Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@keysnambır o kadar sure gecmis ki verdigim sayfa erisimden kaldirilmis. 60 gun bilgisi su sayfadan teyit edilebilir. https://www.healthcare.gov/coverage-outside-open-enrollment/special-enrollment-period/

• @knnrn çok teşekkürler

• Merhabalar benim esim hamile ve ailecek calistigim firma sayesinde insurancemiz var. Sormak istedigim hamilelik durumu olunca insurance %100 karsilamasi gerekmiyormu ornegin ultrason bizim insurance yaklasik yarisini oduyor bu normalmi?

• ⭐⭐

@kursat68 Buradaki sigorta sistemi ve anlayışı Türkiye'den çok farklıdır. 🙂 Tamamını karşılaması için öncelikle masrafın poliçe kapsamında olması gerekir, bu kapsamda olsa bile genellikle öncelikle cebinizden çıkan paranın "out of pocket" limitini geçmiş olması gerekir. Kimi poliçede bu limit birkaç bin dolardır, kiminde 10-15 bin doların üzerindedir, değişkendir. Geçmediyse belirli bir oranda veya sabit bir tutarda veya tamamı için siz ödeme yaparsınız. Poliçeye ve masrafın konusuna göre değişir, poliçenizin şartlarını inceleyin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

dar yada geniş farketmez bir şekilde sağlık sigortası yapılmasını gösteren bir iletiyi aşağıdaki sayfa da paylaştım.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/759/sağlık-sigortası-masrafları?_=1649857908519

• @msener
    kurumsal firmalar walmart vs fulltime employeelerine sigorta sansi sunmaktadirlar. Doordash uber ise kendinize calismaktasiniz. O sebeple kurumsal bir yerde calisarak bu isi halledebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Alıntıdır.

Amerika’da sağlık sigortası seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli kriterlerden birisi de planın hmo-ppo veya epo olmasıdır.

Sırasıyla:

HMO: Aile doktoru sistemi. Sigorta firmasının tayin ettiği veya sizin seçtiğiniz aile doktoru ile sağlık-tedavi ihtiyaçlarınızı görürsünüz. Gerektiğinde aile doktoru uzman doktora sevk eder.

PPO: Uzman doktora arada aile doktoru olmadan direk gidilebilen, çok daha geniş doktor ve hastane networkuna sahip plan türü.

EPO: Sigorta firmasının hem aile doktoruna hemde networku içinde uzman doktora direk gidilebilen plan. Sadece network içinde masrafların karşılanır.

Sigorta firmalarına göre bu planlar ve ücretleri değişkenlik gösterir.

• @knnrn, içinde söyledi: Healthcare, Obamacare, Sağlık Sigortası

@arnblt Illinois Medicaid programına katılan eyaletlerden biri olarak görünüyor. Eşiniz ve oğlunuz gittikten sonra başvuru yapacaklar. Muhtemelen çıkacaktır. Çocuklar zaten ücretsiz, eşinize de ödeme çıkacağını sanmıyorum. Ama gidip başvuru yapmadan tahmin etmek zor.

Onlara gönderdiğiniz para gelir olarak sayılmaz.

Merhabalar, bu başlık üzerinden sorumu iletmek istiyorum.
    F1 vizesi ile Tubitak burslu olarak 1 yıllığına Georgia'ya geleceğiz. Bu kapsamda ben, eşim ve 4 yaşındaki kızım Medicaid programından faydalanabiliyor muyuz ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@TUNCAHM, içinde söyledi: Healthcare, Obamacare, Sağlık Sigortası

@knnrn, içinde söyledi: Healthcare, Obamacare, Sağlık Sigortası

@arnblt Illinois Medicaid programına katılan eyaletlerden biri olarak görünüyor. Eşiniz ve oğlunuz gittikten sonra başvuru yapacaklar. Muhtemelen çıkacaktır. Çocuklar zaten ücretsiz, eşinize de ödeme çıkacağını sanmıyorum. Ama gidip başvuru yapmadan tahmin etmek zor.

Onlara gönderdiğiniz para gelir olarak sayılmaz.

Merhabalar, bu başlık üzerinden sorumu iletmek istiyorum.
    F1 vizesi ile Tubitak burslu olarak 1 yıllığına Georgia'ya geleceğiz. Bu kapsamda ben, eşim ve 4 yaşındaki kızım Medicaid programından faydalanabiliyor muyuz ?

F1 vizesi “qualified non-citizen” tanımına girmiyor.

• Arkadaşlar merhaba,

Amerikadaki maaşımı 2 haftada bir alacağım ancak işveren sağlık sigortası için 2 haftada bir 169USD kesinti olacağını bildirdi ayda 340USD yapıyor.
    Eşim ve benim için bu tutar çok yüksek değil mi?

Detayları aşağıdaki gibi.

FAMILY MEDICAL PLAN
    Deductible $3,000
    Coinsurance 10%
    Preventive Care Paid at 100%
    Office Visits "Subject to Deductible/Coinsurance"
    Hospitalization "Subject to Deductible/Coinsurance"
    Rx/Prescriptions "Subject to Deductible/Coinsurance"

VISION PLAN
    In Network (Co-Pay) Out of Network
    Eye Exam $10.00 $45.00
    Single Vision $25.00 $30.00 Maximum
    Bifocal $25.00 $50.00 Maximum
    Trifocal $25.00 $65.00 Maximum
    Lenticular $25.00 $100.00 Maximum
    Frame Benefit $130 retail maximum + 20% of balance
    Contacts $130 annually towards contacts

DENTAL PLAN
    Diagnostic & Preventive Services (100% paid No Deductible)

• Cleanings 2 per calendar year
    • X-rays
    • Fluoride Treatments (under age 15)
    • Emergency Treatments"

Basic Services (90% paid)

• Fillings
    • Extractions and oral surgeries**
    • X-rays"

Major Services (90% paid)

• Dentures
    • Crowns
    • Inlays
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@vartorian 340 dolara medical+dental+vision bence gayet iyi. Ben sadece medical için aylık 550 dolar ödüyorum. Dental 180, vision da 25 dolar.

• ⭐⭐⭐

@vartorian Bence de gayet normal. Ben 2 haftada bir medical ve dental icin $121 oduyorum ve deductible miktari aile icin $5,000.

• As i understand it, medical is not fun in USA 🙂 @FreeWoRLD @knnrn

• Arkadaşlar,

Sağlık sigortaları ile ilgili olarak iki sorum olacak, tecrübeli arkadaşlarımızdan destek rica ediyorum.

1. Yaklaşık 2 haftadır bu forum üzerinden çok fazla bilgi edindik, herkese teşekkürler tekrar. Aynı zamanda yurt dışı sigorta şirketleri ile de iletişim halindeyim, bazı bilgileri, örnek poliçeleri edindim, kafamda aşağıda yukarı bir fiyat var. Peki seyahat sigortası ile gitsek ve hastaneye gitmemiz gerektiği zaman sağlık sigortası yaptırsak, sigortayı yaptırır yaptırmaz kullanabiliyor muyuz? Yani Türkiyedeki sigorta poliçeleri gibi ameliyat olmak için 3 ay bekleme süresi var mı?

2. Geçmiş rahatsızlıkları kapsayan sigorta poliçesi yaptırmış olan var mı? Geçmişe yönelik rahatsızlıkları kapsayan sigorta şirketi önerisi olan var mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@TUNCAHM sigortacılık mantığı dünyada hep aynıdır. Çünkü kurallar globaldir. Her şirketin belli hastalıklara karşı bekleme süresi koyar. Türkiye de koydu amerika da koymaz diye bir şey yoktur. Ondan dolayı her şirketin genel şartları diye bir yazısı vardır. Orada detaylı yazar. Bu yazıya dünya da ki her şirketin sitesinden ulaşabilirsin.

• @ayvalik10, içinde söyledi: Healthcare, Obamacare, Sağlık Sigortası

@TUNCAHM sigortacılık mantığı dünyada hep aynıdır. Çünkü kurallar globaldir. Her şirketin belli hastalıklara karşı bekleme süresi koyar. Türkiye de koydu amerika da koymaz diye bir şey yoktur. Ondan dolayı her şirketin genel şartları diye bir yazısı vardır. Orada detaylı yazar. Bu yazıya dünya da ki her şirketin sitesinden ulaşabilirsin.

Teşekkürler. Peki geçmiş rahatsızlıkları kapsayan bir poliçe için önerebileceğiniz bir şirket var mı, ISO ve InternationalStudent dışında?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@TUNCAHM başvuru formları doldurulur daha sonra her şirketin sağlık heyeti bu forma göre karar verir. Ya bu hastalığı karşılar. 2. seçenek karşılarım ancak bu kadar prim daha artar yada ret verir ondan dolayı şu yada bu şirket karşılar diye bir olayı kimse diyemez sadece başvuru sonucunda bu karar ortaya çıkar.

• @ayvalik10 Peki herhangi bir rahatsızlığımız olduğunu belirtmezsek süreç nasıl ilerler. Türkiyedeki kayıtlara ulaşma durumu oluyor mu?

InternationalStudentInsurance şirketinden mevcut rahatsızlıklarıda karsılaması için sigorta paketi istedik gelen yant :). Ben zaten 12 aylığına geliyorum. 🙂

the Patriot Exchange plan will not cover a pre-existing condition during the first year of coverage, and could cover it for up to $500 per year after 12 months of continuous coverage.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@TUNCAHM şimdi sen söylemedin hastalığını fakat hastaneye o hastalıkla ilgili gittiğin zaman hastane önce şirketten onay alır bu işe biz provizyon deriz hastane şirketi arar sizin sigortalınız örnek veriyorum bronşit rahatsızlığı ile geldi diyor. Sigorta şirketi de hemen başvuru formunu açar bakar sen bu hastalığı yazdın mı haberi var mı şirketin diye bu hastalık yazmıyorsa ben sizlere onay yani provizyon vermiyorum der. Böylelikle ücretli olarak tedavi edilirsin.

• @ayvalik10, içinde söyledi: Healthcare, Obamacare, Sağlık Sigortası

@TUNCAHM şimdi sen söylemedin hastalığını fakat hastaneye o hastalıkla ilgili gittiğin zaman hastane önce şirketten onay alır bu işe biz provizyon deriz hastane şirketi arar sizin sigortalınız örnek veriyorum bronşit rahatsızlığı ile geldi diyor. Sigorta şirketi de hemen başvuru formunu açar bakar sen bu hastalığı yazdın mı haberi var mı şirketin diye bu hastalık yazmıyorsa ben sizlere onay yani provizyon vermiyorum der. Böylelikle ücretli olarak tedavi edilirsin.

Hocam çok teşekkürler. çok güzel ifade etmişsiniz yaşayabileceğimiz durumu. Peki ben böbrek taşına sahibim ve oraya gittiğimde ağrıdan dolayı acile gidiyorum. Bunun öncesinde bilinebilme şansı yok bu durumun, yani sizde böbrek taşı varmış bunu bilmiyor muydunuz sorusuna Hayır diyebilirsiniz. Belki de bu durum hastalığa göre değişebilir diyebilir miyiz?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

108

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |