Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Programmer Evet duydum, fakat hic dusunmuyorum. Eger bir toyota alacak olursam bu corolla olur ya da yaris sedan.

• Selamlar, Ben buralarda yeniyim. Herkese iyi forumlar diliyorum.

Otomobil konusu benim özel ilgi alanım. Bu forumda USA'da olup Car Dealer olan insanlar var.
    , kendilerinden yardım alınabilir. Fakat ben kendi gözlemlerimi biraz aktarayım.

Sıfır Km için söz ediyorum.

Bugün için ilk gidişte 2023 model olarak örnek MSRP 23000 dolar bandı.

Mazda CX 30 Base 2.5 S AWD
    4 çeker ve compact suv olduğu için rakiplerinden iyi.
    Aynı fiyatta Honda HRV , Subaru Crostrek ve VW Taos'tan pozitif ayrışıyor
    Benim favorim CX 30 -

23.000 bandında diğer seçenekler Kia Forte LXS - Hyundai Elentra SE yada Sel - VW Jetta 1.5 TSI Sport gözüme çarpanlar.

Honda Civic ve Camry vs Corolla'yı yazmıyorum. CVT şanzıman sevmediğim için...Ancak bu otomobiller tabiri caizse cumhuriyet altını ve most reliable cars in U.S.

Kaynak olarak sıkıldıkça autotempest 'ten fiyat araştırma yapıyorum. Otomotiv piyasası resesyon belirtileri dolayısıyla iyi gitmiyor görünüyor.

İkinci elde tabiki milyonlarca seçenek var.

Benim bu ara ilgilendiğim bir araç var.
    Merakı olup eli takım tutanlar için tavsiyem bana gülmeyin ama Porsche Cayenne 955 ve 957 leri kastediyorum ( veya Aynı Platform olan VW Tuareg )
    Bu otomobiller şu an için yaşam döngülerindeki değer kayıplarının dibindeler denebilir.

İlk satış fiyatları 2000'lerin ortalarında 100.000 - 180.000 olan otomobiller şimdi 6 - 12 K rakamlara satılıyorlar.
    Offroad Overland severler tarafından rağbet görüyorlar.
    Yakıt tüketimleri tabiki berbat 4.5 - 4.8 twin turbo 13 Mile per Galon gibi...
    Sağlam keyifli görünüyorlar... Parçası bol tamir bakım için müthiş ustalıklar gerekmiyor. Bilgi çok.

İkinci el otomobil almadan önce youtube'dan nasıl tamir vs yapılır dertleri neler diye bakıyorum.

İyi forumlar sevgiler...

• @dusyola Sifir araclarda satislar genelde MSRP degerinin daha uzerinden oluyor. Dealer ayrica transportation fee ve market adjustment adi verilen bir baska fee ekliyor.

Eskiden pazarlikla bunlari indirtebiliyordunuz ve hatta sildirebiliyordunuz ama artik market saticilarin piyasasi. Pazarlik sansi oldukca az.

Dun Nissan dealerdaydim. 2023 model Nissan Z vardi, MSRP fiyati $54,500 yaziyordu ama dealer satis fiyati $85,500 idi. $1,000 transportation ve $30,000 market adjustment eklemisler.

• Arkadaşlar oraya yeni yerleşeceğim ve işime gidip gelmek için uygun fiyatlı bir arabayı hangi sitede bulabilirim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MertHRB en ucuz aracı craglist bulursun ancak bu araçlar sağlam yada çalıntı olup olmadığını garantisi verilmez en ucuz dediğin için bu siteyi yazdım. Fakat facebook marketplace daha güvenilir araç bulabilirsin. Ancak nereden alırsan al VIN numarası sorgulaması yapmalısın. Bizim şasi numarası yani.

• sağlam ve çalıntı olmayan arıyorum aslında 🙂 sağlam bir arabaya göre uygununu merak ettim 🙂

• Çok teşekkür ederim bilgi için

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |