Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Abd’den Kanada’ya giden var mi yakin zamanda? Kanada’ya giris kosullari nelerdir guncel olarak?

• Merhaba,
    ABD ici seyehat ile ilgili bir baslik bulamadigim icin buraya sormanin en dogrusu olduguna karar verdim.

Onumuzdeki hafta esimle birlikte Boston a, esimin bir arkadasinin baby shower icin gidecegiz. Benim ilk Boston seyehatim olacak. Dogu yakasinda en kuzeyde New Heaven a kadar gitmistim. Daha yukarisini henuz gormedim.

Bana tavsiye edebileceginiz guzel turk mutfagi ornegi var mi? San diego'da yasiyoruz. Burda da yok degil ama ben bir turlu begenmedim. Turk mutfagi gibi degil, daha cok akdeniz restorani diyebilirim. Bana turkiyedeki gibi kebap yapabilen guzel bir turk restorani varsa bildiginiz onerebilir misiniz rica etsem?

• ⭐⭐⭐⭐

@Caner-0 ah San Diego ah... oradan sonra her yer size kötü gelecektir. Çok şanslısınız. Biz de işi gücü hallettikten sonra oraya taşınacağız inşallah... Coronado ve San Diego bir yana dünya bir yana bizim için...

• @Caner-0 2019 yilinda arkadaslarla Boston'da egitimdeyken, asagidaki Turk restauranta gitmistik. Cok da memnun kalmistik. Kucuk bir restaurant ama yemekleri oldukca iyiydi.

• Tesekkurler cevaplar icin. Pasha yi google mpas yer imlerine ekledim

• Pasha ya gidemedik. Program cok doluydu firsat olmadi halbuki otel otarafa yakin bir yerdeydi.

Ama boston u cok begendim. Yeni kitada olmasina ragmen beni tarihiyle etlikedi. Sehir merkezindeki barlar, restoranlar, Quincy market place vs her anlamda cok begendim. Sitchuet, Quincy tarafina da gittik arkadaslarimizi ziyarete. East coast suberb yerlesmesi de cok etkileyici. Evler eski ama genis bahceli ve yemyesil heryer.

• @denizci10 cruise'la çok gittim, san diego güzel bir mekan.
    lakin commiefornia'da olması sıkıntılı

• ⭐⭐⭐⭐

@charon her güzelin bir kusuru var 😎😂

• @denizci10 california baya leş oldu son 10 senede.
    covidde bunu üzerine tuz biber oldu.

• ⭐⭐⭐⭐

@charon buralardan sonra gözümüz kötü şeyleri görmüyor

• Domestik seyehatlerde TSA real ID zorunlulugunu iki sene daha erteledi. Mayis 7 2025

• Merhaba, Mayıs sonunda San Diego-New York uçuşum olacak. İç hatlarda deneyip memnun kaldığınız ve tavsiye ettiğiniz yerel bir firm var mıdır?

• @diclemre southwest, eger ucuyorsa tabi.

• Basligi okudum ama ilk defa tecrube edileceginde insan rahat hissetmek icin daha fazla bilgiye ihtiyaci varmis gibi hissediyor.

• United Airlines ile Houston aktarmali Austin->Memphis ucusumuz var
    • Elimizde TR Pasaportu, GreenCard, State ID karti var.
    • Bir adet kabin boy bagajimiz var
    • Ucus 1 ay sonra

Sorularim:

• Resmi islemler icin GC + State ID karti (uzerinde Real ID yildizi var) yeterli midir? (Driving License henuz yok 🙂 )
    • Bileti alirken uyaniklik yapip bagaj dahil etmedik. United Economy sinifina default olarak bagaj hakki vermiyor. Acaba duzeltme yapip etmeli miyiz veya deskte para odeyip mi bagaj hakki almaliyiz?
    • Her iki ucus ve donusler de United ile, bagaji aktarma sirasinda almaya gerek var midir? Baglarlar herhalde ikisini?
    • Transfer sirasinda 1 saat ara var Houston ic hatlarda yetisir miyiz? (Yetisecegi soylenmis)
    • TSA icin onceden online onay almak icin vakit gecti gibi gorunuyor, ilk sefer ucacagimizdan sureye ne kadar ek yapmaliyiz?
    • Ucuz oncesi ne kadar once havalaninda olmak mantiklidir (2 saat deniliyor)?
    • United nasildir? Ben Alaska, Southwest gibilerini denedim, dolmus stayla.

• @caglaror

Greencard veya state ID veya ehliyet yeterli.

Normal sartlarda check in yaparken, bagaj verebilirsiniz. Tabii ki odemeniz gerekiyor.

Connecting flights durumunda bagajlar aktariliyor. Siz son destination da bagajinizi alacaksiniz.

Houston havaalaninda 2 defa bulundum. Ayni havayollari ile connecting flight varsa, genelde ayni terminal de oluyorlar. O yuzden, eger ilk ucus gecikme yapmaz ve zamaninda olursa, 1 saatlik layover yeterli olacaktir. Tabii ki sizin de oyalanmadan acele etmeniz gerekiyor.

Eger TSA precheck yoksa, 2 saat oncesinden alanda olmaya calisin. Normal security check bazen cok uzun surebiliyor.

• ⭐⭐⭐⭐

@caglaror United ile hiç uçmadım ama Spirit de bagaj ücreti uçağa binmeden alırsanız daha uygun oluyor. Check-in esnasında biraz geçiriyorlar maalesef. Ondan şimdiden almanızı tavsiye ederim. Bir de kabin bagajı daha pahalı oluyor direkt uçağa vermenizi tavsiye ederim. Ayrıca kilo sınırına bakın multaka Spirit de 40 lb yani 18 kg valiz başı United için ne kadar bilmiyorum.

1 saatte bence de yetişirsiniz çünkü Houston IAH'da terminal A küçük bir yer sadece Spirit ve United a hizmet veriyor bir bölüm.

Benzer Başlıklar

• 7
  • 7
  • 20
  • 9
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

98

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |