Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

@charon kesinlikle öyle. para varsa kapılar açılıyor abd de

• iyi akşamlar herkese. ben Emre. bu başlıkla alakalı mı değil mi tam bilmeden soruyorum.

e2 süreci için bir şirketin %15 ortağı olmayı planlıyorum gelecek yıl başında. Bu ortaklık ile e2 başvurusu yapacağım ancak duyduğuma göre şirketin aylık mı yıllık mı tam anlayamadım 150 bin dolar gelir elde etmesi gerekiyormuş yoksa e2 red alır dediler. Bu tarz bir bilgiye sahip misiniz?

saygılar şimdiden

• ⭐⭐⭐

@prowl, içinde söyledi: ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmen Olmayan Kişilerin Tecrübeleri

iyi akşamlar herkese. ben Emre. bu başlıkla alakalı mı değil mi tam bilmeden soruyorum.

e2 süreci için bir şirketin %15 ortağı olmayı planlıyorum gelecek yıl başında. Bu ortaklık ile e2 başvurusu yapacağım ancak duyduğuma göre şirketin aylık mı yıllık mı tam anlayamadım 150 bin dolar gelir elde etmesi gerekiyormuş yoksa e2 red alır dediler. Bu tarz bir bilgiye sahip misiniz?

saygılar şimdiden

Size tavsiyem görüşmediyseniz düzgün bir göçmen hukuku avukatı işe online görüşme yapın 50-100 dolar gibi bir meblağ, bunun dışında burdaki tecrübeli arkadaşlarda bilgi vereceklerdir, daha önce ben başka bir sektörden görüştüğümde avukat bana gelirden ziyade sağladığın istihdamın önemli olduğunu söylemişti , ancak %15 lir bir hisse ile E2 vizeniz kabul edilir mi ondan da emin olamadım ben kendi şirketimin üzerindne konuştuğum için bu konuyu konuşmamıştık ama genel olarak genelde devralıyorlar sonuçta mantıken burda bulunmanızı gerektiren bir iş olması lazım %15 hisseniz varken geri kalan hissedarlar süreci yönetir sizin burda bulunmanız gerekmiyor diyebilirler ama dediğim gibi avukatlarla yada burdaki deneyimli arkadaşlar daha iyi cevap verir konuyu @denizci10 a devrediyorum 🙂

• @tolgasatir, içinde söyledi: ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmen Olmayan Kişilerin Tecrübeleri

@prowl, içinde söyledi: ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmen Olmayan Kişilerin Tecrübeleri

iyi akşamlar herkese. ben Emre. bu başlıkla alakalı mı değil mi tam bilmeden soruyorum.

saygılar şimdiden

Size tavsiyem görüşmediyseniz düzgün bir göçmen hukuku avukatı işe online görüşme yapın 50-100 dolar gibi bir meblağ, bunun dışında burdaki tecrübeli arkadaşlarda bilgi vereceklerdir, daha önce ben başka bir sektörden görüştüğümde avukat bana gelirden ziyade sağladığın istihdamın önemli olduğunu söylemişti , ancak %15 lir bir hisse ile E2 vizeniz kabul edilir mi ondan da emin olamadım ben kendi şirketimin üzerindne konuştuğum için bu konuyu konuşmamıştık ama genel olarak genelde devralıyorlar sonuçta mantıken burda bulunmanızı gerektiren bir iş olması lazım %15 hisseniz varken geri kalan hissedarlar süreci yönetir sizin burda bulunmanız gerekmiyor diyebilirler ama dediğim gibi avukatlarla yada burdaki deneyimli arkadaşlar daha iyi cevap verir konuyu @denizci10 a devrediyorum 🙂

çok teşekkür ederim, danışacağım

• bildiğim ve araştırma yaptığım kadarı ile % 50 sine sahip olmanız gerekiyor ortaklıkta E2 için

• bende nasip kısmet olursa aynı yola girmek için çabalarım var o yüzden avukat ile görüştüğümde yaptığım araştırmalar sonucunda bildiğim bu tabikide @denizci10 tam doğru cevabı verecektir size

• @prowl merhabalar. yüzde 15 ile ne kadarlık bir yatırım yapicaksiniz o kisim onemli. diger ortağın amerika vatandaşı veya greencard li olması onemli. amerikadan mi turkiyeden mi başvuru yapacaksınız o bile onemli.

• ⭐⭐⭐

@prowl emre bey selamlar, avukattan alınmış bilgidir bu güvenilirliğinden şüphe yok. Sizin en az %51 ortaklığınızın olması gerekiyor..

• ⭐⭐⭐⭐

@prowl şirketin en az yüzde 50 si size ait olmalı. Ayrıca ortaklıkla e2 vizesine başvuru yapacaksanız asıl ikinci sorun da orada şirketle ilgilenecek birisi varken konsolosluk size neden vize versin sorusu. Bu sorunun cevabını vermeniz de önemli yoksa vize almanız çok zor. Avukatım ve E2 li arkadaşlarımla bu konuları çok konuşuyoruz. Ondan rahatlıkla söyleyebilirim bunları.

• @denizci10 @ahsenaydgdu @egesahinkaya
    bilgilendirme için teşekkür herkese. %15 ortaklık 20 bin usd, oradaki asıl çalıştıran yasal olarak bir vatandaş. evet, ordaki dururken bana neden e2 versin ki. Bilgiler çok aydınlatıcı oldu. bu durumda farklı bir yere kanalize olmalıyım diye düşünüyorum. çok teşekkürler

• Pandemi döneminde Brooklyn’de küçük bir kafeyi 50 bin dolara devralan bir tanıdığım var. E2’ye Türkiye’den başvursaydı 80-100 bin doların altında bir rakam mümkün değilken o dönemin avantajını da kullanarak daha uygun rakamlara vizeyi alabildi.

• ⭐⭐⭐⭐

@Alper-Bayram iyiymiş vallahi. Hem 50bin dolara dükkan bulması hem de vize alması harika olmuş.

• @denizci10
    Başvuruyu buradan yapmakla tr’den yapmak arasında birtakım avantajlar ve dezavantajlar var.
    Gerçi burada dükkan sahibi olduğunuzda ya da büyük ortak olduğunuzda çözmeniz ve yönetmeniz gereken sorunlar azımsanmayacak kadar çok. Mesela fare problemi. Bütün delikleri kapatsanız bile onlar bir şekilde içeri giriyor. Bir firmadan hizmet almanız gerekiyor, aylık ödeme yapıyorsunuz, düzenli aralıklarla gelip kapanlar kuruyorlar yine de sorunu tam olarak çözemiyorsunuz.
    Fare ny’da bizdeki sokak kedisi gibi bir şey. İnsanlar görünce bakmıyor bile. Bense hala alışamadım.

• @Alper-Bayram valla San Diego'da sadece lease i üstüne geçirerek dükkan devir alanlar oldu ekstra para vermeden covid zamanı. ama bunlar su an icin geçerli degil. ben ara ara bakıyorum devir eden yerlere, eski yogunluk ve seçenek yok maalesef.

• ⭐⭐⭐⭐

@egesahinkaya bizim San Diego da yaşan arkadaşımızın kuzeni 100bin dolara aldığı restoranı 15bin dolara satmış pandemide. O zamanlarda gerçekten inanılmaz şeyler olmuş. Hayırlısı olsun. Bizim de karşımıza böyle fırsatlar çıkar umarım.

• ⭐⭐⭐⭐

@Alper-Bayram biliyorum NY dan soğuma sebebim 1 fareler 2 iğrenç kokular 3 her köşedeki keşler... gördük 1 defa yeter diyorum her seferinde.

• @egesahinkaya
    Davet edildiğiniz YouTube programından hatırladığım kadarıyla sizin de iki yıl oldu herhalde.
    Hatta sizinle ortak bir arkadaşımız bile var, Irmak. Kendisiyle bir dönem aynı ajansta çalıştık. Sizin artık başka mekanlar bakmadan önce babalık mesaisine odaklanmanız gerekebilir;)

• @denizci10, içinde söyledi: ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmen Olmayan Kişilerin Tecrübeleri

@egesahinkaya bizim San Diego da yaşan arkadaşımızın kuzeni 100bin dolara aldığı restoranı 15bin dolara satmış pandemide. O zamanlarda gerçekten inanılmaz şeyler olmuş. Hayırlısı olsun. Bizim de karşımıza böyle fırsatlar çıkar umarım.

Bu tarz devir/satış işletmeleri görebileceğimiz bir site var mıdır acaba? aklıma geldi şu an. bizim sarı site gibi 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

• Herkese merhaba bu başlığı @ahsenaydgdu ablanın hikayesini okumak için girmiştim ama başlığın tamamını okumuşum mükemmel bir başlık olmuş bunun için öncellikle @denizci10 a teşekkür ederim. Başlıkta herkes bir birini o kadar motive etmişti çok şaşırdım burada herkes aile olmuş 🙂 bugün itibari ile bende turist e başvurup geleceğim ve buraya tecrübemi yazacağım inşallah

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   loremipsum loremipsum 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   denizci10 denizci10 

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

109

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |