Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Miami Dayton a beach sakinlik ve konaklama icin sanırım uygun bi bölge

bu bölge hakkında bilgisi olan yada bu bolge de yasayan var midir?

taller

• herkese merhabalar.
    daha çıkmadı ama çıkarsa aklımdan geçen ilk yer houstondır. ama çok kapsamlı araştırmadım daha.
    Tr de iş olarak bence kocaeli
    çünki sanayi şehri. muhakkak iş bulunur.
    ama tercihim tabikide antalya
    bu iki şehir büyük ve diğer illerden çok göç alıyor. yaptığınız iş olmasada muhakkak iş bulunur/

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Metropollerin etki alanlari:

Yasadigimiz ya da calistigimiz yeri dusunurken aklimiza once siyasi sinirlar ve idari cizgiler gelir, su sehirde ya da su eyalette yasiyoruz deriz; fakat yasadigimiz ya da calistigimiz bolgenin adini soylerken bu sinirlar kesin olmaktan cikar ve biraz daha belirsizlesir. Ornegin New Jersey'in kuzeyinde yasayip calismak icin Manhattan'a giden biri New York City'nin etki alanindayken ve NYC bolgesinde yasiyorken, New Jersey'in guneyinde calisan biri icin bu bolge cogunlukla Philadelphia'dir. Peki New Jersey'in hangi bolgeleri NYC'nin etki alaninda, hangi bolgeleri Philly'nin etki alaninda?

Metropol sehirlerin ve bolgelerin bu etki alanlarini belirlemek icin sayisal bir algoritma ile insanlarin yasadiklari-calistiklari yerler arasindaki seyahat verilerini incelemisler ve ortaya bu harita cikmis:

alt metni

Bu haritada ABD'deki sehirlerin ekonomik olarak birbiriyle nasil baglantili olduklarini gorebiliyorsunuz. Bolgeler; sehir ya da eyalet sinirlarina aldiris etmeden birbirlerine baglilar. Bu calismada 4 milyondan fazla seyahat verisi kullanilmis ve calisma sonucunda ABD'nin haritasi su mega-bolgelere ayrilmis:

alt metni

kaynak

• Evet dostlar. Forumda yeniyim ve gördüğüm kadarıyla herkes emsali görülmemiş bir heyecanla Gc bekliyor artık. Bunda ülke içi durumların etkisi olduğu açık tabiki. Neyse dağıtmayayım, bu kadar istendiğine göre çıkması şansına karşı bir plan yapmışsınızdır illaki. Sebepleriyle birlikte hangi eyaleti seçerdiniz, paylaşırsanız sevinirim

• maryland, delaware, newjersey,pensilvanya dörtgeninde takılırdım 🙂 Tabi çok param olsa california dan başka yeri tercih etmem 🙂

• biz seattle, washington tercih ettik akrabamız orda olduğu için. ama şartlar farklı olsaydı florida seçerdim, mevsiminden dolayı.

• Texas, Illinois veya Florida.

• Florida, Islamorada

• California - San Diego, 2. seçim Florida Jacksonville

• Tek gidecek olsam Florida/boca Raton ailemi götürcek olsam georgia/evans.. İklimlerin ılıman olması mavi yaka (işçi sınıfı) için daha çok iş olması vergilerin ve kiraların düşük olması suç oranlarının yok denecek kadar az olması

• @mrfirat hocam mavi yaka işi çok demissiniz genelde hangi işler? Ücretleri arastirdinizmi

• @kürşat genelde depo üzerine florida da çok depo var bende forklift operatörü ve depocuyum indeed ten baktıgımda sürekli bu işlerde en çok artış florida eyaletinde sağlık sigorta sınıda şirketler kendi yapıyor örnek bir şirketin mavi yakaya verdiği sosyal haklar,

BENEFITS
    Health Insurance
    Dental Insurance
    401(k)
    Paid Time Off (PTO)
    8 Paid Holidays
    Optional Life Insurance
    Educational Financial Assistance
    Credit Union Membership
    Direct Deposit of Payroll Checks
    Medical Leave
    Family Leave
    Bereavement Leave
    Jury Duty Leave
    Employee Assistance Program
    Uniform and Uniform Maintenance
    Vision Insurance
    Identity Theft Protection (Lifelock®)
    Pet Insurance
    AFLAC Policies (Short Term Disability Income Protector, Personal Cancer Indemnity Plan, Personal Accident Plan, Hospital Protection, Hospital Intensive Care Protection, Specified Health Event Protection, Life Protector & Dental

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

USNews'in Saglik sistemi, Egitim, Ekonomi, Altyapi, Is Firsatlari, Suc Orani ve Genel Yasam Kalitesi konularinda eyaletleri siraladigi listeye suradan ulasabilirsiniz:

https://www.usnews.com/news/best-states/rankings

alt metni

• @crazycells Amerika'da Yasanacak Eyaletin Secimi içinde söyledi:

USNews'in Saglik sistemi, Egitim, Ekonomi, Altyapi, Is Firsatlari, Suc Orani ve Genel Yasam Kalitesi konularinda eyaletleri siraladigi listeye suradan ulasabilirsiniz:

alt metni

Hepsinin ortak noktası soğuk olmaları herhalde. Kıştan bahsediyorum :). Güzel yerler hep bize göre soğuk kar yağmayan yerlerde de sanki insan çeşidi biraz kötü yönde değişiyor izlenimi yaratıyor hep kafamda 🙂

• @crazycells Amerika'da Yasanacak Eyaletin Secimi içinde söyledi:

alt metni

New England ilk 10'a 3 tane eyalet sokmus, hehe!
    Massachusetts, New Hampshire, Vermont.
    Infrastucture'ddan kaybetmis hepsi yoksa daha da yukari cikarlardi.
    Infrastructure'in icine kesin yolla da giriyordur. Soguk sebebiyle asfalft surekli patliyor. Ve ABD'nin en eski yerlesim merkezlerinden biri olmasi sebebiyle Boston'da mesela alt yapi eski. Ama gunluk hayata ne kadar olumsuz etki yapiyor orasi tartisilir.

Yanliz North Dakota yasam kalitesi acisindan nasil bir numara anlamadim. Ne varmis arkadas North Dakota'da?

• @gkhanfeez Amerika'da Yasanacak Eyaletin Secimi içinde söyledi:

@crazycells Amerika'da Yasanacak Eyaletin Secimi içinde söyledi:

alt metni

Hepsinin ortak noktası soğuk olmaları herhalde. Kıştan bahsediyorum :). Güzel yerler hep bize göre soğuk kar yağmayan yerlerde de sanki insan çeşidi biraz kötü yönde değişiyor izlenimi yaratıyor hep kafamda 🙂

Norveç vs Suudi Arabistan 😄

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gkhanfeez Amerika'da Yasanacak Eyaletin Secimi içinde söyledi:

@crazycells Amerika'da Yasanacak Eyaletin Secimi içinde söyledi:

Soyle bir perspektif getireyim...

Zaten Homo Sapiens de Afrika'dan kuzeye yani soguklara cikinca aklini daha cok kullanmaya basladi, daha dogrusu bunu yapmak zorundaydi... Afrika'da ozellikle ekvator bolgesinde yilin her gunu 25 derece, yagmur da yagsa, ruzgar da esse sorun degil hava genel olarak guzel ve insanlarin hayatini olumsuz etkilemiyor. Fakat kuzeye gidince hava kosullari artik hayati olumsuz etkilemeye basliyor, cunku eger hayatta kalmak istiyorsaniz o kardan ya da dondurucu soguktan nasil kurtulacaginizin cozumunu bulmaniz gerekiyor, evler yapmaniz gerekiyor, bunlarin dayanikli olmasi da gerekiyor, evin disina cikmadan islerinizi halletmenizi gerektiren sistemler yapmaniz gerekiyor, evinize suyu getirmeniz gerekiyor, bir yerden bir yere gidebilmek icin yasadiginiz bolgenin altyapisini gelistirmeniz gerekiyor... Bu sekilde toplum da zamanla gelisiyor. Oysaki sicak bolgelerde kalan kisiler icin bunlarin hicbirini yapma zorunlulugu olmuyor.

• Benim sweet home Alabamam yine kümeye oynuyor listeler yapılıyor sıralamalar değişiyor ama biz yine yokuz☺ Ama olsun bizimkisi kupa aşkı değil arma sevdası Roll Tide Roll Alabamalıyığ vesselam ☺ Bu arada @sadriabi abi güneyde bekleniyorsun ☺

• @Rookie sagol canim kardesim 🙂
    Valla sen kafana takma bu siralamalari falan. Sen orda sortla geziyorsundur ben 2-3 haftadan beri her sabah oglani okula goturmek icin arabanin camindaki buzlari kaziyorum 5-10 dakika hehe

Bu arada onunumuzdeki yaz hanimla cocuk TR'ye tatile gittiginde tek basima arabayla asagilara inme fantazim var, arkadaslara ugraya ugraya. Simdilik gorunen duraklarim New Jersey, North Carolina, Nashville Tennesse, KNoxville Tennesee, sen de son duraklarimin guneyindesin. Bir de ilkokul arkadasim var Dallas'ta ama yok artik cok uzak. Bakalim gerceklestirebilecek miyiz? 🙂

Buyur sizin milli marsin sozlerini paylasarak mesajimi sonlandiriyorum hehe!

Sweet Home Alabama
    Lynyrd Skynyrd
    Big wheels keep on turning
    Carry me home to see my kin
    Singing songs about the south-land
    I miss 'ole' 'bamy once again and I think it's a sin
    Well I heard Mister Young sing about her
    Well I heard ole Neil put her down
    Well, I hope Neil Young will remember
    A southern man don't need him around anyhow
    Sweet home Alabama
    Where the skies are so blue
    Sweet home Alabama
    Lord, I'm coming home to you
    In Birmingham they love the Gov'nor, boo-hoo-hoo
    Now we all did what we could do
    Now Watergate does not bother me
    Does your conscience bother you, tell the truth
    Sweet home Alabama
    Sweet home Alabama
    Lord, I'm coming home to you, here I come
    Now Muscle Shoals has got the Swampers
    And they've been known to pick a song or two (yes they do)
    Lord they get me off so much
    They pick me up when I'm feeling blue, now how bout you?
    Sweet home Alabama
    Sweet home Alabama
    Sweet home Alabama, oh sweet home
    Where the skies are so blue and the governor's true
    Sweet home Alabama

Benzer Başlıklar

• 3
  • 13
  • 8
  • 99
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

95

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |