Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @kamile Direkt uçuş THY mi aldınız yoksa aktarmalı mı ?

• @kamile THY ile yazmışsınız kusura bakmayın gözümden kaçmış 🙂 iyi uçuşlar şimdiden

• Yasaklı

Bu ileti silindi!

• Bu ileti silindi!

• mrb ben dosya taşımak istiyorum. bunun için ülkelerin konsolosluklarına mail gönderiyorum ama çoğu konsolosluk visa navigatore yönlendiriyor. bu konu hakkında bir bilgim yok bilgisi olan yardımcı olabilir mi ?

• @tanergokce öncelikle lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın. Daha sonra navigatörün sizi yönlendirdiği gibi ilerleyip en son verilen adrese mailinizi atınız. Immigrant // ... // ....@gov. gibi.

• Merhabalar, St Louise şehrine gidecek olan veya orada yaşayan biri var mı acaba?

• Herkese iyi bayramlar. Umarım gönlünde olan herkes önümüzdeki bayramı bir kaç bin kilometre uzaklıkta gurbette veya oradan ziyarete gelmiş biri olarak geçirir. 🙂

• Herkese iyi bayramlar - bu sene sıra numaraları geçen seneye göre yavaş ilerliyor - 2024 talihlisiyim ve dubai'de yaşıyorum - sıra numaram 24k ve current olursa mülakatım abu dhabi'de olacak - ama abu dhabi konsoloslugu da ankara gibi iranlıları alıyor ve bu yüzden yavaş diye duydum - tecrübesi olan var mı?
    abu dhabi konsoloslugunun gectıgımız ay sıra numarası olarak en son kaçtakileri mülakata cagırdıgını gorebılır mıyım?

• Herkese iyi bayramlar diliyorum. Huzur, mutluluk, sağlık ve bereket sizinle olsun inşallah.

• @Emre-Kurtulmuş bekliyoruz .

• Merhaba herkese, Green Card'a Hollanda'dan başvurduk. Vizemiz onaylandığında konsolosluktan verilen kağıtta "It is best to travel directly from the Netherlands to the United States with your visa. You should not visit any other countries on the way" şeklinde bir cümle var. Biz de tam bir Türk hastalığıyla bu kağıdı tam olarak okumadan aktarmalı uçuşumuzu almış bulunduk 🙂 Aranızda aktarmalı uçup problem yaşayan var mı?

• Herkese merhaba, numaram 24k larda , bana ankaradan mülakat gelmeyeceği belli. Tek hedefim dosya taşımak. Bunun için numaramın aktif olması mı gerekiyor arkadaşlar? Yoksa şimdiden mail atmaya başlamalı mıyım? Ülkelerin de kontenjanı dolacak diye telaşlıyım.

• Birde dosyamı açtırıp evlendiğim için eşimi eklemem gerekiyor. Dosya açtırmak, mülakat sıramı etkileyebilir diye numara aktif olmadan açtırmamam söylenmişti ama zaten mülakat gelmeyecek , dosya taşırken ugrastırmaması açısından sizce dosyamı şimdi açtırıp güncellesem mi , yoksa sonra yapsam da bana zorluk yaratmayacak bir durum mu ?

• @Esra-Siren merhaba.
    Mülakat tarihi almadan sakın ha sakın dosyanızı açtırmayın. Şu anda KCC aracılığıyla dosyanızı taşıtabilirsiniz, bu konularda forumda yeterince bilgi vardır. KCC dosyanızı taşısa bile, o taşınan konsolosluktan mülakat tarihi aldıktan sonra dosyanızı açtırın ya da current olacağınız ay belli olunca (bence muhtemelen temmuz ya da ağustosta current olursunuz, bu da mayıs ya da haziranda belli olur) konsolosluklara dosya taşıma maili atmaya başlarsınız. Dosyanızı taşımanız kabul edilip mülakat tarihi alırsanız sonrasında dosyanızı açtırırsınız.

• @bbsrn ABD’ye olan 2.bacak uçuşunuzun aktarması hangi şehirden, yine Schengen bölgesi bir havalimanından mı?

Sorun olmayacaktır zira Türkiye’den çıkışlı Zürih aktarmalı uçtuk biz de ilk giriş için geçtiğimiz hafta. Zürih’te uçuş öncesi uçak kapısındaki kontrolde vizemizin türü kontrol edildi havayolu firması görevlisi tarafından, göçmen vizeye alışık olmamaları nedeniyle şeflerinden görüş alarak boarding karta kaşelerini vurdular. Sorunsuz geçti yolculuğumuz…

• @Beykentli çok teşekkür ederim 🙏 keşke daha önce dosya taşımak için mail atsaydım. Peki mailde numaramın henüz aktif olmadığını belirtmeli miyim . Bu sene özellikle dosya taşıma kabul eden ülkeler var mıdır bildiğiniz

• @Esra-Siren tekrar merhaba. Başka bir ülkede oturum izniniz varsa KCC aracılığıyla oraya dosyanızı taşımak isteyebilirsiniz. Oturumunuz olmadan başka bir ülkeye KCC aracılığıyla dosya taşımak bence çok zor ama forumda KCC başlığı ve iletileri kapsayacak şekilde bir arama yapın, belki oturumsuz KCC aracılığıyla dosya taşıyan birileri 2024'te olabilir ama ben takip etmedim. Dosya taşıma maillerinizin en altına da

CN (Tüm numaralar açık olarak yazılacak, XX'siz)
    Family Name
    Middle Name
    First Name
    Birth Date (AA/GG/YYYY) (Gün ve Ay bize göre yerdeğiştirmiş olacak)

yazın.
    Bunların da örnekleri forumda var.
    Bence dosya numaranızın hangi ayda aktif olacağını görmeyi beklemeniz ve sonra da konsolosluklara mail atmanız gerekir, bu da sizin 15 gün-1,5 ay arası daha beklemeniz demek.
    Önemli olan sonu iyi gelsin, biraz daha sabır.

• @Beykentli tekrar teşekkür ederim, stresli bir süreç oluyor umarım sonu iyi olur . Ben kcc aracılığı ile dosya taşıma konusuna biraz daha bakayım dediğiniz gibi 🙏🙏

• Sanırım yarın akşam mülakat dağıtımı olur? Bu savaş çıkma durumu da etkiler mi acaba yine mülakat dağıtımını vs.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

67

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |