DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Şuan randevular kapalı mı, ödeme sayfasına gelince uygun randevu yok deyip sayfayı ilerletmiyor, ailece 5 kişi başvurumuz olacaktı, bu nedenle mi acaba

• Merhabalar bilgi olmasi acisindan, 13 mayis pazartesi gunu annemin turist vizesi icin ankarada randevusu vardi. Annem ev hanini herhangi bir is gecmiside yok evrak olarak sadece aile nufus ornegi ve sabika kaydi vardi, masraflarini ben karsilayacagim icinde kendi banka dokumanlarimi, greencard, ssn fotokopisi ve seyahat amacini anlatan bir dilekce yazdim. Gorusmede anneme sadece kac cocugu oldugunu ve nicin amerikaya gitmek istedigini sormus, annemde oglum greencardli onun yanina gezmeye gidecegini soylemis, gorevli baska herhangi bir soru sormamis ve vizeyi onaylamis ve evraklara hic bakmamis gerek olmadigini soylemis, pasaport ta dun elimize ulasti.

• @tufank yok ödeme yapmadık henüz. Formu doldurduk sadece. Formu doldurduktan sonra ödeme yapmak ve vize randevusu almak için kaç günümüz var onu merak ediyorum.

• @herdem yanlis hatirlamiyorsam 30 gun kadar aktif kaliyor formunuz sistemde .

• ⭐⭐

@herdem formu doldurup imzaladıktan sonra istediğiniz zaman AIS üzerinden randevu alabilirsiniz. AIS ekranı ile DS-160 formu arasında doğrudan bir bağ yok, sadece görüşmeye girmek istediğiz form numarasını belirtiyorsunuz. Geçerli bir form no olmasa bile kabul ediyor.

Eğer DS-160 formunu tamamlayıp imzalamaydıysanız 30 gün içerisinde silinir.

• @OZTURK Hayirli olsun. Saglikla kavusun. Genelde o yas grubuna ve annenizin profilindeki kisilere, Turkiye’de yasayan baska cocugu olup olmadigini soruyorlar. Anneme de bunu sormuslardi. Kilit soru bu bence bu profil icin.

• DS 160 formunu ben meslek bölümüne eski staj yaptığım mesleği yazdım ve yanına da açıktan okuduğum bölümü yazdım ama ben babamın İşlerine yardım ediyorum babamın arazileri var Zeytin ayva hasatı yapıyor ve Arazi alım satımı ile uğraşıyor Şimdi ben randevumu iptal edip Öğrenci olduğumu mu yazayım ve benim daire ve dükkan kiralarım var onları nasıl yazabilirim yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

• @dpdemir selamlar, ben de annem için başvuracağım ancak başka kardeşim yok ve evli de değil. Benim yanıma gelmek için başvurduğunda red alır mı acaba? Devlet memuru emeklisi, evi var, yeşil pasaportu var, hiç yurtdışına çıkışı yok, kızım ve torunumu görmeye gideceğim diyecek. Eğer sorun olur diyorsanız hazır B2'yle başvurmuşken medical bir şeyler ayarlayalım mı, önerir misiniz?

• @herdem Sorun olacagini pek sanmiyorum. Bence Medical bir seye hic girmeyin. Bu onlarin gozunde gidip donmeme riskini arttirabilir.

• ⭐⭐

@Güney-Yılmaz-0 öğrenciyseniz öğrenci olarak yazmanız lazım. Hem öğrenci hem de çalışıyorsanız, çalıştığınız işi yazmanız daha sağlıklı . “Yardım etmek” çalışmak olarak tanımlanamaz sanırım. Bir fiil çalışıyor olmanız ve belgelerle bunu destekleyebilir olmanız lazım (belge talep edilmese bile). Formda aylık ortalama kazanç kısmına tüm gelirlerinizin toplamını yazabilirsiniz.

• ⭐⭐

@herdem Ziyaret amacı ne ise o şekilde belirtmeniz daha sağlıklı. Ortada medikal bir durum yok ise bu tip yanıltıcı bilgilerle görüşmeye girmek daha riskli. Görevliler bu ayrımı ve analizi iyi yapabilecek durumdalar. O yüzden dürüst olarak gerçek ziyaret amacını ve TR ye geri döneceğine yönelik güçlü bağları vurgulamak yeterli olacaktır.

• Vize randevuları kapalı mı

• ⭐⭐

@EBG 5 kişilik bir grup için randevu bulmanız 2 kişi ile kıyaslandığında daha zor olacaktır. takvimde boş günler olmayabilir şu aşamada, takip edip görmeniz gerekecek. çok sık refresh ederseniz ilgili ekrana erişiminiz kısıtlanabilir. 5-6 saatliğine sizi engelleyebilir. böyle bir durumda takvimde boş gün olsa bile dolu olarak görünecektir. ama dediğim gibi 5 kişilik bir grup ile randevu almak biraz zahmetli. keşke 2 farklı gruba ayırmış olsaydınız. aynı güne randevu bulmayı ve beraber girmeyi deneyebilirdiniz. bu durumda sabırla bekleyip boş yer açılmasını umut edeceksiniz.

• Çocuklara ayrı eşlere ayrı grup yapabilir miyim tekrardan

• Ds160ları doldururken istanbul seçmiştim, Ankara’da randevu açık olsa alabiliyor muyum ankaradan

• Merhabalar forumda yeniyim bir sorum olucaktı vegasta yaşayan arkadaşım bana davet(sponsor) göndericek bunun bi faydası olur mu başka neler yapmam gerekir eğer red alırsam tekrar başvurabilir miyim

Amerikalı yabancı arkadaşımın davet mektubu faydası olur mu

• ⭐⭐

@EBG evet alabilirsiniz bir sakınca yok. formlarınız otomatik taşınır. taşınamazsa zaten size uyarı email'i gelir ve yeniden form doldurursunuz.

• ⭐⭐

@EBG gruptan kişiyi sildiğinizde yeni bir gruba atayacak. her sildiğiniz kişi için yeni bir grup oluşturacak. AIS müşteri hizmetleri ile görüşürseniz belki yardımcı olabilirler.

• Ankara Kasım 2025🤣 randevu alındı

• Arkadaşlar merhaba, şimdi benim erkek arkadaşıma green card çıktı ve biz evleneceğiz ancak tesadüfen benim ağustosta turistik randevum var evlenme tarihimizden önce. Şimdi bu green card işi belli olmadan önce ben DS 160a erkek arkadaşımla gideceğimi yazmıştım ama o formla başvurursam e senin erkek arkadaşına green card çıkmış sen iltica edeceksin diye reddederler endişesindeyim. ret yersem de ileride eş olarak green card başvurusu yaptığımızda bu sefer sıkıntı olur mu diye de endişeleniyorum. Ama mülakat çıkmazsa da boşu boşuna turistik vizeden vazgeçmiş olacağım. Sizce o başvuruyu yakayım mı gitmeyip? Ya da başkasıyla gidecek gibi yeniden form mu doldurayım?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

83

43.0k
Kullanıcı

4.5k
Konu

436.9k

| | | |