Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Guncellenecek

• ⭐⭐⭐

@ahsenaydgdu, içinde söyledi: ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmen Olmayan Kişilerin Tecrübeleri

@tolgasatir arkadaşlarla 2 odalı bir evi paylaşıyoruz baya keyifli şuan herşey yoluna girdi 😊

Aynen biz konuştukta arkadaşlar da seni merak ediyordu ondan bilmiyormuş gibi yazayım dedim 😃

• ⭐⭐⭐

@ahsenaydgdu Gün geçtikçe daha da güzel olacaktır eminim, hepimiz demiyor muyuz ilk zamanlar zorlanacağız ama sonu güzel olacak diye 🙂

• Arkadaşlar merhaba,
    Aralık sonu gibi ABD'ye turist vizesi ile seyahat edeceğim. 1.5 2 ay kadar kalıp döneceğim. Pasaportumun süresi 19.06.2023'te dolacak. Girişte bunu sorun ederler mi sizce? Yeşil pasaport sahibiyim ve süreyi uzatmak için randevu almaya çalışıyorum ama imkansız. Hiç boş yer yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Oneirou 6 ay sonrası için bittiği için sorun etmezler. Mülakat olsun yada başka bir olay için pasaport ile gideceğin zaman bitiş tarihi gittiği tarihten en az 6 ay öncesinden bitmemesi gerekiyor. Fakat yılbaşı artışından dolayı harçlar inanılmaz artacağı için bence yine de çıkarmanız sizin için iyi olur. Sonuçta haziran ayından sonra belli dönemler de tekrar pasaport ile seyahat edersiniz bu yüzden çıkarmanız maddi yönden avantajlı olur.

• @ayvalik10, içinde söyledi: ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmen Olmayan Kişilerin Tecrübeleri

@Oneirou 6 ay sonrası için bittiği için sorun etmezler. Mülakat olsun yada başka bir olay için pasaport ile gideceğin zaman bitiş tarihi gittiği tarihten en az 6 ay öncesinden bitmemesi gerekiyor. Fakat yılbaşı artışından dolayı harçlar inanılmaz artacağı için bence yine de çıkarmanız sizin için iyi olur. Sonuçta haziran ayından sonra belli dönemler de tekrar pasaport ile seyahat edersiniz bu yüzden çıkarmanız maddi yönden avantajlı olur.

Teşekkür ederim cevap için. Herkes yılbaşından önce yenilemeye çalışıyor o yüzden nüfus müdürlüklerinden randevu almak imkansız.

• Bir sorum daha var. Daha önceki ABD seyahatlerimde biletimi hep gidiş-dönüş aldım. Pasaport kontrolü sırasında ne kadar kalacağımı, dönüş tarihimi sordular ama dönüş biletime kimse bakmadı. Bu sefer dönüş tarihim net değil. Tek yön bilet almayı düşünüyorum. Sorun olur mu acaba? Bu konuda tecrübesi olan var mı?

• @Oneirou turist vizesinde donus bileti olmaması sikinti yaratabilir özellikle bu donemde. mümkünse siz göstermelikte olsa bir dönüş bileti rezerve edin.

• Dönüş biletini soruyorlar çünkü eğer yolcu ülkeye kabul edilmez ve geri gönderilirse (deport) uçak biletini getiren havayolu karşılamak zorunda kalıyor, üstüne bir de havayolu firmasına ceza kesiliyor diye biliyorum. Konu hakkında havayolu yer ve uçuş görevlisi kişiler daha net bilgi verebilir. Zorla dönüş bileti aldırabilirler biniş kapısında, ki bu çok daha pahalı olur. Gidiş-Dönüş biletin gidişine bindiğinizde dönüşü iptal edemiyorsunuz. Bu başıma geldi oradan biliyorum. Dönüşü rezervasyon kabul ederlerse o yöntem denenebilir.

• ⭐⭐⭐⭐

@Oneirou zaman sorununuz yoksa gidip başka bir ilçeden veya ilden başvurabilirsiniz. yüzde 123 artacağı için her türlü bu maliyetin altında size masraf çıkacaktır. 1800 tl ye yakın zam gelecek. siz 1800 tl ye Iğdır a gidip başvuru yapıp geri gelirsiniz. Iğdır ı da görmüş olursunuz.

• ⭐⭐⭐⭐

@Not_Born_Yesterday vallahi ben hiç risk almayı sevmem ondan dolayı da kesintisiz bilet alıp sonrasında iptal etmeyi düşünüyorum. kişi başı 500 tl kesinti olacak dediler. o da olsun zaten sorun yok. alacağımız riske değmez asla.

• ⭐⭐⭐

@denizci10 abi sen ne zaman gidiyorsun plan nedir E2ye geçiş varmı 😅

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@waterman ilk gittiğin de E2 tohumunu toprağa atmıştı suyunu verende var. Artık gidince meyvelerini yiyecek.

• ⭐⭐⭐⭐

@waterman planlar var ama gidince başlayacağız. buradan dükkanları görmeden işlem yapmak istemiyoruz. Bi de tabii neresi olacağına da karar veremedik. Gönlümüz LA den yana ama o zaman da imkanlarımızı çok sınırlı kullanmak durumunda kalacağız. Herhalde uçak bileti alıncaya kadar belirsiz olacak.

• ⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10 😂 😂 ah be abim keşke dediğin gibi olsa. sadece araştırma potansiyelimi geliştiriyorum. Sağolsun tanıdık bir kaç kişi var onlar bi yandan ben bir yandan bakmaya devam. aklımıza yatanlar da oluyor ama acele etmek istemiyoruz. sonuçta adamlar da para istiyorlar bizden. biz de görmeden bakamadan vermek istemiyoruz. gidince adını koyacağız inşallah.

• Yasaklı

@denizci10, içinde söyledi: ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmen Olmayan Kişilerin Tecrübeleri

@ayvalik10 😂 😂 ah be abim keşke dediğin gibi olsa. sadece araştırma potansiyelimi geliştiriyorum. Sağolsun tanıdık bir kaç kişi var onlar bi yandan ben bir yandan bakmaya devam. aklımıza yatanlar da oluyor ama acele etmek istemiyoruz. sonuçta adamlar da para istiyorlar bizden. biz de görmeden bakamadan vermek istemiyoruz. gidince adını koyacağız inşallah.

Birazcık kıskandırayım 😂

FF977FB9-70C6-4A52-9850-387D922C06DE.jpeg

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizci10 sailor's ten shops tabelasına yazarız

• ⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10 hahahaaa çok iyi fikir abi 😂 😂

• ⭐⭐⭐⭐

@Ping-PONG iyi gezmeler kral. dikkat et kendine. bu aralar oraya gidip pasaport çaldıran çok. ama diyeyim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizci10 tabelayı okuyan ahan da yeşilkartforum burada derler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

105

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |