Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bu ileti silindi!

• @svsucr I ları yazarken i ye basarsan kabul eder.

• İkinci uyruk ile ilgili bir sorum var.

Eşim ve kızım çifte vatandaş. İkinci ülkeye ait pasaportlarının süresi bitti. Başvuruda Türkiye olarak kaydetmiştik. İkinci uyruğu soruyor ama pasaport bilgileri de soruyor mu?

• ⭐⭐⭐

@Oğuz-Tokay, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba, Lise diploma notumu maalesef bilmiyorum. Diplomam da kayıp. Liseye müracaat ettim, 1 hafta içerisinde tasdikname hazırlayacaklar ancak ds260 formunu da bir an önce göndermek istiyorum. 2008 öncesi mezun olduğum için E-devlet'te çıkmıyor. İlçe Milli Eğitim de Liseye yönlendiriyor.

Diploma notu yazan yere "do not know" yazsam olur mu? Diploma zaten mülakatta ibraz edilecek diye biliyorum.

Diğer sorum ise mülakat sırassında üniversite diploması yerine e-devletten aldığım mezuniyet belgesi geçerli olur mu?

Teşekkürler şimdiden

Course of Study: buraya universite ya da daha ustu bir
    ogretim kurumunlarindaki bolumunuzu yazmalisiniz, lise
    icin ise meslek liseleri icin ‘vocational’, diger liseler (duz,
    anadolu, fen, aol vs.) icin ‘academic’ yazabilirsiniz.

• @crazycells 2022 Eylül

• ARKADAŞLAR EŞİME GREEN CARD ÇIKTI SIRA NUMARASI 5 BİN KÜSÜR DS260 FORMU KONUSUNDA YARDIM EDEBİLİRMİSİNİZ

• Bu ileti silindi!

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Djordan023 elbette hayır, öyle olsa ben ve geçmiş yıllardaki benim durumumdaki herkes vizesini almış olurdu 🙂

bültende cut-off içinde olmak, vize alacağınız anlamına gelmez.
    bu adam da neyden bahsediyor diyorsanız bu iletiyi okuyun lütfen.

ayrıca elbette bu iletiyi.

Anladım çok teşekkürler

• hangi tarayıcıdan dolduruyorsunuz dostlar ds260 ı chrome da mı bir sıkıntı var anlamadım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Emrey34 lütfen lütfen iletinizi düzenler misiniz ne olduğu anlaşılmıyor.

• İkamette yazan doğum yerimin adı epey uzun. Dolayısıyla ds260 formuna sığmıyor. Bu durumda sığdığı yere kadar mı yazmalıyım?

• @gucarslan düzelttim hocam bakarmısınız

• @svcnmrsn asıl talihli önemli

biz asıl talihli olan eşimin formunu 11/05 de doldurduk gönderdik. bugün de çocuğumun formunu gönderdik. çocuğun formunda submit tarihi 11/05 yazıyor.

• @Emrey34 hocam bilgisayarın arama yerine dil ve klavye seçenekleri yazın ingilizce dilini ekleyin ve klavyenizi eng yapın o şekilde doldurun formu yoksa çok zorlanırsınız.

• @gucarslan forumda ki mülakata götürülmesi gerekenleri okudum ancak banka hesap cüzdanı isteniyor şekilde yazılmış bu son 6 ay hesap dökümü anlamına mı geliyor ?
    Ayrıca asıl talihli eşim ve eşim çalışmıyor paranın hepsi benim maaş hesabımdan eşime aktarılacak birikim diye ben dependant olsam bile bende banka cüzdanı yada hesap dökümü sunacak mıyım ?
    Teşekkürler

• @sedat3459 formu doldurmak çok kolay ilk konudaki pdf dosyasını ve videoyu izlerseniz kendiniz yapabilirsiniz.

kendi kaderinizi başkasının eline bırakmanızı tavsiye etmem. birisine doldurmak istiyorsanız en azından profesyonel birisini tercih ediniz.

• ⭐⭐

@gucarslan, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@bestonway mülakat aldıktan sonra dosyanızın tekrar açılmasının bir anlamı yok 🙂
    bahsettiğiniz durum, dosyanız KCC'deyken yaşanan durum. mülakat aldığınızda dosyanız ankara konsolosluğu'na transfer olur. bu yüzden gönül rahatlığıyla işlemi yapabilrisiniz.

mülakat tarihi mülakattan 1 ay önce gelir normalde.
    tarih geldikten sonra evliliği tavsiye etmiyorum açıkcası, çok yeni bir evlilik olarak görülür ve bu da mülakatta size sorun yaratır.

bu yüzden eğer evlilik niyetiniz varsa bir an önce evlenip mülakatınızda belirli bir süredir evli olduğunuzu kanıtlayın.

Evrak talebi sonrası-mülakat maili öncesi olan süreçte evlenmek en sağlıklısı değil mi?

(Tabi pilot uygulamanın devam etmeyeceğini varsayarsak)

• @mhtbodur nerden ulaşabiliriz oraya link var mı ?

• ⭐⭐

@aytug-aykut, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan yani biz onumuzdeki gunlerde mantiken 2022 ekim oncesi evlensek sorun olmuyor. Bildiriyi yapiyoruz ve esimiz de bizimle gelebiliyor degil mi?

Evlilik için tam tarih belirlemeden önce dv2023 sürecinin nasıl ilerleyeceğini biraz gözlemlemenizi tavsiye ederim.

• Şuanlık KCC kaç günde açıyor onaylanmış başvurunu? Talep oluşturdum bekliyorum

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

76

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |