Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@bawin, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar,

Eşim için bir fırsat geçti elimize fakat ds 260 formunda bir kaç noktada takıldım.
    1- Have you ever used other names (i.e., maiden, religious, professional, alias, etc.)? bunu yes yapınca bekarlık soyadını yazıyorum fakat adını da illa yazmamı istiyor. Bu şekilde olması problem midir?Bunu no yapsam bekarlık soyadını göstermesem sıkıntı olur mu?
    2-Eşime çıktı fakat ben uzun bir süre WAT ile Amerikada kısa bir süre kalmıştım.Bu noktada benim o dönemki bilgilere uğraşmam zor oluyor.Bunları işlemesem sıkıntı olur mu?
    3-

1- O soyadı ile kullandığı adını da yazmalısınız tabi ki. Sonuçta soyadını isimsiz olarak kullanmadı değil mi? Tam ad olarak düşünün. Sakin no demeyin 🙂

2- Daha önce vize aldınız mı sorusu sorulduğunda yine doğru cevaplar vermeniz gerekiyor. Zor da olsa ulaşın.

Ne olursa olsun yalan beyan vermeyin form doldururken.

Ayrıca sürecinizi imzanıza taşıyın lütfen.

https://bit.ly/3cIMFIw

• @crazycells Evet oyle bir durum var ama yakin zamanda (Nisan) bir arkadasim O2 vizesinin islemlerini tamamladi. Tabi onlarin sadece dosya islemleri vardi mulakat olmadi. Sanirim Kktc vatandasi oldugunuzda islemleri yapabilmenize olanak sagliyorlar. Arkadasimdan aldigim bilgiye gore maillere hemen cevap verdiklerini soyledi bende durumu anlatan bir mail attim. Sureci oradan surdurebilirmiyim diye ama malesef otomatik cevap disinda bir geri donus alamadim. Bende yeni bilgiye ulasirsam mutlaka paylasirim. Tesekkurler

• ⭐⭐

@bestonway, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba ben formumu gönderdikten sonra fotoğraf eklemek gibi bir adıma geçmiştim ama gönderebilme heyecanı ve rahatlaması ile daha sonra orayı unuttum ve şimdi aklıma geldi. Fotoğraf tanımlamam gereken bir yer var mıydı? Eğer bilen varsa ve yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.

Fotoğrafı mülakata götürmelisiniz. Şimdilik fotoğraflık bir işiniz yok, merak etmeyin 🙂

• Çok teşekkür ederim peki halen devam etmekte olan bi üniversiteyi kaydederken bitiş tarihi yazmayınca kabul etmiyor ileri tarihi de kabul etmiyor bunu yazmama gerek var mı peki

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@blanx simdiden tebrikler, bebeginiz dogduktan sonra yeniden sorunuzu sorun, surecte oldugunuz asamaya gore yonlendirelim...

• ⭐⭐

@Umut-Stark, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Babama green card cikti ben de 18 yasindayim
    B1 vizesi ile abd de bulunuyorum benim faydalanmam icin turkiyeye donmem gerekir mi yoksa buradan islemlerimi yaptirabilir miyim

Vize sürenizi geçirmeden ve mülakatı kaçırmamak için geri dönün mutlaka. Siz de faydalanabilirsiniz.

Ayrıca sürecinizi imzanıza taşıyın lütfen.

https://bit.ly/3cIMFIw

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@zeynomistan, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba. Case number 25 binlerde. Ama ben başka bişe sorcam. Benim diplomamın aslı yok. Kayıp. E devletten noter onaylı aslını alsam ya da üniversiteden aslı gibidir falan yaptırsam kabul edilir mi acaba? Diplomayı bulamıyorum çok stres oldum.

Universitenin ogrenci isleriyle irtibata gecip mumkunse yenisini cikarttirmanizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐

@jordan, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba
    Eşim için ds formunu nasıl açtırabilirim
    Başvurudan önce evli değildim

Üstte Add Appliciant kısmından eşinizin bilgilerini girerek form oluşturabilirsiniz onun için de.

• Arkadaşlar iyi günler. 8 k dan kazandım, kız arkadaşım ile evlenmek istiyoruz ama grupda mülakat tarihi belli olduktan sonra tavsiye edilir yazıyor. Biz 6 senedir beraber foto belge vs hepsi mevcut ama . Şu an 1-2 ay içinde evlenme şansım var . Bunu yapıp ds açtırıp güncellesem mi sağlık lı olur yoksa ekim gibi mülakat tarihi belli olunca mı? Bana vizede bi olumsuz etki bırakır mı bu olay çünkü evlilik olmasa kesin gibi bakıyorum vize olayına. Single bir şekilde formu gönderdim . Fakat şimdi nasıl bir yol izlemeliyiz bilmiyorum en sağlam bi şekilde?
    Tarih belli olduktan sonra konsolosluktan negatif bi ds düzenleme cevabı alırmıyım? Profesyonel bi danışmana ihtiyacımız var mı? Yol gösterin lütfen biz ne yapalım? 😞

• ⭐⭐

@ozanurgun, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

eşim ikinci üniversitesini okurken bıraktı diploma degree yerine "no degree" yazcağımıza "none" yazdığımızı fark ettim formu açtırıp düzeltmemize gerek var mı ? formu açtırmazsak mülakatta bir problem olur mu ?

None da doğru 🙂 sorun yok merak etmeyin.

• ⭐⭐

@bandiciz, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

geçen seneki istatistiki verilere nereden ulaşabilirim excel sayfası vardı birkaç tane

savediversityvisa.org

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gökhan-Öz, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba
    Aile üyeleri dahil çoklu form dolduran bir kişi bu formların bazılarını unlock talebınde bulunur ve submıt tarihi değişir ise interview için referans değişiklik yapılmayan diğer formlar ın submıt tarihi mi oluyor acaba
    Yani ben 1 ay sonra onay maili değil unlock yapsam da referans yine değişiklik yapılmayan formların submıt tarihi midir
    Bilgisi olan varsa paylaşabilir misiniz
    Tşk

Sayin @EzgiLera 'nin soylediklerine ek olarak belirtmek isterim ki, bu tur ayrintilar her zaman degisebilir, o nedenle dosyanizi bu sekilde hesaplarla riske sokmamanizi tavsiye ederim. Zaten sayin @EzgiLera da bunu eklemis... DS-260 formunu gonderip bir daha actirmamaya calisin...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sonermahmut, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@smartcells @crazycells @EzgiLera @gucarslan
    Merhabalar ben telegram grubunuza üye oldum. Oradaki bilgileri okurken kendimle alakalı bir durum için sizden bilgi almak istiyorum. Babamın işi dolayısıyla Libya doğumluyum. Ailem orada sadece bir proje için geçici olarak bulunmuş ve ben 2 yaşındayken Türkiye’ye geri dönmüşler. Bütün aile türk vatandaşıyız. Çekilişe başvururken doğum yerimi Libya yazdım ve Türkiye kontenjanından başvurdum. Telegramdaki bilgilerde bu durumda olan bazı arkadaşların 2021-2022 yıllarında red cevabı aldıklarını okudum.
    DV 2023 yönergesinde sıkça sorulanlar bölümünde

1. Bir ülkenin “yerlisi olmak” ve “başka bir ülkeye göre değerlendirilmek” ne demektir?

Bir ülkenin yerlisi olmak genelde kişinin şu anda yaşadığı ya da vatandaşı olduğu ülkeye bakılmaksızın, doğmuş olduğu ülke demektir. Ülke yerlisi olmak aynı zamanda A.B.D. Göçmenlik ve Vatandaşlık Yasası’nın 202(b) sayılı maddesine göre, kişinin doğmadığı bir ülkeye göre değerlendirilme hakkını da vermektedir.
    Bir ülke ya da coğrafi bölgeden gelen göçmenlere sayı sınırlaması olduğu için her kişi bir ülke kotasından yararlanmalıdır. Değerlendirdiğiniz ülke hangi ülkenin sayı kotasından yararlandığınızı gösterir. Uygunluk ülkeniz normal koşullarda doğduğunuz ülke olacaktır. Ancak, uygunluk ülkenizi eşinizin doğduğu ülke ya da doğduğunuz zaman orada yerleşik olarak ikamet etmedikleri ve orada doğmadıkları takdirde anne babanızın doğduğu ülke olarak seçebilirsiniz. Değerlendirildiğiniz ülke ancak bu üç şekilde belirlenebilir.
    Başvuruda yanlış veya uygun olmadığınız bir ülkeye göre değerendirilmeyi talep etmek (örneğin geçerli bir bağ oluşturamadığınız bir ülkenin kotasından yararlanmayı talep etmeniz) çeşitlilik vizesine (DV) uygun bulunmamanıza yol açacaktır.

Şeklinde bir açıklama var ve benim durumuma uygun olduğunu düşünüyorum, sizin fikirleriniz nedir acaba? Red cevabı alan arkadaşlarında durumu aynı mıydı, yoksa başka etkenler de var mıydı? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Anneniz veya babaniz Turkiye dogumlu mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dug, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba "DS-260 formunu kendiniz ve Green Card alacak aile fertleriniz icin ayri ayri doldurmaniz gerekiyor" bilgisini okudum. Aile fertleri icin dolduracağımız form nasıl açılıyor?Kendi formumuzu doldurup onayladiktan sonra ayni case numarasıyla eşim için mi dolduracağız? Yoksa kendi formumu doldururken eş için yönlendirme mi yapılıyor?

Zaten ilk sayfada herkesin formunu ayri ayri goreceksiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozanurgun, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Amerika Birleşik Devletleri'nde bu tür bir iş yapmak isteyen ancak henüz Yabancı Lisansüstü Hemşirelik Okulu Komisyonundan veya eşdeğer bir onaylı bağımsız sertifikasyon kuruluşundan sertifika almamış bir sağlık uzmanı mısınız?” bu soruya pdf teki çevirinin yanlış çevrilmesinden dolayı no olarak işaretledik fakat eşim lisans hemşire mezunu pformu açtırım yes olarak düzeltmem gerekir mi problem olur mu

PDF'teki ceviri dogru olani, bilginize.

• @EzgiLera Değerli vaktinizi ayırıp bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim🙏🏻🙏🏻🙏🏻

• @crazycells teşekkürler, formu zaman kaybetmemek için göndermiştim iki gün önce. Abd adresindeki kişi ismi ve no kısmını nasıl halledebiliriz? Formu açtırmaya gerek var mı yoksa mülakat zamanı eklenebilir mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@oğuzhan-kanbay, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Sıralamam 12 binlerde ne zaman geri dönüş olur takribi?
    Bir de belgeleri bu yılda kcc mail atılmıyor direk görüşmeye belgenin aslı gidiyor değil mi?

Bu dediginizi hep beraber deneyimleyip gorecegiz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ycetın, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba herkese iyi forumlar aklıma takılıp çok kurcalayan bı soruyu sormak ıstıyorum lütfen bilgilendirirseniz sevinirim.
    Aklıma takılan şey şu askerliğim 2022 şubat ayına kadar tecilli CN numarama göre bu vakitten önce mulakat maılı almam mumkun gorunmuyor askerlık tecılım bıttıkten sonra mulakata cagırılacagım 2022 mulakat deneyımlerıne baktıgım zaman askerlık belgesını de özellikle istemişler genelde, bu durumda askere gıtmem gerektıgı evrağını götürsem gene de vize almam mumkun mu yani senın şuan askere gıtmen gerekıyor deyıp vızemı onaylama ıhtımallerı var mı? lütfen bilgilendırırsenız sevınırım tüm hayat planlamamı buna göre yapacagım. Umarım herkes ıstedıgı hayata kavuşur cevaplar ıcın tesekkur eddıyorum şimdiden.

hayir askere gitmeniz gerekmez, zaten yurtdisinda gocmen iseniz askerliginizi tecil edebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mrozan, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Have you ever been in the U.S.?

Daha önce amerikaya gitmedim ama gemide çalışır iken gemim amerika limanlarında bulundu ve operasyon yaptı. imegration office geldi bir keresinde yüzümün resmini çekti parmak izimi aldı ama yinede amerikanın içerisine girmedim sadece dışarda sahil tarafından yük tahliye ettik bu sorya ne cevap vermem gerekiyor?

Ben hayır dedim bunu evet diye düzeltmem gerekiyor mu? Eğer gerekiyor ise randevu aldıktan sonra ds 260 formunu açtırıp yaptırmam mı mantıklı olur yoksa şimdi mi?

C veya D vizeniz var mi?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

68

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |