Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar Ameriica da alabileceğimiz parçası servisi bakımı en mantıklı ve makul araç hangisidir ya da hangi markalardır???

• Toyota Camry modelini bir çok yerde 300bin km’den 600bin km lere kadar gittiğini okuyorum. Basit mekanik ve elektronik donanımıyla oldukça dayanıklı şahsi fikrim. Tabiki servis bakımları düzgün yapılmalı/yapılmış olmalı. Toyota ve Honda (Kia, Mazda) gibi markaların bakım ücretleri oldukça makul oluyor. Ben 2 defa Honda aracımın periyodik bakımı için servise gittim şimdiye kadar. Bakım başına ödediğim ücret $60 küsürdü.
    Aracım Honda Accord. Memnun muyum? Kesinlikle hayır. Estetik, konfor, kalite hissi sıfır. Dayanıklı olabilir ama sadece A’dan B’ye götüren bir araçtan ötesi değil.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dancing-queen en ekonomik araç markası içinde söyledi:

Arkadaşlar Ameriica da alabileceğimiz parçası servisi bakımı en mantıklı ve makul araç hangisidir ya da hangi markalardır???

su konuda yakit yakma konusunda farkli markalarin kiyaslamasini bulabilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/368/abd-de-yeni-araba-alirken-dikkat-edilmesi-gerekenler

• Honda Civic ve Toyota Corolla en saglam, yedek parcasi ucuz ve 200.000 mil goren arabalar. 2. Elde de degerleri de cok dusmez. Her daim alicisi var.

• Nissan Altima icin dusunceleriniz nedir arkadaslar?

• ⭐⭐ Yasaklı

90 96 arası camry accord lexus ls 400. Torun gömen lakabı. Benim favorim 87 camry alltrac 4x4 tek egsantirik düz vites. Alacaksanız non interference motor arac alin. Oldskool iyidir. Kamyonette düz vites 350 chevy. Squarebody veya Obs kasa. Yeni arabalarda reliability rating 15 yılın sonrası olusacagından wolkswagen tesla shillenmelerine aldanmamalı asgari abs airbag olan eski araba daha mantıklı. Yeniler den Pentastar 3.6 dodge motoru da rustunu ispatladı mesela 3.6 challenger düzvites 4x4 gt modeli güzel hem şekil hem saglam hem yerli karbuza gelir

• Toyota corolla, camry. Honda civic. Bu araclar bakimlari duzgun yapildiginda en dayanikli araclar olarak siniflandirilabilir. Ayni zamanda bakim ve parcalari diger markalara gore daha ucuzdur.

• Tamir/bakim ve yedek parca acisindan Japon arabalari daha ekonomik olacaktir.

Yakit acisindan tam bilemiyorum. Aracina gore degisiyor. Mesela bende su anda 5 yasinda Nissan Altima (4 cylinder ve 2.5 engine) var, sehir icinde 25-27 mpg (miles per gallon) yapiyor, highway'de uzun yolda 38-40 mpg yapiyor.

• Merhabalar, TR de 2 sene once 9 ay 2009 Model Manuel Transmission Dizel JEEP Patriot kullanmıstım ve memnun kalmıstım. Engine(2.0) ufak oldugu icin TR de yakıt konusunda beni çok üzmedi. ABD de baktım biraz arastırdım 2008 - 2015 modeller cazip geldi fiyatları uygun duruyor. sanırım yerli oldugundan ayrıca yerli oldugu icin parçası ve serviside bulunur diye düsünüyorum. Eğer kısmet olurda USA gidersem net olmamakla birlikte delivery isinde kullanabilirim. Neden JEEP Patriot diye sorarsanız alacağım arabada aradığım özellikler extreme seyler değil, ama bu demek değil ki sadece bir yerden bir yere götürecek metal yıgını olsun. Delivery ya da benzer hafif yük taşıma olarak yani gün içinde aktif kullanımda üzer mi bilemiyorum. Tecrübesi olanlar tecrübelerini paylaşırsa çok sevinirim. Teşekkürler

• @deniz1791 Delivery islerinde cok yol yaparsiniz. Bakim maliyeti, arizasi derken pahaliya patlayabilir.
    Benim tavsiyem iki arac almaniz olur. Bir tane 3-4bin$ civari delivery islerinde kullanilacak araba + olarak caniniz ne isterse. Iyi sanslar.

• @deniz1791, içinde söyledi: en ekonomik araç markası

Merhabalar, TR de 2 sene once 9 ay 2009 Model Manuel Transmission Dizel JEEP Patriot kullanmıstım ve memnun kalmıstım. Engine(2.0) ufak oldugu icin TR de yakıt konusunda beni çok üzmedi. ABD de baktım biraz arastırdım 2008 - 2015 modeller cazip geldi fiyatları uygun duruyor. sanırım yerli oldugundan ayrıca yerli oldugu icin parçası ve serviside bulunur diye düsünüyorum. Eğer kısmet olurda USA gidersem net olmamakla birlikte delivery isinde kullanabilirim. Neden JEEP Patriot diye sorarsanız alacağım arabada aradığım özellikler extreme seyler değil, ama bu demek değil ki sadece bir yerden bir yere götürecek metal yıgını olsun. Delivery ya da benzer hafif yük taşıma olarak yani gün içinde aktif kullanımda üzer mi bilemiyorum. Tecrübesi olanlar tecrübelerini paylaşırsa çok sevinirim. Teşekkürler

Jeep, delivery icin en uzak durmaniz gereken markalardan biri. Japon arabalarina odaklanmanizi tavsiye ederim.

• @Ryback @mara Tesekurler tavsiyeleriniz icin. Ben delivery isini 3-5 ay yapmayı planliyorum, duzenimi kurana kadar. En cok bir sene olsun, 3-4K USD bandinda alacagim arac sıkıntı cikarmaz mı sizce? Tabi aracdan araca degisir net bir cikarim yapmak cok zor olur ama yag su koy devam et tarzında bi arac olur mu bilemedim.

• ⭐⭐⭐

@deniz1791 Delivery islerinin kahramani Toyota Prius. Hic dusundunuz mu ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Programmer prius araçlarda konvertör hırsızlık acayip arttı. Bu araçta riskli olmaya başladı

• ⭐⭐

Bende aynısını yazacaktım. Parçasını çalıyorlar sürekli. Sıkıntı yaratır.

• ⭐⭐

• ⭐⭐⭐

@ayvalik10 @Emrah-Borazan Evet doğru, bu videoyu da izlemiştim. Belki arkadaşımız güvenli bir yerdedir, bilemiyorum. Ama araç ekonomik.

• ⭐⭐

Orası ayrı 🙂

• Yeni arac alacaksaniz cok dert degil...

Eskide ise markadan ziyade bakim onemli...

Gecen bir post vardi... 3500 dolara clean title temiz toyota honda diye... Satilik ozgurluk heykeli var kelepir diye yazar dedim simdi birisi altina 🙂 Bulur musunuz? elinde patladigi sandigi ama basit bir hatasi olan bir arabayi birisi verir size... Sansiniz yaver gider vs...

Ayni sinif, ayni segment, ayni yillara ait Amerikan, japon kore vs araclar arasinda mekanik parcalarda farklar olmaz yada cok azdir. O tamircinizin sizi 'inandirmasi'...

Ford fusion ile mazda6nin neredeyse tum parcalari ortak... Hatta bazi volvo land rover gibi arabalarda da benzer parcalar var...

Toyota ile GM aisin sanziman kullanir bir cok modelinde...

Toyotanin kucuk araclarini artik mazda uretiyor...

Premium sinifa cikarsaniz kaporta ve kozmetik parca fiyatlari degisir elbette... Ama balata, yag, buji, coil vs gibi parcalar aynidir...

Mesela 8 silindir Mercedes buji, bobin vs degisimi 6 silindir Toyotadan cok cok daha kolaydir. Nissandan da Mazdadanda....

Ama bu soylediklerim cogunlugun soylemine ters oldugu icin inanan cok az cikacaktir... Yillardir farkindayim 🙂

Son olarak. Tamirde en cok geliri toyota honda vs sahiplerinden elde ediyorduk. Genellikle gocmen, arabaya yatirim gibi bakan, ucuza satmaktan korkan, 'Japon ariza yaptiysa vardir bir bildigi, amerikan olsa daha kotu olurdu' diyerek geri alamaycagi paralari araca gomenler sagolsun tamircileri zengin ediyor... Halbu ki her markanin tas gibi araclari vardir. Bazen yeni teknoloji denerler, cuvallarlar... Onlardan uzak durmak lazim...

• ⭐⭐⭐

@semavi Sürekli model yükseltenlerden değilimdir. Bir sorun yoksa veya ihtiyaç değilse gerek görmem mesela. Ama Kadir bey dediğiniz gibi, arabanın bakımının önemli olduğunu ikinci arabamda fark ettim. Aldığım araba servis bakımlı ve temizdi. Ben de aynı şekilde devam ettim ve çok şükür beni hiç yolsa bırakmadı.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

117

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |