Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• Merhabalar doğum belgesi olarak sisteme ne yüklüyoruz ? Çok dilli doğum kayıt örneği yükledik ama kabul edilmedi ? Nüfus kayıt örneği mi yükleyeceğiz ? O halde kişi mi seçeceğiz, nüfus aile mi ? Aile mi ? Teşekkürler.

• @MnAtac3106 Tebrikler. Bu süre herkes için değişiyor. Benim kartım ülkeye girişimden 7 hafta sonra adresime ulaştı.

• @Olkan-Oflaz-0 Nüfus aile. En kapsamlı olan belge.

• @D-K hocam tebrikler cok, hayirli olsun bir sorum olacakti ama acaba interview date sonra vizenin cikmasi ne kadar sure aliyor, kunyenizdeki gibi acaba?

• @Sdf orijinal boşanma belgesi nelerdir? Elektronik sistemden alınan QR kodlu boşanma belgesini avukatımız email olarak bize attı ve biz bu belgeyi translate edip noterden onaylattık orjnalmidir yoksa ne yapmamız gerekiyor teşekkür ederim

• Arkadaşlar “ Bu belge, dokümantasyon hizmetleri için elektronik sistemden verilmiştir ve belgenin gerçekliği Adalet Bakanlığının elektronik hizmetleri aracılığıyla doğrulanabilmektedir” QR Kodu olan bir belge orijinal midir?

• @ksmdgn diğer belgeler için geçerli e devletten alınan belgeler orjinaldir tabiki. O sebeple nüfus kayıt örneği yada adlı sicil kaydı ( arşiv kayıtlı) gibi belgeleri konsolosluk e devletten kabul ediyor ancak boşanma belgesi olarak kararın orjinalini görmek istiyorlar. Elinizde yoksa boşanmanın gerçekleştiği mahkemeden alabilirsiniz.

• Merhabalar, son zamanlarda i130 başvurusu onaylanan var mı? Neredeyse 10 ay olacak bizim, gördüğümüz kadarıyla bu sürelerde genelde bir dönüş geliyor.
    Şu an progressde bir süre vs de yazmıyor, bekliyoruz.

• @gkorkmaz bizim ki de 5 ay oldu bizde de süre yazmıyor biraz şans işi sanırım süre kısmı. Bizin dosya Nebraska Service Center'da

• @Alfa-Centauri
    Bizim 21 ay oldu ses yok Türkiye’de olduğumuz için oluyor sanırsam

• @Onur-Karaca Merhabalar aslında görüşme anında vize onayı alanlar daha çogunlukta amajoin sponsor, evrak yükleme yada isim benzerliğinden dolayı araştırmaya kalanlar maalesef işlem uzuyor.

• Merhabalar , i130 form onayimiz gelmesine rağmen i824 formunu göndermemiz gerektigini söylediler ve ekstra 3 ay daha bekleyeceğiz . Asıl sorum şöyle bu süre zarfinda hamilelik olması durumunda süreç nasıl ilerliyor özellikle sağlık muayenesinde nasıl oluyor bilgisi olan var mıdır acaba

• @gkorkmaz bizimkinde 1 nisandan beri iki ay yazıyor ama uscıs son üç aydır çok yavaş çalışıyor. Bende süreci anlamadım. Çok saçma sapan bir süreç insan haklarına aykırı bir durum bu ailenin parçalanması yok edilmesi. Eşim Türkçe bilmiyor bilse Türkiye’de yaşamak daha mantıklı yorucu ve stres dolu yıllar

• @side hamilelik nedeniyle expedite request yapip sureci hizlandirmayi deneyebilirsiniz belki

• @MnAtac3106 çok hızlı ilerlemiş. Biz evrakları 20 Mayıs 2023 te teslim.ettik ama ses seda yok

• @mamc neredeyse 2 yıl olmuş neden o kadar uzun ? Eşin vatandaş mı green cardlı mı?

• @Alfa-Centauri
    ABD vatandaşı tr de beklediğimiz içinmi bilemiyorum ABD den avukatta tutmuştuk evliliğimiz 5.yılda mayıs 5 i ne kadar bekleyelim diyor avukat sonra arıyacakmış bekliyor yani

• Arkadaşlar kovid aşısı için her yere sordum aşı yok ankara şehir hastanesinde sistemde randevu yok diyor istanbulda randevu var diyor fakat gittiğimde aşı yok diyor önümüzdeki hafta mülakatım var ne yapacagımı bilmiyorum yakın zamanda aşı olan var mı nerede olacagım ?

• @Busra-Akdag öncelikle daha once kac doz aşı oldunuz ve hangi asilar sırasıyla soylermisniz ?

• @MyLife-0 sadece bir doz biontec oldum 2021 de

Benzer Başlıklar

• 1478
  • 116
  • 9
  • 129
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

186

41.3k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.8k

| | | |