Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bu ileti silindi!

• @Zeynep-Yuksel kuduz titrasyon sonucunu mutlaka istiyorlar. Moral bozmak istemem ama çok kısa bir zamanınız var ve yapılacak çok işiniz var. Yine de cdc ye mail atıp yardımcı olmalarını isteyebilirsiniz. Maillere dönüş yapıyorlar.

• @AYSY33 merhaba , Kuduz asisindan 1 ay sonra titrasyon testi için kan vermeniz gerekiyor. Ve sonuç için yine 1 ay bekliyorsunuz. Sonuç çıktıktan sonra abd 'ye girmesi için en az 45 gün geçmesi gerekiyor. (Herhangi bir tepkime olur mu diye bekletiyorlar) geç ye başvurmak için titrasyon sonucunuzun elinizde olması lazım. Sadece sonuç çıktıktan sonra cdc ye hemen başvuru yapabilirsiniz. CDC yoğunluğuna bağlı bize 15 günde geldi ama cdc ye mail atıp aciliyet bildirirseniz daha kısa sürede dönüş alan arkadaşımda oldu

• @m339 açıkçası söylediğiniz mantıklı ama net bir ifade yok. Ama zaten cdc onayı aldıktan sonra diğer evraklara kimse bakmıyor. Önemli olan cdc den gelen izin forumumuzun elinizde olması.

• @Zeynep-Yuksel şimdi aklıma geldi , cdc izni olmadan da köpeğinizi götürebiliyorsunuz. 4 hava limanında karantina istasyonları var. Size uygun olan biri ile rezervasyon yaptırıp gidebiliyorsunuz . Ancak biraz masraflı oluyor. Ve titrasyon burda yatırmazsanız 28 gün karantinada kalıyor köpeğiniz ve masrafları size ait oluyor tabiki. Cdc sayfasında ayrıntı mevcut.

• Merhaba ben ev kedimi Americaya götürmeyi düşünüyorum kuduz asısını sadece 1 yasindayken bikere Olsun diye yaptirmistim sonrasinda Ev kedisi diye gerek olmadigini dusunup yaptirmadim Simdi cdc yi inceledim benim anladigim kadariyla kediler İçin istenen Birsey Yok , ben çip taktırıp kuduz titrasyonu felan gerekır sanmıştım guncel deneyimleri olan paylaşabilir mi

• @özge-karatepe testi orada yaptirip sonucu mu bekliyoruz yoksa karantinada kalmasi mi gerekiyor. Cok tesekkurler bilgiler icin. 1 ay kalip donecegiz sanirim riske atmayacagim:(

• @Zeynep-Yuksel orda karantinada kalıyor. 1 ay için bence uğraşmayın sizin içinde köpeğiniz için zor bir süreç

• Titrasyon testine yönelik CDC'ye soru sormuştum 45 günlük süre için. Gelen yanıta göre örneğin alındığı zamandan sonra 45 gün diye anlıyorum dolayısıyla raporun geldiği zaman + 45 gün değil gibi.

"Apply at least 6 weeks before you intend to travel-and make sure the travel date on the application is at least 45 days after the titer sample was drawn."

• @m339 evet bencede seyahat etmeyi planladığınızdan en az 6 hafta önce başvurun ve başvurudaki seyahat tarihinin titre örneğinin alınmasından en az 45 gün sonra olduğundan emin olun."

• ABD'ye kargoda köpeğini götürmüş olanlardan taşıma kafesi önerilerini alabilirsem çok memnun olurum.

• @Merve-Güngör şu sayfayı incelerseniz sorularınıza cevap bulabilirsiniz.
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/305/amerika-ya-evcil-hayvan-götürmek/461

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   R rigby 

• @rigby cok tesekkur ederim

• @Merve-Güngör Amerika istemese de Turkiye'den cikarken kuduz asisi ve cip kontrol ediliyor kediler icin. Cipe kayitli kuduz asisi ve havaalanina gitmeden 48 saat icinde ilce tarim bakanligi kontrolu gerekiyor.

• Hocam merhaba

DV2023 talihlisiyim, esimle birlikte mülakat tarihimizi bekliyoruz. Bir köpeğimiz var ve olabilirse onu da yanımızda götürmeyi çok istiyoruz, ancak hem hayvan kısıtlamalarından dolayı hem de 9 yaşında olduğu için bagajda gitmenin kendisini riske atmasından korkuyoruz, bu yüzden onu kardeşimize bırakmayı da düşündük ancak bu durum bizi çok üzüyor.

9 yaşında, 22 kilo olan kızımızı kısıtlamaları göz ardı edecek olursak nasıl abdye götürebiliriz? Bagajda gitmesi için uyutmayı kesinlikle istemiyoruz. Uçak dışı bir yol, veya uçakla bile olsa onu daha rahat ettirebileceğimiz bir yol bileniniz var mıdır?

Yardımcı olabilecek, öneride bulunabilecek biri olursa çok sevineceğim.

Şimdiden çok teşekkürler
    Sevgiler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Zeynep-0 merhaba.
    emotional supporting dog / duygusal destek hayvanı olarak uçak içinde seyahat edebilir ama bu oldukça kapsamlı bir durum ve seyahat edeceğiniz havayolunun bunu kabul etmesi ile alaklı.

https://www.turkishairlines.com/en-tr/any-questions/traveling-with-pets/

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Bu ileti silindi!

• Yurtdışına evcil hayvan çıkartılırken kullanılabilecek Ankara Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün ilgili dokümanının linkini aşağıda paylaşıyorum.

https://ankara.tarimorman.gov.tr/Lists/KutuMenu/Attachments/15/Yurt Dışı Çıkış.pdf

• @gucarslan çok teşekkür ederim, ben bir emotional support dog konusunu araştırayım o zaman

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Zeynep-0 oldukça zor ve meşakkatli bir süreç, bol şans dilerim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

103

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |