Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Yasaklı

@denizci10, içinde söyledi: ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmen Olmayan Kişilerin Tecrübeleri

@Ping-PONG iyi gezmeler kral. dikkat et kendine. bu aralar oraya gidip pasaport çaldıran çok. ama diyeyim.

😂
    Pasaport u valizde bırakıyorum otelde.
    En fazla cebimdeki parayı ve telefonu çalarlar.
    O da becerebilirse.
    33 yıllık ömrümde şükürler olsun hiç bişeyimi çaldırmadım.
    Bir tek sefer hariç.
    Otel odasından cebimdeki nakiti alıp giden kız hariç.
    Oha demeyin kafam çok iyiydi 😂

• @denizci10 Başlangıç için pahalı eyalete gerek yok bence. Kaldı ki amaç değil araç . Ne kadar az para yatırılırsa o kadar iyidir, diye düşünüyorum. 😉😉😉😉

• ⭐⭐⭐⭐

@Pınar-Keser-Binay kesinlikle biz de aynı şekilde düşünüyoruz. Bakalım. Bekleyip göreceğiz.

• @Pınar-Keser-Binay bence bu durum biraz goreceli. cunku eyaletlerin artıları eksileri oluyor. daha pahalı olunca belki maddi olarak zorlasa da uzun vadede daha büyük artıları olabiliyor. ama tabii ki herkesin fikirleri farklılık gösterebilir.

• ⭐⭐⭐

@Ping-PONG ahahahah hikaye bana üniversitede ev arkadaşımızın başına geleni anımsattı.. kız bunu soyuyo para telefon ne varsa sonra bide sen benim paramı çaldın diye yaygara koparım evi terk etmişti bizde noluyo be diye şaşkın şaşkın bakmıştık😂😂 ve ne tesadüftür onunda kafası çok iyiydi..

• ⭐⭐⭐

@Pınar-Keser-Binay ne kadar canlı bir şehir okadar iş ben bunu bilir bunu söylerim.. akşam hava kararınca in cin top oynayam bi yerde çokta iş ve ticaret potansiyeli olduğunu düşünmüyorum.. @egesahinkaya yani size katılıyorum.. büyük yerin getiriside büyük olur.. başlamak zor olabilir ama uzun vadeli düşünmek lazım. Bide yatırımı olmadı burda oraya taşı burda olmadı oraya taşı olmaz bence amerikada biyerden biyere taşınmak çok meşakatli bir süreç

• @ahsenaydgdu tam olarak demek istediğim buydu aslında. büyük yerin baslangici daha zor kabul ama sonrası çok daha hizli ilerliyor. bir sehire yerleştikten sonra yer değiştirmek imkansız degil ama çok büyük bir zorluk bence. hele birde cocuk varsa.

• ⭐⭐⭐

@egesahinkaya ev taşımak zaten zor üstüne yatırım dükkan taşıma falan bence çok daha zor.. los angelesta gerçekten yıkılmak üzere olan tek katlı restoranlar görüyorum hiçte hijyenik görünmemelerine rağmen.. accayip iş yapıyorlar inanamıyorum ve dışarda yemeyi bıraktık diyebilirim 😂 bazı restoranlar var pandemide heralde servisi bırakmışlar sadece pakete çalışıyorlar. Ayakta kalabiliyorsalar demek ki potansiyeli yüksek bir yer burası diye kazındı aklıma.. burda er yada geç gıda üzerine bir iş başlatmalıyım diye düşünüyorum ama tabi şuan mumkun değil uzuuunca bir zaman sonra inşallah 🙏🏼

• ⭐⭐⭐

@ahsenaydgdu ne olursa olsun şuan o coğrafyada nefes alıyorsunuz ya en kıymetlisi bu 🙏 ilerleyen zamanlarda neden olmasın ki bir içli köfte, bir sarma ev yemekleri 🙈

• Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar. Gidiş dönüş almak mantıklı olacak sanırım. Iğdır'ı görmek de fena fikir değilmiş 🙂 Yeşil pasaportta süre uzatımını ücretsiz yapıyorlar. 5 yıllıktan 10 yıllığa çıkarıldı yakın zamanda. Normalde de sadece defter parası veriliyor.

• Yasaklı

@ahsenaydgdu, içinde söyledi: ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmen Olmayan Kişilerin Tecrübeleri

@Ping-PONG ahahahah hikaye bana üniversitede ev arkadaşımızın başına geleni anımsattı.. kız bunu soyuyo para telefon ne varsa sonra bide sen benim paramı çaldın diye yaygara koparım evi terk etmişti bizde noluyo be diye şaşkın şaşkın bakmıştık😂😂 ve ne tesadüftür onunda kafası çok iyiydi..

🙂

Ben buldum. Kahve ısmarlattırdım. Güzei bir sohbet ettik, gönderdim. 😂

• ⭐⭐⭐⭐

@Oneirou yeşil pasaportta süre uzatmayı kesinlikle tavsiye etmiyorum. çünkü uçağa alınmayanlar var, uçaktan inip ülkeye alınmayanlar var, pasaportuna el konulanlar var. Belki siz pek duymuyor olabilirsiniz ama bana gelen danışanlarım anlatıyor. Bunu yaşayanlar da anneleri babaları gibi insanlar. Tabii takdir yine de sizin ama ben söylemiş olayım.

• NYC'de yaşayıp gıda sektöründe iş yapmak isteyenler için gıda koruma sertifikası alabileceğiniz online ücretsiz kursun linkini paylaşmak isterim.

burada 15 derslik bir içerik mevcut, dersleri bitirince online görüşmeyle bir sınava giriyorsunuz, sadece sınav ücretli, (24.5 usd). sınavı geçtiğinizde bulunduğunuz adrese üzerinde fotoğrafınızın olduğu gıda koruma sertifikanızı gönderiyorlar. bu sertifika iş yapmayı düşünenlerin almak zorunda olduğu bir belge. kendi işinizi yapmayı düşünmüyorsanız bile iş başvurularında buna sahip olmanız sizi diğer adaylardan birkaç adım öne taşıyor. her türlü vize durumundan bağımsız kursa katılabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐

@Alper-Bayram teşekkürler güzel bilgi için.

• @denizci10 Çok haklısınız. Nüfus müdürlüğünün çağrı merkezini aramıştım bilgi almak için. Aynı şeyi söylediler. Kimseye yararı olmayan hatta insanların başını belaya sokan bir hizmet.

• @Oneirou Eğer Ankara' da yaşıyorsanız Varlık Mahallesi'nde bulunan İl Nüfüs Müdürlüğüne gidip uzatma değil pasaportu mu 10 yıllık yeni pasaportla değişmek istiyorum derseniz isminizi alıp size uygun bir gün saat 8 için gelin diyorlar, gittiğiniz gün isminizi okuyarak işlemi yapıyorlar. Benim yeşil pasaportumun bitmesine 4 yıl vardı. Yeni pasaportları 10 yıllık vermeye başlayınca vize görüşmesi öncesinde gidip bu şekilde pasaportu mu değiştirmiştim. Fakat pasaportu erken basmak için uçak bileti görmek istiyorlar.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   W waterman 

• @bdiler61 , merhaba annem babam da yesil pasaport sahibi ve pasaportlarinin suresi doldu. Suresi dolan pasaportlarinda turist vizeleri mevcut, ilk basta uzatsinlar diye dusunuyordum ama burda @denizci10 yazinca yukarida problemler oluyor diye simdi sizin tarif ettiginiz sekilde yeni 10 senelik yesil pasaport almalarini soyleyecegim fakat kafama takilan nokta yeni pasaport alirlarsa eski pasaport defterlerini geri alacak mi nufus mudurlugu yoksa delip yeni pasaportla birlikte geri mi veriyorlar?

• ⭐⭐

@AE123 Hayır almıyorlar, hatta delmedi bile benimkini.

• ⭐⭐⭐⭐

@AE123 süresi dolduysa yanlarında bile götürmesinler

• @AE123 Benim eski yeşil pasaportumu delmediler. Durumu açıklasınlar Nüfus Müdürlüğündeki çalışanların yardımcı olacağını düşünüyorum.

Benzer Başlıklar

• 16
  • 7
  • 16
  • 88
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

65

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |