Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @aslanamca KCC tarafından mail aldıktan sonra diye biliyorum.

• selamlar, birkaç sorum var
    1- DS260 dan sonraki sürec KCC den ek evrak için veya mülakat için e-mail beklemek mi?
    2- KCC nin istediği evraklar standart ise şimdiden evrakları toplamak avantaj olur mu?
    3- Eğer öyleyse bu evraklar neler?
    4- KCC maili 1 Ekimden sonra mı bekleyeceğiz yoksa yakın zamanda olma ihtimali var mı? CN aktif olunca mı mail atıyorlar?

Şimdiden çok teşekkürler.

• Merhabalar çok değerli arkadaşlar sizi bir kaç belirsizlik yaşadığım için yazıyorum ds260 ile alakalı, eşim yabancı ülke vatandaşı pasaportunda benim soyismim yok, süresinin dolmasınada 7 yıl kadar var pasaportununda acaba bu pasaport ile devam edebilirmiyiz form için bize sorun teşkil edermi soy ismimin olmaması pasaporta , asıl talihllide benim çok sorun teşkil edermi şimdi yeni bir pasaport başvurusunda bulunsak haliyle 1 hafta yı bulucak gelmesi o yüzden süreyide geçirmek istemiyoruz başvuruda, sorularım için maruz görün gerçekten, şimdiden çok teşekkür ederim

• @uurse hayırlı olsun tamamlamışsın 🙂

• @aslanamca merhaba, öncelikle lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın. KCC 'ye evrak gönderme, 2022 yılı için kalktı ancak 2023'ün durumu henüz belli degil.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aslanamca ilk olarak lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.

ilgili kural DV2022 için pilot olarak kaldırıldı.
    DV2023 için devam edip etmeyeceği belli değil. kural devam edecekmiş gibi düşünerek hareket etmenizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@vadili bütün sorularınızın cevabı bu başlığın ilk iletisinde mevcut.

• Bu ileti silindi!

• texas houston a gıtmeyı planlıyorum orada bır adres bulmalıyım ds260 doldururkende soruyor yardımcı olabılecek kımse varmı ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@coldplay3 şuan bir adresiniz yoksa "NOT CLEAR YET" yazın ve devam edin.
    mülakatta bu bilgiyi güncelleyebilirsiniz.

ayrıca vereceğiniz adresin tanıdık ve sağlam bir adres olmasına özen gösterin.
    çünkü ssn ve green cardınız oraya postalanacak.

• @Laths aynı hata bende de oluyor birkaç gündür. arada 1-2 kez açıldı ama formu tamamlayamadan sayfa beni attı. yoğunluktandır diye umuyorum.

• Merhabalar, DS260 formunu dün teslim ettim. Kısa dönemde yapmam gereken başka kritik bir aksiyon var mıdır? Yoksa bundan sonra vize görüşmesine kadar gideceğim yeri iş olanaklarını araştırmak gibi konulara mı odaklanmalıyım. Bu tür konularda daha önce giden arkadaşların deneyimlerini paylaştıkları, yol gösterdikleri başlıklar var mı ? Hangi içerikleri önerirsiniz?

• @gucarslan benim arada 1 yıl yurt dışında farklı bir adresim var. İlk adrese su anki i bir sonrakine yurt dısınadakini ve son olarak da ilk adresi tekrar yazdım. 2016dan şimdiye 2015-2016 ve 1999-2015 olarak böylece bahsettiğiniz hatayı almadım. Doğru mu yaptım emin değilim 😃

• Çok fazla birbirinden farklı posta kodu girdim ancak bir tanesini kesinlikle kabul etmiyor, o posta kodunun başına bir sıfır ekleyerek denediğimde kabul ediyor, bu şekilde eklemem doğru olur mu?

• Merhaba herkese. İşim dolayısıyla yılda birkaç sefer çeşitli ülkelere 1 hafta süren seyahatlerim oluyor.
    "Have you traveled to any countries/regions within the last five years? " sorusuna tüm seyahatlerimi yazmalı mıyım?
    Form doldurmaya ilişkin videolarda "5 yıldan fazla bir ülkede bulundunuz mu" çeviriler yapılmış ama o anlama geldiğini düşünmüyorum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@taylan172 merak ettiğiniz konular için ABD'de Yaşam başlıklarını inceleyebilirsiniz.,

• @uurse @Carl selamlar,

Forumu okurken denk geldim bu soruya, yorum yapmak istedim. Daha önce farklı bir ülkeye yapmış olduğum göçmenlik başvurusunda buna benzer bir şeye rastladım. Her göçmenlik başvurusunda doldurulması gereken 260 gibi formlar mevcut ve soruları birbirine benzer şekillerdedir. Avustralya'ya göçmenlik başvurusu yaparken aynı niteliklerdeki bir başvurunun bu tarz bir soruya, "formu doldurduğu tarih itibari ile", sorulan niteliğe sahip olmadığından dolayı no demesi gerekirken yes dediği için yalan beyan kodu ile reddedildiğine tanık oldum.

Yani mülakata kadar sahip olacağı için YES dedi arkadaş ancak formu doldurmuş olduğu tarihte sahip olmadığı bir şey olduğu için NO demesi gerekiyormuş. YES cevabı, yalan beyan sebebi sayıldı.

Dikkat edilmesinde fayda vardır diye bu tecrübemi paylaşmak istedim.

Teşekkürler 🙂

• @Tugce-0, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@uurse @Carl selamlar,

Forumu okurken denk geldim bu soruya, yorum yapmak istedim. Daha önce farklı bir ülkeye yapmış olduğum göçmenlik başvurusunda buna benzer bir şeye rastladım. Her göçmenlik başvurusunda doldurulması gereken 260 gibi formlar mevcut ve soruları birbirine benzer şekillerdedir. Avustralya'ya göçmenlik başvurusu yaparken aynı niteliklerdeki bir başvurunun bu tarz bir soruya, "formu doldurduğu tarih itibari ile", sorulan niteliğe sahip olmadığından dolayı no demesi gerekirken yes dediği için yalan beyan kodu ile reddedildiğine tanık oldum.

Yani mülakata kadar sahip olacağı için YES dedi arkadaş ancak formu doldurmuş olduğu tarihte sahip olmadığı bir şey olduğu için NO demesi gerekiyormuş. YES cevabı, yalan beyan sebebi sayıldı.

Dikkat edilmesinde fayda vardır diye bu tecrübemi paylaşmak istedim.

Teşekkürler 🙂

Yine aynı konuya istinaden, böyle bir olaya bizzat tanık olmuş olmamdan ötürü, bitmeyen bir üniversite/okul için sanki bitirmiş gibi formun doldurulduğu tarihi girmek ürkütüyor. Ancak başka bir seçenek yok gibi...

Teşekkürler 🙂

• su anda sıgortalı bıryerdede calısmıyorum freelance sgk sız kopek gezdırıyorum bunu eklemelımıyım yoksa calısmıyor dıye bır secenek varmı hangısı daha saglıklı olur bıryere baslayıp sgk gırısı yaptırıp basvursam dahamı saglıklı olur su an ıssızım ıse gırecegım 1 haftaya kadar

• ⭐⭐

@KALYENTE11 hayır... ABD sizin askerlik göreviniz ile ilgilenmez, ta ki yasal suçlama olmadıkça.
    siz gidene kadar bu tarafı halledin yeter

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

98

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |