Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ahsenaydgdu şirket kurulumunu önumuzdeki hafta tamamlayacağım. su an amazonda satıyorum ama hacim düşük. vizeyi alabilmem için ciroların yükselmesi lazım. kendime 12-18 ay lık bir plan yaptım hedeflere ulaşabilmek için. sizin de dediğiniz gibi ben deponun basında durup A dan Z ye herşeyle ilgileneceğim. kafama takılan baska bir soru var. şirket 18 ay boyunca satış yaptı vergi verdi v.s . şirketin değerini de 70-80k ya çıkardık. konsolosluk şirketin büyüklüğüne bakıp mı karar verir( 100 k altı )yoksa vergi,kira ödeniyor düzenli bir iş yapısı var deyip olumlu mu değerlendirir?

• @Erman-demirkıran hocam e2 denkleminde tek bir bileşen yok.
    Benim anladığım asıl baktıkları olay bu adam ekonomimize yararlı olacak mı + abd vatandaşına iş saglayacak mı?.
    eğer ki ülkeye vergi veriyorsanız, neden vize vermesinler? ABD'de vergi herşeydir, allahtir, adam öldür ama vergi ver.

• @Erman-demirkıran Sirketin kendi faaliyetlerinden elde ettigi gelir yatirim tutari hesaplamasina dahil edilmiyor diye biliyorum. kendi kaynaklarinizdan riske ettiginiz tutar onemli olan. misal, cepten 20k harcayip faaliyete gecirdiginiz sirket, tum gelirleri bunyede tutup 1 sene sonra 100k asset size'a ulasmis olsa bile vize basvurusu degerlendirilirken 20k'lik kisim dikkate alinir. veya bu bir yil icinde kendi kaynaginizdan 20k daha ilave ettiniz diyelim, o zaman 40k olarak dikkate alinir..

• @Erman-demirkıran su official sitede yetkililerin basvurulari her acida. nasil degerlendirdigi detaylica anlatiliyor, bir nevi ilgili makamlaron degerlendirme yonergesi..

• @dodo99 değerlendirmeniz için teşekkür ederim. 2 seçenek kalıyor ya statü değişikliği ya da o kadar yüksek rakamlara ulaşırsak oradan kazandığımız parayla başka bir yatırım yapacağız

• ⭐⭐⭐

@Erman-demirkıran Bütçem düşük olduğu için aynı endişeyi taşıyordum aynı soruyu avukatımıza sormuştum. Aldığım yanıtı direk iletiyorum..

“ Formda baslangic sermayesi yazilsa da, gunun sonunda sirketin geldigi duruma gore karar veriyorlar. Sermaye yeni hayata baslayan sirketler icin agirlikli oneme sahip. Belirli bir noktaya gelmis sirketlerde onemli olan sirketin kazanci ve istihdam durumu.”

• @ahsenaydgdu mantıklı bir cevap onemli olan 2 nokta vergi vermek ya istihdam sağlamak ve bunun sürekliliği. tabi bu bzm bakış açımız söylediğiniz gibi avukatla detaylı konusmak lazım. bu arada avukatlık ücretleri ortalama ne kadar?

• ⭐⭐⭐⭐

@Erman-demirkıran 8500 ile 10000 arası. Yanında harçlar falan var onlarda 1000-1500 dolar arası tutuyor.

• Bu arada tır alarak da E2 yatırımcı vizesi oluyormuş YouTube da bir video da denk gelmiştim. Tır ikinci el olsada oluyormuş.

• @mexido o iş için bence birinin yanında 6 ay falan calısmak lazım. su acıdan tırı aldıkta örneğin yükü nasıl bulcaz? işin bu detay kısımlarını öğrenmek lazım diye düşünüyorum

• @Erman-demirkıran, içinde söyledi: ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmen Olmayan Kişilerin Tecrübeleri

@mexido o iş için bence birinin yanında 6 ay falan calısmak lazım. su acıdan tırı aldıkta örneğin yükü nasıl bulcaz? işin bu detay kısımlarını öğrenmek lazım diye düşünüyorum

Dogru oda var zaten tiri surecek olacan abd vatandasi biri olmasi gerekiyormus yani 2kisiye istihdam saglamaliymis. Normalde 2tir gerekli. Ama 1 tirla da olabilme ihtimali varmis is planina gore. Tirlara baktim ikinci el uygun fiyatli tirlar var 30-40bin$ a pazarlik 2tiri belki 50-60bin$ a da alabilirsin. Tabi tirlarin cok ozelligini bilmiyorum rasgale tir baktim.

• ⭐⭐⭐

@mexido serkan yüreklinin videolarında yer verdiği bi aile var fatih duygu çifti onlar aldı yeni tır ama o dediğiniz fiyatlara değil daha pahalıya patladı diye biliyorum

• ⭐⭐⭐⭐

@mexido o fiyatlara yürüyen yani yola çıkabileceğiniz bir tır bulmak imkansız. 130 bin dolardan aşağı tır yok gibi diyebilirim.

• @Erman-demirkıran lojistik ağı network ile kuruluyor bir kere işin içine atılman yeterli. Ben Arabistan’da uğraşıyordum bir ara, arada herhangi bir broker olmadan direkt şoförlerle iletişime geçip iyi fiyatlarla yüklerimi taşıyordum. Bu iş Amerika’da brokersız zor yapılır ama network bir iki senede kuruldu mu tek şoför yetişemez nakliyeye 🤓

• @ahsenaydgdu, içinde söyledi: ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmen Olmayan Kişilerin Tecrübeleri

@mexido serkan yüreklinin videolarında yer verdiği bi aile var fatih duygu çifti onlar aldı yeni tır ama o dediğiniz fiyatlara değil daha pahalıya patladı diye biliyorum

Benim geçen gün izlediğim YouTuber olabilir Kayseri'den bir aile 5kisilik 50yaslarinda. O sıfır tır alacaktı para var. Tr de evi ve 1-2arabayi satıp gittiler sanırım. Önce turistle karı koca ülkeye girdi geri döndü sonra çocuklara turist alıp 40gun sonra ABD ye girdiler. Hatta polisler odaya aldı neden bu kadar erken girip ciktiniz uzerinizde ne kadar para var 20bin$ demişler. O şekilde girmişler Floridaya. Bir problem çıkmamış yani. Sıfır bir araç almıştı 20bin$ a. Tiri da sıfır almış olabilir.

• @denizci10, içinde söyledi: ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmen Olmayan Kişilerin Tecrübeleri

@mexido o fiyatlara yürüyen yani yola çıkabileceğiniz bir tır bulmak imkansız. 130 bin dolardan aşağı tır yok gibi diyebilirim.

Baktigim tırlar 2016model Volvo tirlardi hcam bilmiyorum. Bilmiyorum içeriğine bakmadım. Belki hasar kayıtlı vs diye o fiyatlardır orasını bilmiyorum açıkçası. Bu arada tırla çalışan maaşı 10-12bin$ diye duydum ne kadar doğru bilemem.

• ⭐⭐⭐⭐

@mexido o vergiden önceki hali ama onun için de yaklaşık 3000 mil yok yapmanız lazım haftada.

• Forumda 2 aydır çalışan biri vardı yeni başlamış.mil ücreti 70 cent alıyormuş.aylık 12-15bin mil yapıyormuş. 8500-10500 dolar arası kazanıyor demekki. Ahıska Türkleri var şirketi olan Sevil ismi oda ilk başlayan biri en az 8bin kazanır üst limit 14-15bin doları bulur diyor

• @denizci10, içinde söyledi: ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmen Olmayan Kişilerin Tecrübeleri

@mexido o vergiden önceki hali ama onun için de yaklaşık 3000 mil yok yapmanız lazım haftada.

Doğrudur hcam. Detaylı bilmiyorum. Tirci olan kişiler tır yatırımı yapan yada yapacak olanlara artık burdan bilgi verir:)

• @enemy, içinde söyledi: ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmen Olmayan Kişilerin Tecrübeleri

Forumda 2 aydır çalışan biri vardı yeni başlamış.mil ücreti 70 cent alıyormuş.aylık 12-15bin mil yapıyormuş. 8500-10500 dolar arası kazanıyor demekki. Ahıska Türkleri var şirketi olan Sevil ismi oda ilk başlayan biri en az 8bin kazanır üst limit 14-15bin doları bulur diyor

İyi paralar fakat herkes de tır kullanamaz. Kolay değil gerçekten. Bende düşünüyordum da arıza yapsa tekerler patlasa koca tekerleği değiştirmesi karda kış da gerçekten zor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

40

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |