Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bu ileti silindi!

• @gzldnz12345 hahahahya cok özür dilerim gülüyorum ama e kardesim madem basvuru yaptin arkadasina desene ben yaptim senin adina da haberin olsun diye ayrica arkadasin senden böyle bir talepte bulunmadan sen niye bilgileri ile cekilise kayit yaptirdin ki 😃

• @gzldnz12345 Öz kardesin dahi olsa onun kisiler bilgilerini kullanip adina bir sey yapamazsin izin almaliydin . Sana ders olsun bu ,bazen bir musibet bin nasihatten iyidir.

• @tolgasatir katılıyorum

• Bu ileti silindi!

• @Atlantis00 kazandım ama gitmiycem ne işim var ya diyenler peki onları unutmuşsun 😄

• @Simge-Kutlu ya da sey para ödeyecegimizi bilmiyordum 😃

• ⭐⭐

@goyro666 nasıl yani ameriga karşılamıyor mu 😛

• @diablo_ercan sad story 😞 😃

• @tolgasatir, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@ayvalik10, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@tolgasatir devam ediyor ki daha bitmedi yayın

sadece canımı şu sıkıyor bir ara dedi ya Ukrayna dan bile yetkililer var onlarda katılım sağlıyorlar izliyor gözlemliyorlar, ülkemizden kimse yok üzücü cidden.

Adamlar okullarında yarışmalar düzenliyor bununla ilgili bizimkilerin projesi de papaz eriğini imam eriğine çeviren makina yapmak bunu da tübitak 1. seçiyo 😃

Hem babamın iş hayatı hem de kendi iş hayatımda binbir çeşit zihni sinir insan tanıdım. Birçoğuna destek sağlansa yatırım yapılsa uçup gidecek projeler/fikirler gördüm. Onların birkaçı projelerini akademilerde teste sokup olumlu sonuçlarda aldı. Ama gel gelelim yatırımcı ya da devlet teşviki/yardımı konusunda hepsinin hayallerinde kaldı. Biz daha girişimci olacak insanlarımızın önünü bırakın milleti el alemi, kendi ailesi frenleyip engelliyor. Sanırsam “icat çıkarma şimdi başımıza” gibi bir atasözü yalnızca bizim toplumumuzda mevcut.

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@tolgasatir yerli astronotumuz için yarışma yapıldı ya %100 yerli olarak lanse edilecek

Kartal imam hatip mezunu olmazsa kabul edilebilir bir durum olmaz. Şahsen bünyem bunu kaldıramaz.

• @tolgasatir, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@gzldnz12345, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@ayvalik10 birbirimizden habersiz olmuş ama ben kendimi çok kötü hissettim bana dava açabilir mi

anlamadığım nokta davalık olabilecek kadar aranız iyi değil demek ki neden onun adına başvuru yaptın bu durumda ?

ayrıca böyle bir dava hiç duymadım :S

Aslında bu konu çok suistimale açık. Yani çevremdeki çoğu kişinin bilgilerini biliyorum. Zaten öyle ahım şahım bir kişisel bilgi istemiyor. İsim soyisim doğum tarihi. Birçoğumuz, yakın arkadaş grubumuzun bu tür kişisel bilgilerini biliyor. Bir tane kişi çıkıp bütün arkadaş grubu sırf elensin diye başvurusunu yapabilir. Suistimal edilmeyecek şekilde bir kişisel veri paylaşımı ile doğrulama gibi bir sistem yapılabilir. Telefon doğrulaması, mail doğrulaması, pasaport no üzerinden doğrulama vb. gibi.

• herkese merhaba arkadaşlar. biriken sayfalari okumaktan az kalsın şaşı oluyordum allah sonlara doğru sohbet edilecek insanlar kaldı da bende bi yazayım kader ortaklarima hal hatır sorayım dedim 😊
    geçen sene ilk basvurumu yaptım. hiç hesapta yokken içine alicek düştüğümüz yanlızlık psikolojisi ile bir anda gc ile amerikaya yerlesen bir tanıdık halkında sohbet geçerken bizde bir ışık yandı.e tabi senelerden beri ticaret yapıp dünya para kazanıp ama hiç birinin bize kalmaması, üstüne pandemi belirsizlik hissi ayrıca eskiden kalma iflas davaları v.s. bir de ailenizden 1 kisinin annenizin bile size el olduğunu görmek ki eşimin annesinden bahsediyorum (bir evin bir oğlu, güya) eşimle ne kadar yanlız kaldığımızı anladık ve insan heryerden herşeyden soğurya işte aynı öyle hissettik. gc fikri bize moral için can simidi oldu. tabi ben bozuk psikoloji ile sandimki bu bir işaret bunca sene değilde neden şimdi kesim ilk başvuruda çıkacak dedim 🤦♀️ aylarca videolar araştırmalar tabi sonuç avucunu yalamak tabiri caizse. hırs ve kabullenememe evresi var o sürede yatırım vizesini araştırdım ama 3 çocuk ve dolar kuruna bakınca resmen intihar eylemi gibi göründü gözüme.
    şimdi olayları sindirdim ve hayatımı düzene koyuyorum olumlu tarafindan bakıp eksiklerimi tamamlıyorum ama artık şunu anladimki çok zor bir ihtimal. ama yinede "ihtimal" varsa çocuklarımın geleceği için her başvuruda 10 dk mi ayırıp bu serüvene devam edeceğim. ne zamana kadar ;

1. şans bize de gülene kadar,
      2, artık yeni bir hayat kurmak için gerekli olan bedensel gücüm tükenene kadar. sanırım bu da bir 10 yılı bulur.
      10 kere başvurmuşum çıkmamışsa ne yapalım kader diyeceğiz. tabi her zaman uhde kalır içimde ama ne demişler her şeyin hayırlısı.
      sevgili forumdaslarim ve hayal ortaklarım. hepimiz farklı hayatlar yaşıyoruz ama aynı hayalin peşine düştük ve buluştuk, dilerimki gönülden isteyen ve sorumluluk sahibi herkese allah hayırlısı ile bu sene kazanmayı nasip etsin . allah hepimizin gönlüne göre versin şans bizden yana olsun.

• @byn_dogan insallah 🙂

• @byn_dogan

insallah temennimiz bu 🙂

• @byn_dogan inşallah tek temennimiz bu gerçekten isteyen herkese çıkar.

• ⭐⭐⭐

@gnollzy, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@tolgasatir, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@gzldnz12345, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@ayvalik10 birbirimizden habersiz olmuş ama ben kendimi çok kötü hissettim bana dava açabilir mi

anlamadığım nokta davalık olabilecek kadar aranız iyi değil demek ki neden onun adına başvuru yaptın bu durumda ?

ayrıca böyle bir dava hiç duymadım :S

Aslında bu konu çok suistimale açık. Yani çevremdeki çoğu kişinin bilgilerini biliyorum. Zaten öyle ahım şahım bir kişisel bilgi istemiyor. İsim soyisim doğum tarihi. Birçoğumuz, yakın arkadaş grubumuzun bu tür kişisel bilgilerini biliyor. Bir tane kişi çıkıp bütün arkadaş grubu sırf elensin diye başvurusunu yapabilir. Suistimal edilmeyecek şekilde bir kişisel veri paylaşımı ile doğrulama gibi bir sistem yapılabilir. Telefon doğrulaması, mail doğrulaması, pasaport no üzerinden doğrulama vb. gibi.

en mantıklısı pasaport sorgusu diğerleri farklı hatlar ve yeni açılacak mail adresleri ile art niyetli insanın yapacağı şeyler, pasaport bile tek çare değil çünkü burda verdiğimiz bilgiler herhangi bir kontrolden geçmiyor, çekiliş en nihayetinde.

• ⭐⭐⭐

@tolgasatir, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@tolgasatir devam ediyor ki daha bitmedi yayın

sadece canımı şu sıkıyor bir ara dedi ya Ukrayna dan bile yetkililer var onlarda katılım sağlıyorlar izliyor gözlemliyorlar, ülkemizden kimse yok üzücü cidden.

Adamlar okullarında yarışmalar düzenliyor bununla ilgili bizimkilerin projesi de papaz eriğini imam eriğine çeviren makina yapmak bunu da tübitak 1. seçiyo 😃

Hem babamın iş hayatı hem de kendi iş hayatımda binbir çeşit zihni sinir insan tanıdım. Birçoğuna destek sağlansa yatırım yapılsa uçup gidecek projeler/fikirler gördüm. Onların birkaçı projelerini akademilerde teste sokup olumlu sonuçlarda aldı. Ama gel gelelim yatırımcı ya da devlet teşviki/yardımı konusunda hepsinin hayallerinde kaldı. Biz daha girişimci olacak insanlarımızın önünü bırakın milleti el alemi, kendi ailesi frenleyip engelliyor. Sanırsam “icat çıkarma şimdi başımıza” gibi bir atasözü yalnızca bizim toplumumuzda mevcut.

bizim insanımızda özellikle ticarete yeni girişimlere karşı bir korku her zaman vardı var olmaya da devam edecek, işçi zihniyetinden gelen bir toplumuz baktığın zaman. Benim babam bile Amazon da satış yapmaya başladım sırf şirket kurduğumu öğrendi diye aman oğlum boşver kapat şimdi borç falan bişey olur, öyle böyle her aradığında kapasan mı acaba başına iş almasan mı gibi cümlelerle söylene söylene baktım kurtuluş yok baba şirketi kapadım dedim rahatladı adam. sonra şuan bir ev satıyorum ailemin bana verdiği güzel de bir maddiyatı var dedim ki Amerikadan ev alayım dolar gelirim olsun burda krallar gibi yaşarız, oğlum yapma etme bilmediğimiz yer görmeden ev mi alınır vs vs yok bizim gönlümüz razı değil diye diye bundan da vazgeçirdiler annemde kanser hastası olduğu için sırf stress e girmesin diye bundan da vazgeçmek zorunda kaldım. Bizde bu işler gerçekten çok zor kendi ailen bile arkanda durmuyor yeri geliyor.

• ⭐⭐⭐

@tolgasatir yerli astronotumuz için yarışma yapıldı ya %100 yerli olarak lanse edilecek

Kartal imam hatip mezunu olmazsa kabul edilebilir bir durum olmaz. Şahsen bünyem bunu kaldıramaz.

öyle bir ihtimal mi var ki ? ön başvuru şartı koymuşlardır bunu kesin 😃

• ⭐⭐⭐

@byn_dogan Bazen sadece akışına bırakmak gerekiyor, zamanı gelince her şey olacağına varır gibi geliyor bana.

Ticaretle gitmek gerçekten artık çok zor çok sağlam bir birikim ve gözü karalık istiyor.

Her şey bi yerde çocuklarımız için bende artık kendimden vazgeçtim 3 yaşındaki oğlumu bu hayattan kurtarayım güzel bir geleceği olsun istiyorum. Amerika da okutmak ta bazen gözümü korkutuyor malum filmler diziler ama burası da karşılaştırınca çok melek yerler değil artık 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

52

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.5k

| | | |