denizci10 iyi ki varsın reis🙃

Tebrikler abi.

• @yenihayaletadam red almanın potansiyel sebepleri;
    seyahat sebebi güzel.
    1.5 senedir muhasebeci olmak eh işte. Nötr diyelim. ülkeye geri dönmeni saglayacak bir sebep değil.

abdde tanıdıgın var mı sorusu tuzak soru. Database'de akraba çıkmış olabilir ve dürüst olup olmadığını test etmiş olabilir. Her başvurumda bana kanada vizesine başvurdun mu sorusu gelir mesela, tuzak soru, dürüstlüğü ölçmekle alakalı.

Daha önce yurtdışına çıktın mı sorusu red sebebi olmuş bence. Yakın zamanda alınmış 1-2 schengen veya ingiltere(özellikle ingiltere, çok didik didik ederler+yaşam standardı açısından abd ile benzerdir+veri paylaşılır) vizesi olsaydı vize onayın gelmişti.

• 6 Ocak'ta eşimin vize görüşmesi vardı. İlk vize başvurusuydu, daha önce Schengen, UK ya da diğer ülkelerden vizesi yoktu. Ancak Azerbaycan'da 5 yıl üniversite okumuştu. Kendisi öğretmen. Ben de öğretmenlik yapmıştım şu an başka bir kamu görevindeydim. DS formunu ben doldurmuştum ve eşinizin vizesi var mı diye de sormuşlar. Etkimin olduğunu düşünüyorum vizeyi almasında, bu kadar mütevazı olamayacağım 🙂 Ucuz uçak bileti bulunca gecikmiş bir balayı yaparız ya da ileride bir çıkış bileti olarak bakınırız dil okulu, master vb. keşfe çıkarız.

Velhasıl ilk başvurusunda aldı vizeyi hanım. Edit gelebilir, unutmadan burada kalsın da 🙂

EDIT: Eşim 6-7 yıldır öğretmenlik yapıyor, ayrıca AB ve Birleşmiş Milletler projelerinde de çalıştı. Geliri orta halli. Ben de benzer durumdayım. Farklı olarak daha önce Sırbistan, İngiltere, İrlanda seyahat geçmişim ile alıp da kullanamamış olduğum Polonya Erasmus vizem vardı. Ben 2018 yazında başvurup almıştım o zamanlar eski binada.

• ⭐⭐

@charon, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@yenihayaletadam red almanın potansiyel sebepleri;
    özellikle ingiltere, çok didik didik ederler+yaşam standardı açısından abd ile benzerdir+veri paylaşılır

Ben gecen UK vizesine basvurdum bir haftada cikti ya aradaki yilbasi tatilini saymazsak. O kadar didik didik ettiklerini sanmiyorum ben.

• Herkese iyi günler bugün vizemiz onaylandı.😊

Ben eşim ve oğlum girdik görüşmeye
    -Merhaba, niçin Amerika’ya gitmek istiyorsunuz ?

• Merhaba, hem turistik hem de eşimin abisi orada yaşıyor, aile ziyareti yapacağız.
    • (Eşime dönüp) Abiniz orada ne iş yapıyor ?
    • Greencardlı, Turizm şirketinde çalışıyor.
    • (yine bana yöneldi) Siz ne iş yapıyordunuz ?
    • Askeri personelim, 10 yıldır Türk Silahlı Kuvvetlerinde çalışıyorum.
    • Daha önce hiç yurtdışına çıktınız mı ?
    • evet
    • Nereye gittiniz ?
    • 2 defa İspanya, 2 defa Fransa, 1 defa Belçika, 1 Defa italya ve sayısını bilemediğim kadar Kıbrıs seyahatimiz oldu.

Bu aşamadan sonra uzunca bir süre bilgisayara bir şeyler yazdı ve sonuç ;

• Tebrikler Vizeniz onaylandı.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

46

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |