Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@ety, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

merhaba, sormak istediğim birkaç şey var. B1/B2 vizesine başvuruda bulundum. en erken temmuz ayına alabildim şimdilik. Her gün 20 dk.da bir kontrol ediyorum ama daha erkene yer bulabilmiş değilim. Eşimin daha öncesinden aldığı 10 yıllık vizesi var ve hala geçerli. Benimse hiç Amerika vizem yok, yurtdışına çıktım bir kaç kere. Eşim memur ama ben çalışmıyorum . Vize görüşmemde bu olumsuz olur mu? Eşimin önceden vizesi olması ve şuan çalışıyor olması bana olumlu katkısı olur mu? ds160 formunda geliri eş olarak belirttim. acaba vize görüşmesinde bir sorun olur mu?

Bireysel değerlendiriliyorsunuz..

• @ayvalik10 2 gün önce Serkan Yürekli'de gördüm hem şaşırdım hem üzüldüm bende bazen diyordum bu eski şarkıcılar nerede piyasadan silindi gitti hatta bazen direkt ufuk yıldırımı merak etmiştim böyle biri vardı ne oldu acaba diye adam çoktan yürümüş gitmiş helal olsun ama çok yaşlanmış be dede gibi olmuş Allah sağlık sıhhat versin başarılar diliyorum.

• @mehmetkonuklu net maaşınızı yazınız çünkü elinize geçen miktar net maaş.

• @yasolina doldurabilirsiniz . Orda sanırım bilgileri cehck ediyorlar

• Merhabalar ;
    İlk defa Amerika vizesine başvuru yapıyorum .
    Dün akşam ds160 formunu doldurdum ,imzaladım ve ödememi yaptım.
    Aşağıda yazdığım konula hakkında bazı yönlendirmelere ihtiyacım var .
    Benim tatil planım 04.2023 ancak sistem 11.2023 e randevu verdi .
    1-Tatil planım ve mülakat tarihlerim uyumsuz kaldı . Mülakat zamanı bu durum nasıl yönetilecektir ? Yönlendirebilirseniz çok sevinirim .
    2- Başvuru formunda pasaport bitiş tarihimi 2032 yerine 2023 seçmişim . Formu güncellemeliyim ?
    3-Formda pasaport bilgisini güncellemek istediğimde Ds-160 form numarası değişiyor .
    Bu durum da ödeme yaptığım form ıd sı ile yeni ıd nasıl eşleşiyor olacak ?
    Hangi belgeyi esas alarak gitmem gerekecek

Bu konular hakkında yardımlarınızı alabilirsem çok sevinirim .
    Şimdiden teşekkür ederim .

• @waterman teşekkür ederim.

• @seaname, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Merhabalar ;
    İlk defa Amerika vizesine başvuru yapıyorum .
    Dün akşam ds160 formunu doldurdum ,imzaladım ve ödememi yaptım.
    Aşağıda yazdığım konula hakkında bazı yönlendirmelere ihtiyacım var .
    Benim tatil planım 04.2023 ancak sistem 11.2023 e randevu verdi .
    1-Tatil planım ve mülakat tarihlerim uyumsuz kaldı . Mülakat zamanı bu durum nasıl yönetilecektir ? Yönlendirebilirseniz çok sevinirim .
    2- Başvuru formunda pasaport bitiş tarihimi 2032 yerine 2023 seçmişim . Formu güncellemeliyim ?
    3-Formda pasaport bilgisini güncellemek istediğimde Ds-160 form numarası değişiyor .
    Bu durum da ödeme yaptığım form ıd sı ile yeni ıd nasıl eşleşiyor olacak ?
    Hangi belgeyi esas alarak gitmem gerekecek

Bu konular hakkında yardımlarınızı alabilirsem çok sevinirim .
    Şimdiden teşekkür ederim .

merhabalar,
    1-cok yüksek ihtimalle tatil planınızdan daha erken bir tarhe randevunuz çekilir, sistemi sıklıkla takip edin boşluklar açılıyor.
    2-evet formu güncelleyin
    3- ödeme bilginiz pasaport numaranız ile eşleşiyor diye biliyorum, tekrar form doldurdugunuzda başvurunuza onu eklersiniz, ben vize gorusmesi sabahı ds-160 formumdaki bir yanlışlıgı farkedip yeniden doldurmuştum (şaka değişl sabah 7de doldurdum randevum 10daydı) randevuya yeni ds160 formu numarasını verdim ve onun üzerinden işlem yapıldı.

• @ety Bende memurum vizem vardı daha sonra eşim ve çocuklarım için başvuruda bulunduk eşimde çalışmıyor ve vizeleri onaylandı. Ama açıkçası neye göre değerlendiriliyor bilmiyorum. Umarım sizinde vizeniz onaylanır.

• @Engineer21 çok teşekkür ederim.

• Merhaba; 20 Ekim 2022'de Washinton DC Dulles havalimanından giriş yaptım, 6 ay kalış süresi verildi, 22 Aralık 2022'de ülkeden ayrıldım.

20 Mart 2023 tarihlerinde Floridaya gitmem gerekiyor. Girişte sıkıntı yaşarım diye korkuyorum, zaman aralığı kısa çünkü, Vize türü B1/B2

Sizlerin bu konuda görüşleriniz nedir? Yada benzer aralıklarda girişleriniz oldu mu?

• ⭐⭐

@Kef14 Bir yıl içinde 6 ay (180 gün) kalış süresi hakkınız var. Bu sürenin yaklaşık 2 ayını kullanmışsınız. ABD sizin kaç kere giriş çıkış yaptığınızdan çok ne kadar süre kaldığınıza bakar.
    Tekrar gittiğinizde sorun olmaması gerekir.

• Merhabalar, annemin vize görüşmesi 5 Nisanda. Formu doldurup, randevuyu eylül ayında almıştık. Randevudan ne kadar süre önce DS160 formunu güncellememiz gerekiyor. (Maaşında güncellemeler olacak o yüzden) Ve anneme daha detaylı bilgi vermek açısından soruyorum, o gün sadece güncel form çıktısı ile mi gitmeli randevuya, yoksa eski ve yeni birlikte mi ? ne gibi bişey demeli gittiğinde form ile ilgili ?
    Şimdiden teşekkürler

• ⭐⭐⭐

@merlin2020, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Merhabalar, annemin vize görüşmesi 5 Nisanda. Formu doldurup, randevuyu eylül ayında almıştık. Randevudan ne kadar süre önce DS160 formunu güncellememiz gerekiyor. (Maaşında güncellemeler olacak o yüzden) Ve anneme daha detaylı bilgi vermek açısından soruyorum, o gün sadece güncel form çıktısı ile mi gitmeli randevuya, yoksa eski ve yeni birlikte mi ? ne gibi bişey demeli gittiğinde form ile ilgili ?
    Şimdiden teşekkürler

Yeni formun çıktısını alıp gitsin , zaten girişte bankolara bunu söyleyince değişim yapıyorlarmış. Konsolosun sorabileceğini potansiyel sorulardan biride oğlunuz ABD’ye nasıl yerleşti olacaktır bilginize bu konuda iyi bi cevap hazırlamanızı öneririm

• Arkadaşlar merhaba, annem için geçtiğimiz aylarda DS-160 formunu doldurup haziran ayına randevu almıştık. Formu doldururken de yalnız seyahat edeceğim şıkkını işaretlemiştik. Şimdi ise benim de kendisiyle gitme planım var. Bu durumda annemin formunu da tekrardan doldurmaya gerek var mı acaba beraber seyahat edeceğimiz için. Ayrıca ais sitesinde grup kısmından kendimi de annemin randevusuna ekleyebilir miyim yoksa yeni randevu mu almam gerekiyor. Teşekkürler.

• @kubra_s çok teşekkür ederim bilgi ve yardımların için 🙏🏼☺

• @Kef14 Kalış süresi uzun değil. Sıkıntı çıkmaz büyük ihtimal.

6 ay kalip, 1 ay ülkesinde geçirip tekrar 6 ay için gelenler deport yiyor genelde. Ya da gitmeden sosyal medyada abi çalışmaya geliyorumcular.

• @waterman teşekkürler 🙏🏼

• ⭐⭐ Yasaklı

Turist vizesi in alinacagı elcilik sonradan degiştirilebiliyormu yurtdısına acaba. Yoksa para yanıyormu

• ⭐⭐⭐

![alt metni](c4b3afb2-2c9b-434c-b4a3-b29325c48df3-image.png görsel url)

Ankarada boş günler var

• Az önce red yedim 🙂 unudumuz green card a kaldı 🥲

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

134

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |