Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

@prowl estağfurullah öyle demeyin herkesin içinde başka bir cevher vardır...

• @denizci10, içinde söyledi: ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmen Olmayan Kişilerin Tecrübeleri

@mexido meslek ve diploma çok bende 😂😂 Bilgisayar Mühendisliği nde lisans ve yüksek lisans yaptım şimdide bir ABD firmasında bootcamp e başlıyorum, ayrıca yıllardır denizlerde çalıştım yani kaptanlık yapabilirim ABD de aklınızın alamayacağı kadar tekne var bir de profesyonel barista eğitimi aldım. Belgem İngiltere den gelecek amerika da geçerli. Bu barista eğitimi sadece makinada latte hazırlama değil kahve çekirdeğini alıp latte art yaparak sunum yapabilecek bir barista eğitimden bahsediyorum. İçinde işletmecilik dersi de olan. Ondan dolayı bu işlerin hepsi kalbur üstü ve bana çok rahat sponsorluk ile greencard yolu açabilecek işler. Ayrıca eşim de profesyonel pastacılık ve fırıncılık eğitimi aldı. Ben workshop olarak yani amatör seviyede hamburger ve pizza eğitimleri aldım. Anlayacağınız bütün tuşlara basıyorum artık hangisi denk gelirse... 😉😎

Bilgisayar mühendisi iseniz zaten sponsor bulabilirsiniz diye düşünüyorum hcam:) hiç E2 ile uğraşmanıza gerek yok. Yabancı diliniz vardır diye tahmin ediyorum.
    Bootcamp i tr den mi aliyorsunuz? Hangi alanda bootcamp? Ve hangi firma , ücret nedir, süre nedir acaba?
    Bende e-ticaret Amazon alaninda araştırıyorum.
    Sponsorluk alabilmek adına. Kisaca bilgilendirirseniz seviniriz.

• ⭐⭐⭐⭐

@mexido e2 ile uğraşmak ben de istemiyorum ama yasal çalışma izni almak in başka çaremiz yok maalesef. Adamlar yasal çalışma izni olmadan iş verirler mi bilmiyorum ama çalışma izni alıp sonrasında işe girip şirketten sponsor olmasını istemek bana daha mantıklı ve makul geliyor. Ayrıca böyle yapan kişilerde var tanıdığım. Ondan diyorum e2 amaç değil araç benim için diye.

Bootcamp için de youtuberlar var onları takip ederseniz zaten görürsünüz. Üç aşağı beş yukarı aynı firmalar. Ben de onlardan birine başlıyorum. İsim vermek istemiyorum çünkü daha henüz denemedim ve kursa başlamadım. Ama memnun kalırsam buradan yazarım ufak bir bilgisel olarak.

• @denizci10 hocam statü değişikliği yaparak e2 aldığımızda yatırımın tutarı cok problem olmuyor mu 100k nın altı olduğu zamanda onaylanabiliyor mu?

• @denizci10, içinde söyledi: ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmen Olmayan Kişilerin Tecrübeleri

@mexido e2 ile uğraşmak ben de istemiyorum ama yasal çalışma izni almak in başka çaremiz yok maalesef. Adamlar yasal çalışma izni olmadan iş verirler mi bilmiyorum ama çalışma izni alıp sonrasında işe girip şirketten sponsor olmasını istemek bana daha mantıklı ve makul geliyor. Ayrıca böyle yapan kişilerde var tanıdığım. Ondan diyorum e2 amaç değil araç benim için diye.

Bootcamp için de youtuberlar var onları takip ederseniz zaten görürsünüz. Üç aşağı beş yukarı aynı firmalar. Ben de onlardan birine başlıyorum. İsim vermek istemiyorum çünkü daha henüz denemedim ve kursa başlamadım. Ama memnun kalırsam buradan yazarım ufak bir bilgisel olarak.

Haklısınız o yönüyle bakıldığında E2 fikri bir araç görevi görebilir sizin için.
    Tamamdir inceleyim YouTuberleri ozaman;)

• ⭐⭐⭐⭐

@mexido siz inceleyin kafanıza takılan bir husus olursa buradan ya da özelden sorabilirsiniz.

• @denizci10 hocam e2 çalışma vizesi değil bu arada teknik olarak. Sadece açtığınız işyerinde çalışabilirsiniz.
    eşinizin sınırsız çalışma izni olur

• @charon Eşine E2 alıp, kendisine çalışma izni almayı planladığı anlaşılıyor aslında @denizci10 'un 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@Erman-demirkıran 45-50 bin e e2 statü değişikliği alanlar var. 100 bin mevzusu sadece e2 vizesi zamanı sorun oluyor.

• ⭐⭐⭐⭐

@JackFoxy teşekkürler cevabınız için. Aynen öyle yapacağız @charon eşime dükkan açıp e2 alacağız ben çalışma izni alacağım sadece.

• @denizci10 en doğrusu olur. Mantıklı fikir.
    statü değişimiyle vize arasında bu kadar fark olması saçmalık. 50 binle statü değiştiriliyor ama elçiliğe gidip e2 alınmıyor. Vardir bir açıklaması, bakmak lazım

• ⭐⭐⭐⭐

@charon tamamen konsolosluğun inisiyatifi. Vize alacaksan biraz şartların iyi olsun diyor herhalde. Aklıma başka bir seçenek gelmiyor benim. Ama dediğim gibi benim için e2 araç ondan ne olduğu önemli değil.

• @denizci10 online satıs (amazon) iş modeline asış bakıyorlar acaba? depo falan tutmus olsak vize sansını artırır heralde ,online business ama fiziki ibr iş yerinde oluo depo acınca

• ⭐⭐⭐⭐

@Erman-demirkıran birkaç kişinin yaptığını duydum ama bire bir şahit olmadım ondan dolayı ne desem yalan olur. Avukata sorun desem bu sefer bir avukat olur der diğeri olmaz der o da sizin için net bir cevap olmayabilir. İyi araştırmanız lazım bence.

• @Erman-demirkıran e2 için istenenlerden bir tanesi de şirket sahibinin fiziksel olarak çalışması(benim bildiğim).
    bu yazdığınız sistem tamamen online yapılabilir gibi.

• @charon aslında planladığım iş modeli wholesale diye geçiyor. toptan disbritörden alıp amazonda satmak. bunun içinde bir deponuz olması gerekiyor ve işi ordan yönetmeniz lazım. tabikide bu iş için depoda çalışanlarınız olması gerekiyor. tabi bir avukata danısmak lazım her işin hikayesi farklı olabiliyor

• ⭐⭐⭐

@prowl yas tutuyorsa eger 34 e kadr diye biliyorum. hemen bir staj bulup gidin bence 🙂

• ⭐⭐⭐

@charon depoların basında da durabilir, böyle yapanlar var.. turkiyeden urun getirip disbirütörlük yapanlar var.. depoyu ara depo gibi kiralayanlar. e2 bi deniz tecrubeli avukatlar herseyin kılıfını buluyorlar. ee bosuna 8-10k $ para istemiyorlar. @Erman-demirkıran bey ciddi iseniz eğer avukatlara görüsmelere baslamanızı tavsiye ederim..

• @ahsenaydgdu, içinde söyledi: ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmen Olmayan Kişilerin Tecrübeleri

@charon depoların basında da durabilir, böyle yapanlar var.. turkiyeden urun getirip disbirütörlük yapanlar var.. depoyu ara depo gibi kiralayanlar. e2 bi deniz tecrubeli avukatlar herseyin kılıfını buluyorlar. ee bosuna 8-10k $ para istemiyorlar. @Erman-demirkıran bey ciddi iseniz eğer avukatlara görüsmelere baslamanızı tavsiye ederim..

Kesinlikle bende depo başında durup ürünleri fiziki olarak paketleyip kargolama rafları düzenleme işlemi yapabilir diyecektim. Bir arkadaş şirket kurup Almanya'da depoda fiziki olarak bu işi yapıyor ve çalışma izni aldı.

• @ahsenaydgdu katılıyorum. abdde düzgün avukat paha biçilmez bir şeydir.

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

34

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |