Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@SUAT-GUNAY, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@uzaysan daha çok yolumuz var. GC için değil ama genel sohbet de iyi oluyor. bi' etkinlik yapıp buluşsak falan neler çıkar kim bilir 🙂

Katılıyorum buna.
    Fiziksel bir buluşma olursa ve lokasyon olarak orta nokta seçilebilirse neden olmasın, seve seve gelirim.

• @yenihayaletadam Biz o düşük ihtimali seviyoruz napalım (: Zor bizim işimiz, imkansız zaman alır. asdhasjdgajhsgd 😂

• @abrakadabra İşim gereği sürekli seyahat halindeyim ben. (Gerçi bu ay izinliyim) Gittiğim şehirlerde yakın olan olursa ve akşam bi çay kahve içmek isteyen olursa neden olmasın. Toplu buluşma da olursa bakılır tabii (:

• ⭐⭐

Ankara'ya hiç gitmedim totemim çıkınca gitmekti yemişim tötemini bursadayim ama havalar biraz düzelince bir Ankara buluşması olursa gelebiliriz kaktüs cafe de oturup konsolosluğu bakarak iç geçirir alternatif planlar yaparız

• ⭐⭐

@Zelene, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Ankara'ya hiç gitmedim totemim çıkınca gitmekti yemişim tötemini bursadayim ama havalar biraz düzelince bir Ankara buluşması olursa gelebiliriz kaktüs cafe de oturup konsolosluğu bakarak iç geçirir alternatif planlar yaparız

Ankaraya gitmeyi bende hep istemiştim eğer kazanirsam mülakattan önce gidip Anıtkabiri görmek istiyorum.

• @enemy, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@FreeMen başka bir uğraş hobi bulman lazım ilgini oraya verirsen ABD çok aklına gelmez.

Bu öyle bir şey değil ki ama. Türkiye gündemi günden güne kendini daha çok hissettiriyor. Kaçma ihtimalin yok, haliyle iliklerimize kadar hissediyoruz.

• @ahsenaydgdu teşekkür ederim bir bakayım dediğiniz hesaba . belki bir fikir olur 😊🙏

• Konusu geçtiyse kusura bakmayın. Forumda aktif olup kazanan kimseye denk geldinizmi?. Kazananlara baktığımda, her zaman olduğu gibi kazandıktan sonra yazmaya başlayanlara denk geliyorum.

• Amerika'daki Berber Dükkanlarının Önünde Dönen Renkli Zamazingonun Olayı Nedir?
    Filmlerde, dizilerde bolca karşımıza çıkan ve tam karşılığı "Barber's Pole" olan bu dönen direk ne anlama geliyor? Kısaca tarihine bir bakalım.

alt metni

barber's pole'nin geçmişi kan alma servisiyle ilintilidir.

berberler orta çağda ameliyat da yapmaktaydılar. bu direğin altı bir şeyi, üstü bir şeyi, kendisi de hastayı temsil etmekteymiş.

alt metni

kırmızı ve beyaz şeritler kullanılan bandajı (kırmızı kanlı, beyaz temiz) gösteriyormuş. bu bandajlar direğe asılıyor, rüzgarda döne döne kuruyorlarmış.

alt metni

evvel zaman içinde de günümüzde kullanılan şeklini almış, bandajlar yerini boyanmış tahtaya bırakmış, ve de berberlerin sembolik olarak kullandıkları bir zamazingo olup çıkıvermiş.

alt metni

avrupa'da da kullanılan bu zamazingoların amerika'da bulananların da ekstradan bulunan mavi rengi de kendi bayraklarına bir atıf imiş.

alt metni

via link

• Herkese merhaba, bu sene hiç yazmadan sadece forumu okumuştum ve bir tür totem yapmışttım fakat olmadı.
    Şimdi de bu seneyi yazarak geçirelim bakalım ne olacak 😃 herkese bol şans.

• @ahsenaydgdu o hesabı bulamadım acaba link bırakabilirmisiniz 🙏😊

• @dytmelek, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Günaydın arkadaşlar, nasıl ruh halleriniz? Ben hala biraz hüzünlüyüm ne zaman geçer bu ruh hali hiç sevmedim 😢

Nasıl olalım? Her sene olduğu gibi üzerime bina çökmüş gibi. Bazıları için abartı geliyor kızıyorlar bu kadar bel bağlamayın diyorlar, haklılar. Siz siz olun burada bir şey almayayım ABD’de alırım, şuraya da gitmeyeyim daha çok birikim yapayım ABD için, neyse ki bu hayattan kurtuluyorum diye içten içe sevinmeyin, hayatı ertelemeye başlamayın. Belki de benim gibi çocuk bile yapmayıp, orada yaparım diyenler vardır. Bazen gc öncesi hayatımı özlüyorum, en azından burada bir şeylerin değişmeyeceğinin bilincinde küçük mutluluklarla idare ediyorduk. Bir arkadaş mutluluk yurtdışına bağlı değil demiş, bazen bu düşünceye sarılıp iç çekiyorum. Yapacak başka bir şey de yok. Artık bekleme odalarında gezmek istemiyorum. Bir Mayıs dostlar, bakalım hangi Mayıs. Bir iç dökmedir.. 🙂

• ⭐⭐

@JesusLord, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@dytmelek, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Günaydın arkadaşlar, nasıl ruh halleriniz? Ben hala biraz hüzünlüyüm ne zaman geçer bu ruh hali hiç sevmedim 😢

Nasıl olalım? Her sene olduğu gibi üzerime bina çökmüş gibi. Bazıları için abartı geliyor kızıyorlar bu kadar bel bağlamayın diyorlar, haklılar. Siz siz olun burada bir şey almayayım ABD’de alırım, şuraya da gitmeyeyim daha çok birikim yapayım ABD için, neyse ki bu hayattan kurtuluyorum diye içten içe sevinmeyin, hayatı ertelemeye başlamayın. Belki de benim gibi çocuk bile yapmayıp, orada yaparım diyenler vardır. Bazen gc öncesi hayatımı özlüyorum, en azından burada bir şeylerin değişmeyeceğinin bilincinde küçük mutluluklarla idare ediyorduk. Bir arkadaş mutluluk yurtdışına bağlı değil demiş, bazen bu düşünceye sarılıp iç çekiyorum. Yapacak başka bir şey de yok. Artık bekleme odalarında gezmek istemiyorum. Bir Mayıs dostlar, bakalım hangi Mayıs. Bir iç dökmedir.. 🙂

Evet, mutluluk yurtdışına bağlı değil bu doğru.

Aslında mutlu olmak için bardağın dolu tarafından bakmak gerekiyor biraz da. Mesela maaşın mı az, daha az kazananların da olduğunu görüp bilmek, onlarla konuşmak gerek. Ya da araban eski ve değiştirmek isteyip değiştiremiyor musun, biraz da arabası olmayan kişileri görmen onlarla konuşman gerek.

Mutsuz olmak çok kolay, her şeyden şikayet etmek en kolayı çünkü. Asıl zor olan, dediğim gibi bardağın dolu tarafını görebilmek. İşinden memnun mu değilsin, bir de yıllardır işsiz olup iş bulamayanlarla görüşmeyi dene 🙂

Mutluluk içimizde, yeter ki nereye baktığımızı bilelim.

• ⭐⭐

@coldplay3, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

DV2021 HAS NOT BEEN SELLECTED
    DV2022 HAS NOT BEEN SELLECTED
    DV2023 you have randomly selected 😎
    Case number 10 k

2018'de üye olan birisine çıkması çok güzel.
    Tebrik ederim hayırlı olsun.

İlgili başlığı dikkatlice takip edip, yönergeleri kaçırmamanızı tavsiye ederim.

• @celica uzakdoğu da da vardı bunlardan. Thailand vb ülkelerde gezerken çok gördüm.

• arkadaşlar hepinize geçmiş olsun. umarım 2024 çekilişi kazandığınız yıl olur 🙂 üzmeyin kendinizi. nasip olsa gelirdi çünkü. bir de @abrakadabra nın da dediği gibi bana bakın halinize şükredin. (katılamıyorum bile 😞 )

• hnbs alarak 24 bekleme odasına geldim herkese bol şans

• ⭐⭐

şimdiden durmadan gelip bakıyorum foruma bu yıl çok zor geçecek gibi...

• @uzaysan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Erkand, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@uzaysan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@uzaysan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@dytmelek, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Çok kırgınım, çalışasım gelmiyor sabah zorla uyandım, aklıma geldikçe bir senem çöp oldu bu ülkede diyorum 1 sene daha bekleyeceğim sonucu belli olmayan bir sey için... yani moraller 0

Hobi edinin bence. Yapmaktan zevk aldığınız bir şey olduğu zaman daha kolay oluyor. Kendimi hobilerime verdim ben. Size de tavsiye ederim.

Bu ülkede nasıl bir hobi edineceğim ki hem vakit hem nakit ..

Bilgisayar hobisi bendeki de. Yazılımcı olduğum için kendime kişisel projeler yapıyorum ileride şirket kurmak adına. Hiç kuramayacak olsam bile zevk veriyor anlık olarak. Bir şeyler üretmek hoşuma gidiyor.

Bende bir aralar Web Tasarımı ile ilgileniyordum biraz salınca unuttum herşeyi 😒

Ben yazılım kesinlikle öneririm. Ben hukuk mezunuyum ama ABDde yada yurtdışında işe yaramadığı için yazılım öğrenmiştim. iyiki öğrenmişim. Sen de bırakma bence. Sorun falan olursa ve bildiğim yerlerden olursa her türlü yardım da ederim. Mesaj atabilirsin bana.

yazılımda ne üzerine çalışıyorsunuz hocam, bende inşaat mühendisi olmama rağmen yıllardır yazılımla uğraşırım şuan mobil ve pc için oyun yazıyorum görsel, kodlama, tasarım 3 yılda çok yol geldim oyunları yayınlamaya az kaldı.

• @JesusLord hah tam anlamıyla benim de yaşadığım duygu benim de yaşadığım kafa bu işte ben de Green kartdan önceki hayatımı özlüyorum ama ne yaparsam yapayım ben buyum bağlanıyorum şu an kendi kendime diyorum ki neden Orlando da iş ilanı bakmıyorum neden mülakat için hazırlık yapmıyorum niye bana çıkmadı sürekli bunları soruyorum kendime

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

79

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |