Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar, sıklıkla duymuş olduğunuz bir kaç soruyu dile getireceğim ancak kısa ve zekice cevapları duymayı diliyorum.

1. Banka cüzdanında görülmesi beklenen miktar nedir? $ 10.000 civarı yeterli olur deniyor sizce ne olur? Yeterli demezler ise aileden alınabilecek para transferini kabul ederler mi yoksa farklı seçenekler mi isterler? Mesela tapu, sponsor gibi?

2. Kart için ABD'de bir adres isteniyor. Bana aşırı mantıksız gelen tek şey bu. Oraya yerleşmeyi düşünen kişi orada bir adresi nasıl bulabilir? Önceden bulduğumuz kiralık evlerin adresi olabilir mi? Veya Türk Konuk evleri olabilir mi? İlla tanıdığı olan mı gidebiliyor çünkü ben bunu anlıyorum bu olaydan.

3. Konsolosluk görüşmesi sonucu başvuruda belirtilen detayların hepsi doğru olduğu sürece, paranın bize ait olduğu sürece yani kısaca dürüst olduğumuz sürece bizi reddetme ihtimalleri var mı? raporu aldırıp, 330 doları aldırıp vize için kota doldu gibi saçma bir sebepten geri dönenler oldu mu?

Bu soruları çok araştırmadan soruyorum ancak an itibariyle de araştırmaya başlıyorum. Cevap verebilecek olanlara şimdiden teşekkür ederim.

• @lordbolton bunun yaş ile bir ilgisi yok hedeflerinizden geri durmayın bunu 45 yaşında amerika'ya gelmiş bir babanın kızı olarak söylüyorum

• @lordbolton DV2018 talihlisi olarak, 38 yaşında bekar olarak adım atacağım ABD'ye kısmetse. Her yaşın ayrı güzelliği vardır mottosu ile yola çıkacak olursanız, yaş mevzusunu bu türden radikal bir değişiklik öncesi çok da kafaya takmazsınız bence 🙂

• Herkese bol şans

• ⭐⭐

@lordbolton DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

yaşlarınız kaç? belli bir yaştan sonra yabancı bir ülkeye adım atmak sizce zor olur mu?

22 yaşındayım. Hayatımı Amerika'da kurmak istiyorum direkt. Benim yaşımda kolay, kurulu bir düzenim yok.

• @sivaslamerica Dışarı çıkamıyorum sen nasıl çıktın komutanla mı? Yoksa rütbeli misiniz?

• Eşim ve kendi adıma ilk başvurumuzu yaptık herkese bol şanslar selamlar ''ilk mesajım''

• @akgün bol şanslar👏

• Merhaba herkese . hesabımda suan 8 bin dolarım var ama konsolosluk görüsmesinden once başka bir bankadan kredi cekip bu hesaba eklersem abd ye gittiğimde bu parayı odemeye baslarsam sorun olur mu. veya konsolosluga kredi değilde kendi parammıs gibi göstersem

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@luckstar DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Merhabalar, sıklıkla duymuş olduğunuz bir kaç soruyu dile getireceğim ancak kısa ve zekice cevapları duymayı diliyorum.

1. Banka cüzdanında görülmesi beklenen miktar nedir? $ 10.000 civarı yeterli olur deniyor sizce ne olur? Yeterli demezler ise aileden alınabilecek para transferini kabul ederler mi yoksa farklı seçenekler mi isterler? Mesela tapu, sponsor gibi?

2. Kart için ABD'de bir adres isteniyor. Bana aşırı mantıksız gelen tek şey bu. Oraya yerleşmeyi düşünen kişi orada bir adresi nasıl bulabilir? Önceden bulduğumuz kiralık evlerin adresi olabilir mi? Veya Türk Konuk evleri olabilir mi? İlla tanıdığı olan mı gidebiliyor çünkü ben bunu anlıyorum bu olaydan.

3. Konsolosluk görüşmesi sonucu başvuruda belirtilen detayların hepsi doğru olduğu sürece, paranın bize ait olduğu sürece yani kısaca dürüst olduğumuz sürece bizi reddetme ihtimalleri var mı? raporu aldırıp, 330 doları aldırıp vize için kota doldu gibi saçma bir sebepten geri dönenler oldu mu?

Bu soruları çok araştırmadan soruyorum ancak an itibariyle de araştırmaya başlıyorum. Cevap verebilecek olanlara şimdiden teşekkür ederim.

kisa ve zekice cevaplarim soyle 🙂

1. https://yesilkartforum.com/forum/topic/525/dv2019-mulakat-deneyimleri

2. Posta kabul eden herhangi bir adres olabilir. Kartin ABD disina gonderilmesi daha sacma olmaz mi? Kaybolursa isin icinden nasil cikacaksiniz?

3. Boyle bir durumda mulakat tarihi vermezler zaten; bir neden olmadan zevk icin reddedilmezsiniz.

• https://imgur.com/3Jg7ims Arkadaslar yesil kart formu dolduruydum su an amerikadayım mailing adress ne yazmaliyim? Kendi istanbul adresi mi yoksa amerikada adresi mi? En alttaka ülke butonu var? Amerikaya yazacagım yoksa tr de ki adresimi? Crazysells üstat aydınlatırsan sevinirim tabiki?

• @sivaslamerica DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@ahmet-böcüoğlu polisim

Efeler kışlasındayız beklerim ::) gece nizamiye

• @fırat-aydoğmuş cevap veren yok mu arkadaslar 😞

• Geçen yıl oldugu gibi tekrar bizde basvurduk inşllah gercekten isteyen herkese çıkar cok uzun bir zamn daha bekliyeceğiz 7 ay ....

• Dün bir cekete kuş pisleme vakası yaşayınca hadi bugün başvuralım bu bir işarettir şanstır belki dedim :))) fotoğrafçı konusunda ısrarcı olan beyimin alelacele duvar önünde fotosunu çekip başvurdum bakalım.. x2 yaptık, hayırlısı artık.

• Hadi bakalım, yarım saat önce yaptığım başvuru ile aranıza katıldım. Umarım hepimiz için hayırlısı olur.

• @fırat-aydoğmuş Hocam 7 mayıs 2019 tarihinde açıklanacak. o tarihlerde nerede olacaksanız oranın adresini yazın bence. ben öyle yaptım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@fırat-aydoğmuş DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

https://imgur.com/3Jg7ims Arkadaslar yesil kart formu dolduruydum su an amerikadayım mailing adress ne yazmaliyim? Kendi istanbul adresi mi yoksa amerikada adresi mi? En alttaka ülke butonu var? Amerikaya yazacagım yoksa tr de ki adresimi? Crazysells üstat aydınlatırsan sevinirim tabiki?

posta adresinizi soruyor, postalarinizi nerede aliyorsaniz o adresi yazmaniz en uygunu olur.

• ⭐⭐

bir arkadaşım arkadaşına başvuruda kullandığı fotoyu vermiş o arkadaşı ise de o fotoyu kullanarak ve birde arkadaşının ismini yazarak kalan bilgileri kafasından uydurmuş ve başvuru yapmış bu elenmeye neden olur mu acaba?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

146

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.8k

| | | |